Aukcje za 10 groszy
   Imieniny: Celiny i Walerego
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

Z Życia Warszawy


Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]


BEZPIECZEŃSTWO?
Z Życia Warszawy Autor: geoda

Jesteśmy bezsilni - mówią studenci, którym giną cenne rzeczy z pokojów w akademiku na Jelonkach. - Sami siebie okradają. Mamy studentów z Afryki, Turcji a to biedne kraje - odpowiada dyrektor osiedla


- Przychodzą we dwóch, trzech: rośli, barczyści. Nie znamy ich. Pod wieczór ustawiają się w korytarzu i obserwują, kto gdzie mieszka, kiedy wychodzi i wraca. Potem pokoje są okradane. Zginęło już kilka laptopów, wieża i telewizor - opowiada studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Prosiła o zachowanie do wiadomości redakcji jej nazwiska i wydziału, na którym studiuje - boi się, że ją wyrzucą z akademika.

O domach studenckich na Osiedlu Przyjaźń sam jego dyrektor Janusz Łagodziński mówi: szkoła życia. - Tłumaczyłem studentom, że jeśli im się nie podoba, to mogą mieszkać gdzie indziej - wyjaśnia rozbrajająco.

Osiedle składa się z dwóch części. W jednej są nowe budynki - w każdym z nich całą dobę czuwa portier z pilotem antynapadowym. Dzięki niemu zawsze może wezwać opłacaną przez dyrekcję ochronę. W drugiej stoją baraki z lat 50. - ta część jest niechroniona. - Pewnie ze względu na oszczędności - domyślają się studenci. Ale dyrektor Łagodziński tłumaczy: - Ochroniarze się tam nie sprawdzili. To byli młodzi ludzie, nieraz ze studentami piwko wypili. Albo nawet się zadali z którąś studentką.

Twierdzi też, że studenci okradają się nawzajem. - Chodzą i plądrują. Mamy tu około 20 cudzoziemców: z Afryki, Albanii, Turcji. To biedne kraje. Na pewno Murzyn ukradł laptopa. Starałem się o usunięcie jego i Turka, ale nie wyszło - ujawnia.

Teraz zastanawia się nad zamontowaniem kamer, bo "studenci rzucają petardy w korytarzach, a potem nie powiedzą, gdzie była impreza". - To, co oni mówią, trzeba przesiać przez palce. Student, mówiąc brzydko, ściemnia - przekonuje.

Tymczasem studenci są bezsilni. - Zgłaszaliśmy sprawę do administracji, ale nie było reakcji. Raz moja koleżanka próbowała wyprosić tych osiłków z korytarza akademika, ale tylko ją zbluzgali. Następnego dnia na drzwiach pokoju miała powypisywane wulgarne słowa - mówi mieszkanka Jelonek.

Osiedle Przyjaźń nie podlega konkretnej uczelni, tylko bezpośrednio Ministerstwu Edukacji i Nauki. - Ostrzegamy studentów, że mieszkają tam na własną odpowiedzialność - mówi Artur Lompart, rzecznik UW.

Dyrektor Jerzy Saletowicz z MEiN odpowiedzialny za akademiki obiecał, że sprawą się zajmie i dziś porozmawia z dyrektorem ośrodka.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
30-01-2006 o godz. 12:53:39 [odsłon 1828]
(Czytaj więcej... | 77 komentarze | Wynik: 4)

TRAMWAJOWE SOLO, CZYLI BĘDZIE TŁOK
Z Życia Warszawy Przykra niespodzianka czeka pasażerów niektórych tramwajów. Od 2 stycznia na trzech liniach zrobi się tłoczniej. Tramwaje zamiast dwóch wagonów będą miały tylko jeden. Dotyczy to linii: 20, 21 i 27.

Nasi Czytelnicy są zbulwersowani. – Jak można na 27 wprowadzać jeden wagon? – pyta Karolina Stefczyk. – Przecież to linia łącząca Hutę z cmentarzem Wolskim. Prawie zawsze jest strasznie zatłoczona.
Podobnego zdania są pasażerowie tramwaju linii 21. Na rondzie Starzyńskiego w stronę dw. Wileńskiego nie da się tam szpilki wetknąć, taki ścisk. Źli są także motorniczowie. – Solówki, czyli wagony pojedyncze, to zły pomysł – twierdzi Grzegorz Kupis, tramwajarz związkowiec. – Kiedy jest taki ścisk, pasażerowie wyładowują się na nas.

Tramwajarze przypominają, że solówki wprowadzono ponad rok temu w Łodzi. Ludzie bardzo narzekali, bo do wagonów nie było jak się dostać. Tymczasem w Gdańsku tramwaje zestawiane są z trzech wagonów. Wszystkie!

Pomysł Zarządu Transportu Miejskiego jest też kosztowny – przystosowanie tzw. wagonów doczepnych, czyli tych, które jeżdżą jako drugie, do samodzielnej jazdy pochłonie około trzystu tysięcy złotych. Trzeba w nich m.in. zamontować fotel dla prowadzącego, pulpit sterowniczy itp.

Jednak Zarząd Transportu Miejskiego uważa, że solówki to dobry pomysł. – Tłoku nie powinno być – mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM. – Wybraliśmy linie peryferyjne. Poza tym zwiększamy częstotliwość na innych liniach i musimy skądś mieć wagony – dodaje rzecznik. Krajnow zapewnia, że na innych trasach będą kursować tramwaje dwuwagonowe tak jak obecnie.

2005-12-30

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
30-12-2005 o godz. 20:21:39 [odsłon 3211]
(Czytaj więcej... | 60 komentarze | Wynik: 3)

TRAMWAJ RUSZA
Z Życia Warszawy Dziś zaczynają kursować tramwaje z Bemowa na Piaski

Pierwsze wozy ruszą nową trasą w samo południe. Podróż z Nowego Bemowa na Piaski zajmie kilka minut. Do 1 stycznia będziemy jeździć nową trasą za darmo.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
21-12-2005 o godz. 15:52:46 [odsłon 2048]
(Czytaj więcej... | 2816 bajtów więcej | 58 komentarze | Wynik: 2)

AUTOBUSY INACZEJ JESZCZE PRZED SYLWESTREM
Z Życia Warszawy Zmiany w kursowaniu linii autobusowych zostaną wprowadzone 29 grudnia.

Korekty tras obejmą 12 linii zwykłych i przyspieszonych. Są konieczne, aby lepiej skomunikować północną część Warszawy z metrem przy pl. Wilsona.
Aby było wygodniej
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
17-12-2005 o godz. 10:16:50 [odsłon 2341]
(Czytaj więcej... | 2995 bajtów więcej | 56 komentarze | Wynik: 4)

ZŁODZIEJE KRADNĄ W STOLICY NAWET KRZAKI
Z Życia Warszawy
Kolejne kradzieże i zniszczenia miały miejsce na Woli, Bemowie, Ochocie i Żoliborzu. Dotychczas zniknęły berberysy z ul. Człuchowskiej, pięciornik z ul. Conrada czy kosodrzewiny z ul. Waryńskiego w Śródmieściu.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
10-12-2005 o godz. 16:31:46 [odsłon 1954]
(Czytaj więcej... | 2943 bajtów więcej | 56 komentarze | Wynik: 0)

«poprzednia   1 2 3 4 5 6 7  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  BEMOWSKI KALENDARZ

Dodaj wpis »

  SZUKAJ
Google
Web bemowo.pl

  PODRĘCZNE INFORMACJE
Plan Bemowa-szukacz.pl
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelitarne:
1. Google       2. Omap

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna

Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund