Aukcje za 10 groszy
   Imieniny: Grzegorza i Zbysława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

Autostrada przez Bemowo


Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]


TRASA AK BEZ WIADUKTU
Autostrada przez Bemowo Autor: Gość

Kopie do: contact@arcelormittal.com, amaciejewski@gddkia.gov.pl, burmistrz@bemowo.waw.pl, gmina@stare-babice.waw.pl


Redakcja Rzeczpospolita 12/9/07

W załączonej kopii sprytnie pominęliście (pewnie z wdzięcznością GGDKiA) budowę wiaduktu ponad autostradą (nie tunelu, a nawet nie wykopu) kolei do huty Arcelor Mittal na zachód od Lazurowej. Obecnie jest to dzika kolej. Bez ochrony i zabezpieczeń biegnie przez ścieżki i ulice, a jedyną przestrogą są hałasy lokomotyw i dudnienie wagonów. Podniesienie jej 10 metrów przez kilometr to katastrofa ekologiczna.
Hałas będzie spotęgowany, smród także, a widok na Warszawę będzie zastąpiony rusztowaniem. Zaś cały cichy teren i łagodne otoczenie będą zbrutalizowane.
W tym pominięciu wasza gazeta nie jest sama. Burmistrz Bemowa jest niemy. Wójt i Rada na tę okolicę, Blizne są także niemi, jak śpiąca Królewna i Krasnoludki.
Proszę zauważyć że właściciel Huty Warszawa, Mittal jest największym przedsiębiorstwem stalowym na świecie, z odpowiednim zyskiem. Mittal niema prawa narażć ludzi na niebezpieczeństwo czy niszczyć ich otoczenie nie więcej niż ma GDDKiA.

Zdzicho Augustyniaktekst z gazety:
DROGI Budowa ekspresówki przez Bemowo jeszcze w tym roku?
Dwa konsorcja walczą o kontrakt na Trasę AK

Plan jest taki: w listopadzie podpisanie umowy, a w grudniu początek budowy trasy między zachodnimi rogatkami Warszawy a al. Prymasa Tysiąclecia. Koniec prac jeszcze w 2010 r.

Wczoraj drogowcy otworzyli oferty na budowę 10-kilometrowego odcinka obwodnicy ekspresowej przez stolicę. Sześciopasmową drogą przez Bemowo pojadą kierowcy podróżujący od strony Poznania autostradą A2, która dotrze do Konotopy w 2010 r.
-Tak ogromnej inwestycji drogowej w stolicy dawno nie było -mówi dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wojciech Dąbrowski.
Do wybudowania arterii zgłosiły się dwa konsorcja. Mota-Engil Polska i Mota-Engil Portugalia wyceniły wartość prac na 2,40 mld zł, natomiast Budimex Dromex, Strabag, Mostostal i Warbud chcą za to samo 2,15 mld zł.
Drogowcy nie będą mieli łatwego wyboru, bo w budżecie zarezerwowali na ten cel jedynie 1,78 mld zł. O wyborze zwycięskiej oferty i podpisaniu kontraktu zadecyduje komisja przetargowa i dyrektor GDDKiA Zbigniew Kotlarek. Decyzja ma zapaść wciągu czterech tygodni.
Drogowcy liczą, że uda im się znaleźć brakujące pieniądze i podpisać w listopadzie umowę. Po miesiącu na budowę wszedłby wykonawca. Na zakończenie budowy będzie mieć 29 miesięcy z wyłączeniem zimowych okresów (od listopada do lutego).
Trasa ekspresowa przez Bemowo o długości 10,4 km będzie mieć 2 jezdnie po 3 pasy ruchu. Od Lazurowej do Wojskowych Zakładów Lotniczych przy Forcie Bema trasa pobiegnie w pięciometrowym wykopie z ekranami akustycznymi. Ma to ochronić przed hałasem i pyłem mieszkańców nowych osiedli, które w ostatnich latach powstały w okolicach trasy i wciąż się budują.
Wykonawca będzie musiał się uporać z przebudową kilkunastu ulic krzyżujących się z ekspresówką m.in. Górczewską, Lazurową, Powstańcow Śląskich. Do wyasfaltowania będzie też 9,5 km dojazdów do posesji położonych wzdłuż trasy. Na tym nie koniec. Dobudowy łącznika trzeba będzie przełożyć jeszcze tory tramwajowe (jeździ po nich linia 20) i przenieść ponad 3 km linii wysokiego napięcia.
Drogowcy zabrali się za wybieranie wykonawcy trasy przez Bemowo, mimo że Główny Urząd Nadzoru Budowlanego uchylił w sierpniu pozwolenie na jej budowę. -Wciągu miesiąca powinienem otrzymać nowe -zapewnia "Rz" Wojciech Dąbrowski.
Do 2012 r. gotowa ma być przebudowana cała Trasa Toruńska do Marek.
Maciej Szczepaniuk
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
14-09-2007 o godz. 19:06:44 [odsłon 8049]
(Czytaj więcej... | 141 komentarze | Wynik: 3.5)

AUTOSTRADZIE NIE!
Autostrada przez Bemowo Autor: sticko KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki

Chciałbym poraz kolejny(i zapewne nie ostatni) poruszyć temat autostrady przez nasze osiedle. Mieszkam w budynku który na planie trasy autostrady od samej trasy jest w odległości niecałych 60m!Przecierz to jest skandal! Zdaje sobie sprawę że autostrada napewno polepszy przejazd przez Warszawę i nie tylko, ale bądźmy rozsądni i nie róbmy tego kosztem ludzi mieszkających w Warszawie.

Z tego co na początku było mi wiadomo na temat tej inwestycji to owa autostrada miała być obwodnicą, a jak wiadomo obwodnica przebiega wokół jakiegoś miasta, obiektu etc. Oto definicja obwodnicy z jeden z encyklopedii:

Obwodnica - droga prowadząca wokół miasta, dzielnicy, centrum lub śródmieścia umożliwiająca pojazdom ominięcie pewnego obszaru miejskiego i odciążenie jego ulic z tranzytowego ruchu międzymiastowego, międzydzielnicowego lub międzyosiedlowego.

Obwodnice dzielą się na 3 rodzaje:

śródmiejskie - omijające ścisłe centrum miasta;
miejskie - przechodzące obrzeżami miasta i służce do sprawnego ruchu międzydzielnicowego i aglomeracyjnego;
pozamiejskie - przechodzące poza miejską aglomeracją i służące dla tranzytu dalekobieżnego.

Jak zapewne można wyczytać z powyższej definicji to co miałoby być poprowadzone przez Bemowo nie można nazwać obwodnicą(mimo pierwotnych planów nazwania tak tej inwestycji).Zarówno sama definicja obwodnicy jak i opisane 3 rodzaje obwodnicy nie odpowiadają temu co chcą nam nasi "wspaniali" urzędnicy zafundować na naszym osiedlu.
Jestem zdecydowanie przeciwny tej inwestycji, mimo iż w swoim rodzaje odciążyła by ona ruch na innych drogach, ale po to mamy umysły aby z nich korzystać i móc wymyślić inna trasę tej drogi nie biegnącą przez Bemowo tylko wokół Warszawy.

Każdy człowiek ma prawo do godnego życia i oddychania czystym powietrzem oraz życia w ciszy, a jak zapewne można sobie wyobrazić, po wybudowaniu owej drogi powietrze nie będzie należało do najczystszych a już napewno nie będzie cicho na Bemowie. Tłumaczenie że cisza zostanie zachowana poprzez zamontowanie paneli dźwiękochłonnych jest czystym absurdem ponieważ one wcale tak dobrze nie tłumią odgłosów jadących samochodów, zapewne w jakimś stopniu tłumią, ale nie w takim stopniu o jakim chcą nas przekonać.

Szczerze współczuje mieszkańcom koła, a szczególnie mieszkańcom bloków obok których przechodzi trasa przy Alei Prymasa Tysiąclecia. Współczuje im z całego serca bo maja pod oknami ruchliwą trasę prawie 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Dlatego też nie chce(wiem że brzmi to egoistycznie, ale jak widać ciężko jest w tym kraju o inne podejście) aby tak było z nami, aby tak było z naszym osiedlem!
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: admin
18-05-2006 o godz. 08:55:10 [odsłon 2435]
(Czytaj więcej... | 79 komentarze | Wynik: 4.22)

DWORZEC NA BEMOWIE IV
Autostrada przez Bemowo Autor: Gość

Jestem za autostradą!!! Bo chyba gorzej już być nie może. Dworzec autobusowy przy ul.Wolfkego i Oławskiej. Jeżdżące samochody ciężarowe i półciężarowe, autobusy i furgonetki to wszystko jeżdzi po naszym osiedlu a my mieszkańcy musimy wdychać śmierdzące spaliny,słuchać głośnych silników i płacić za zniszczone drogi na osiedlu. Wszystkie zatoki zajęte przez samochody półciężarowe czasami ciężarowe i osobowe z obcą rejestracją. To już chyba gorzej być naprawdę nie może. A wystarczyły by dwa znaki zakazu wjazdu pojazdów o ciężarze powyżej 2,5 tony z pewnymi dopuszczeniami tak jak śmieciarki czy samochody dostawcze i drugi-zatoki tylko dla samochodów osobowych. I to by było bardzo dużo ze strony Administracji a nie straszyć ludzi tym co będzie, patrzeć trzeba na to co jest.
Andrzej.


Notatka: Szkoda, że anominowo.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
14-03-2006 o godz. 10:57:25 [odsłon 2373]
(Czytaj więcej... | 67 komentarze | Wynik: 5)

WSZYSTKO? O S8
Autostrada przez Bemowo Autor: tarantula01 Nowoprzybyli

Mylą się Ci, którzy uważają, że na terenie Bemowa zostanie zbudowana autostrada. To będzie tylko i aż droga ekspresowa. Tylko, bowiem prawdziwa autostrada jest planowana poza Warszawą - będzie to obejście autostradowe miasta. Z tym, że termin realizacji to przyszła dekada. Droga ekspresowa, która powstanie ma za zadanie obok drugiej "bliźniaczej" drogi S2 (Południowej Obwodnicy Warszawy) rozprowadzić ruch, z autostrady A-2 (ta skończy się w Konotopie) po naszym mieście. Ruch tranzytowy zaś będzie skierowany już istniejącą i modernizowaną (koniec robót w 2007 r.) krajową nr 50.

Jednocześnie będzie to aż droga ekspresowa, ale czy rzeczywiście aż? Popatrzmy na trasę AK - czyż to nie jest niemal droga ekspresowa? Podobnie będzie wyglądać S8 (za wyjątkiem korków, których na niej nie będzie).

Na zakończenie chciałbym polecić stronę, na której znajdują się mapy S8 i innych planowanych obwodnic Warszawy - www.siskom.waw.pl . To jest chyba jedyna taka strona w sieci, na której przedstawione są z niezwykłą dokładnością zamierzenia budowy dróg w Warszawie na najbliższe lata.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
27-02-2006 o godz. 07:52:00 [odsłon 3713]
(Czytaj więcej... | 58 komentarze | Wynik: 0)

-: PRECZ Z AUTOSTRADĄ! I TAK MAMY JUZ WIĘKSZA GÓRCZEWSKA!
Autostrada przez Bemowo Autor: szewc Nowoprzybyli

Jestem strasznie zły z tego powodu, że robią nam tak wielką ulicę tuż pod Domami. Moim zdaniem Taki Lech Kaczyński powinien mieszkać na rondzie Waszyngtona, a na Około samochody. Może to by coś im wlało oleju do głowy. Pozdrawiam
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
13-11-2005 o godz. 10:28:59 [odsłon 1616]
(Czytaj więcej... | 48 komentarze | - | Wynik: 2.33)

«poprzednia   1 2 3 4  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  BEMOWSKI KALENDARZ

Dodaj wpis »

  SZUKAJ
Google
Web bemowo.pl

  PODRĘCZNE INFORMACJE
Plan Bemowa-szukacz.pl
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelitarne:
1. Google       2. Omap

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna

Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.19 sekund