Za 10 groszy
   Imieniny: Grzegorza i Dariusza
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

ARTYKUŁY

5 URODZINY WOLA PARK - KONCERT KOMBI
Propozycja nowego tematu Autor: rumianek FiguryFiguryFiguryFigury

Już dziś 22 Września o godzinie 19:00 - odbędzie się koncert grupy Kombi znanej z kawałków
"Nasze Randez-Vous", "Słodkiego miłego życia , „Pokolenie”, „Sen się spełni” i „Ślad”.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
22-09-2007 o godz. 15:18:44 [odsłon 2813]
(Czytaj więcej... | 920 bajtów więcej | 128 komentarze | Wynik: 0)

TRASA AK BEZ WIADUKTU
Autostrada przez Bemowo Autor: Gość

Kopie do: contact@arcelormittal.com, amaciejewski@gddkia.gov.pl, burmistrz@bemowo.waw.pl, gmina@stare-babice.waw.pl


Redakcja Rzeczpospolita 12/9/07

W załączonej kopii sprytnie pominęliście (pewnie z wdzięcznością GGDKiA) budowę wiaduktu ponad autostradą (nie tunelu, a nawet nie wykopu) kolei do huty Arcelor Mittal na zachód od Lazurowej. Obecnie jest to dzika kolej. Bez ochrony i zabezpieczeń biegnie przez ścieżki i ulice, a jedyną przestrogą są hałasy lokomotyw i dudnienie wagonów. Podniesienie jej 10 metrów przez kilometr to katastrofa ekologiczna.
Hałas będzie spotęgowany, smród także, a widok na Warszawę będzie zastąpiony rusztowaniem. Zaś cały cichy teren i łagodne otoczenie będą zbrutalizowane.
W tym pominięciu wasza gazeta nie jest sama. Burmistrz Bemowa jest niemy. Wójt i Rada na tę okolicę, Blizne są także niemi, jak śpiąca Królewna i Krasnoludki.
Proszę zauważyć że właściciel Huty Warszawa, Mittal jest największym przedsiębiorstwem stalowym na świecie, z odpowiednim zyskiem. Mittal niema prawa narażć ludzi na niebezpieczeństwo czy niszczyć ich otoczenie nie więcej niż ma GDDKiA.

Zdzicho Augustyniaktekst z gazety:
DROGI Budowa ekspresówki przez Bemowo jeszcze w tym roku?
Dwa konsorcja walczą o kontrakt na Trasę AK

Plan jest taki: w listopadzie podpisanie umowy, a w grudniu początek budowy trasy między zachodnimi rogatkami Warszawy a al. Prymasa Tysiąclecia. Koniec prac jeszcze w 2010 r.

Wczoraj drogowcy otworzyli oferty na budowę 10-kilometrowego odcinka obwodnicy ekspresowej przez stolicę. Sześciopasmową drogą przez Bemowo pojadą kierowcy podróżujący od strony Poznania autostradą A2, która dotrze do Konotopy w 2010 r.
-Tak ogromnej inwestycji drogowej w stolicy dawno nie było -mówi dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wojciech Dąbrowski.
Do wybudowania arterii zgłosiły się dwa konsorcja. Mota-Engil Polska i Mota-Engil Portugalia wyceniły wartość prac na 2,40 mld zł, natomiast Budimex Dromex, Strabag, Mostostal i Warbud chcą za to samo 2,15 mld zł.
Drogowcy nie będą mieli łatwego wyboru, bo w budżecie zarezerwowali na ten cel jedynie 1,78 mld zł. O wyborze zwycięskiej oferty i podpisaniu kontraktu zadecyduje komisja przetargowa i dyrektor GDDKiA Zbigniew Kotlarek. Decyzja ma zapaść wciągu czterech tygodni.
Drogowcy liczą, że uda im się znaleźć brakujące pieniądze i podpisać w listopadzie umowę. Po miesiącu na budowę wszedłby wykonawca. Na zakończenie budowy będzie mieć 29 miesięcy z wyłączeniem zimowych okresów (od listopada do lutego).
Trasa ekspresowa przez Bemowo o długości 10,4 km będzie mieć 2 jezdnie po 3 pasy ruchu. Od Lazurowej do Wojskowych Zakładów Lotniczych przy Forcie Bema trasa pobiegnie w pięciometrowym wykopie z ekranami akustycznymi. Ma to ochronić przed hałasem i pyłem mieszkańców nowych osiedli, które w ostatnich latach powstały w okolicach trasy i wciąż się budują.
Wykonawca będzie musiał się uporać z przebudową kilkunastu ulic krzyżujących się z ekspresówką m.in. Górczewską, Lazurową, Powstańcow Śląskich. Do wyasfaltowania będzie też 9,5 km dojazdów do posesji położonych wzdłuż trasy. Na tym nie koniec. Dobudowy łącznika trzeba będzie przełożyć jeszcze tory tramwajowe (jeździ po nich linia 20) i przenieść ponad 3 km linii wysokiego napięcia.
Drogowcy zabrali się za wybieranie wykonawcy trasy przez Bemowo, mimo że Główny Urząd Nadzoru Budowlanego uchylił w sierpniu pozwolenie na jej budowę. -Wciągu miesiąca powinienem otrzymać nowe -zapewnia "Rz" Wojciech Dąbrowski.
Do 2012 r. gotowa ma być przebudowana cała Trasa Toruńska do Marek.
Maciej Szczepaniuk
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
14-09-2007 o godz. 19:06:44 [odsłon 8065]
(Czytaj więcej... | 141 komentarze | Wynik: 3.5)

TELEFONY ZA ZŁOTÓWKĘ DROŻSZE NIŻ MYŚLISZ.
Propozycja nowego tematu Autor: Gość

Jak to jest możliwe, żeby operator komórkowy proponował klientowi telefon za złotówkę, który to w sklepie kosztuje ok. 300 zł? Czy operatorowi się to w ogóle opłaca?
Operatorzy nie są organizacjami charytatywnymi, tylko firmami, które chcą zarobić i to wcale niemało. Dlaczego więc robią nam tego typu prezenty?
Po pierwsze – umowa lojalnościowa. Przypomnijmy sobie, że nowy telefon otrzymujemy przy podpisywaniu nowych umów lub przedłużaniu starych; zawsze w związku z „podarunkiem”, jakim jest nowy telefon, wiąże się długa umowa – najczęściej dwuletnia. Przez cały ten okres obowiązują nas te same stawki, które zostały ustalone przy podpisywaniu umowy, czyli: ceny usług telekomunikacyjnych spadają, natomiast my przez cały czas trwania umowy płacimy tyle samo, czyli DUŻO.
Po drugie – abonament. Telefon „za darmo” otrzymujemy wtedy, kiedy zobowiązujemy się płacić co miesiąc określoną stawkę, czyli tzw. abonament. Przy większym abonamencie otrzymujemy w ramach niego X minut za darmo. Oczywiście, wiadomo, że nie są to minuty za bezcen (kolejny chwyt marketingowy), tylko płacimy za nie co miesiąc – np. w ramach abonamentu za 50zł dostajemy 100 „darmowych” minut, czyli za 1 min połączenia płacimy 50gr.
Dodatkowo, należy sobie przypomnieć, że nowy aparat telefoniczny za przysłowiową złotówkę otrzymujemy nie przy każdym abonamencie; im większy abonament, tym tańszy telefon.
Nie każdy wie, że zamiast nowego telefonu możemy otrzymać tańszy abonament; np. zamiast 50zł abonamentu co miesiąc i 100 min do wykorzystania w ramach tego abonamentu + nowy telefon, otrzymamy te same 100min „za darmo” za 30zł (minuta połączenia to dla nas wtedy 30gr, nie 50gr), ale bez telefonu, jednak za to umowa podpisywana jest na 12 miesięcy, nie na 24. Podliczając nasze roczne wydatki na połączenia telefoniczne obliczamy, że oszczędzając 20zł miesięcznie na abonamencie, zaoszczędzimy 240zł rocznie, za co moglibyśmy już kupić sobie taki sam aparat telefoniczny, jaki dostalibyśmy od operatora. Biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że umowa podpisywana jest na dwa lata, nasz telefon za „złotówkę” nagle staje się telefonem za, bagatela, 480zł!
Po 12 miesiącach, przy założeniu, że nie skusiliśmy się na telefon za darmo, możemy na nowo negocjować ceny z operatorem i wtedy nasz abonament za 30 zł staje się jeszcze niższy, gdzie przy umowie na 24 miesiące nadal jest on za 50zł miesięcznie (przypomnijmy sobie, że jeszcze dwa lata temu minuta połączenia kosztowała ponad złotówkę, a teraz spadła nawet do 20gr – ile zatem płacą osoby, które podpisały umowę w 2005 roku, a ile mogłyby płacić podpisawszy krótszą umowę?)
Ta sama sprawa dotyczy firm, gdzie mamy do czynienia z większą ilością telefonów – tzw. opiekun, który zajmuje się daną firmą z ręki operatora namawia firmy na super promocje czy telefony za darmo tym samym zwiększając swoją pensję (prowizja od sprzedaży) a firmę narażając na wysokie comiesięczne rachunki telekomunikacyjne przez kolejne dwa lata.
Są już na rynku firmy zajmujące się optymalizacją kosztów telekomunikacyjnych w firmach. Niezależnie od operatorów, sprawdzają stawki połączeń i abonamentów na rynku, negocjują z operatorami i dostosowują telefony do potrzeb danej firmy. Okazuje się, że w każdej firmie można znaleźć comiesięczne oszczędności od 20% do 50%! Najczęściej wynagrodzenie takiej firmy to tzw. success fee, czyli zależy ono od uzyskanych w firmie oszczędności – w zależności od firmy waha się od dwóch do trzech różnic między kwotą, którą klient płacił, a tym ile będzie płacić po wdrożeniu zaproponowanych przez firmę zmian (zaczyna się oszczędzać po dwóch lub trzech miesiącach). Do jednej z takich firm należy np. firma Offensywa ( www.offensywa.pl ).
Nie dajmy się nabrać - nikt nie rozdaje telefonów za złotówkę, a minuty nie są „za darmo”. Pamiętajmy, że lepiej jest kupić telefon samemu a negocjować ceny z operatorem najczęściej, jak się da – ceny usług telekomunikacyjnych spadają z dnia na dzień i nie dajmy się zamknąć w umowie na dwa lata.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
14-09-2007 o godz. 19:06:29 [odsłon 5194]
(Czytaj więcej... | 142 komentarze | Wynik: 3.57)

BMW SAUBER F1 NA BEMOWIE
Sport Autor: rumianek FiguryFiguryFiguryFigury

Już od 17 sierpnia na Lotnisku na Bemowie odbędzie się " BMW Sauber F1 Team Pit Lane Park " na którym będziemy mogli nawet zmienić oponę w bolidzie F1.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
17-08-2007 o godz. 14:30:00 [odsłon 3688]
(Czytaj więcej... | 1742 bajtów więcej | 127 komentarze | Wynik: 1)

BEZPŁATNY DOSTĘP DO INTERNETU
Komputery i internet Autor: Gość

Burmistrz Jarosław Dąbrowski podczas konferencji prasowej na dachu ratusza, zaprezentował założenia pierwszego - już zrealizowanego - etapu bezpłatnej, bezprzewodowej sieci internetowej Wifi dla mieszkańców. Urząd Dzielnicy Bemowo, jako pierwszy w Warszawie, sfinansował postawienie 3 hotspotów: na ratuszu przy Powstańców Śląskich 70, na Bemowskim Centrum Kultury art.bem przy Konarskiego oraz na Gimnazjum nr 82 przy ul. Czumy.

Więcej: www.bemowo.waw.pl
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
03-08-2007 o godz. 21:26:19 [odsłon 6069]
(Czytaj więcej... | 71 komentarze | Wynik: 3.25)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 
44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 
66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  BEMOWSKI KALENDARZ

Dodaj wpis »

  SZUKAJ
Google
Web bemowo.pl

  PODRĘCZNE INFORMACJE
Plan Bemowa-szukacz.pl
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelitarne:
1. Google       2. Omap

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna

Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.06 sekund