Aukcje za 10 groszy
   Imieniny: Celiny i Walerego
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

ARTYKUŁY

KONIEC BUDOWY TORÓW TRAMWAJOWYCH NA BEMOWIE.
Komunikacja Miejska Autor: Cezar

Budowa trasy tramwajowej łączącej nas z Bielanami wyszła poza teren dzielnicy. Pozostaje mieć tylko nadzieję, iż na Bielanach roboty postępować będą w podobnym tempie i obiecany termin zostanie dotrzymany. termin obiecany, jakie ładne pojęcie w okresie dwóch wielkich kampanii wyborczych: parlamentarnej i prezydenckiej. Wszak wybory to czas obietnic... czas nadziei dla niezadowolonych, czas wielkich dochodów dla firm związanych z reklamą, czas gdy telewizja i radio przekonują nas nie tylko do tego, że "ten prroszek jest lepszy niż zwykły proszek".

Cokolwiek będzie nam obiecane... chętnie przyjmiemy czasem w poczuciu beznadziei, czasem z ufnością dziecka. Fakt natomiast niezbity, iż tory do końca dzielnicy doszły i jest nadzieja że naprawdę będziemy jeździć tramwajem na Bielany. Oby tylko po wyborach zbyt wiele się nei zmieniło, bo może pojawić się wiele innych ważniejszych spraw i zabraknie kilku metrów torów do "Piasków".

Na razie wszystko wygląa obiecująco. I jako mieszkaniec Bemowa, chciałbym by nie tylko te tory wyglądały obiecujaco. Chciałbym by w miejsce obietnicy o budowie autostrad na bemowie obiecano mi, iż tramwaj pojedzie przez całą ulicę Powstańców Śląskich od Połczyńskiej do Conrada. I to by było to rozwiązanie komunikacyjne którego chyba ta dzielnica potrzebuje. Dzielnica dziś podzielona torami kolejowymi i pasem krzewów... a jutro rozdarta jak dusza poety autostradą.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
26-08-2005 o godz. 09:52:47 [odsłon 3504]
(Czytaj więcej... | 52 komentarze | Wynik: 4.66)

NOWE OSIEDLA NA BEMOWIE.
Autostrada przez Bemowo Autor: Cezar

Powstaje ich naprawdę wiele. W różnych częsciach dzielnicy. Ostatnio miałem okazję oglać kompleks osiedlowy budowany w północno wschodniej części dzielnicy, zlokalizowany pomiędzy Fortem Bema a Carrefourem.

Nie chcę wracać do historii tych terenów, choć wydaje się ona szczególnie godna opisania. Zwłaszcza, iż w okresie gdy były sprzedawane zajmowałem się pozyskiwaniem nieruchomości dla jednej z firm developerskich i monitorowałem wszystkie przetargi na grunty pod budownictwo mieszkaniowe w Warszawie.
Pomińmy jednak tą dygresję. Zastanawiający jest fakt tej właśnie lokalizacji. Z jednej strony jest autentycznie piękna w sąsiedztwie lasku na Kole i rewitalizowanego Fortu Bema. Równocześnie jednak teren ten jest fatalnie skomunikowany, pozbawiony praktycznie komunikacji miejskiej a ponadto leży sobie spokojnie w sąsiedztwie planowanej autostrady.

Interesujące jest włąśnie, iż w takich warunkach mieszkania mimo wszystko znajdują nabywców. Czy Ci ludzie nie są świadomi sąsiedztwa drogi ekpresowej? Czy też może pozostali mieskańcy Bemowa demonizują oddziaływanie miejskiej autostrady na życie miszkańców? Nie będę dążył do rozstrzygnięcia tego spornego zestawu pytań. Moje prywatne zdanie jest oczywiste. Nie mogę również stwierdzić, czy nabywcy mieszkań "na wschód od Carrefoura" wiedzą co kupują.

Pozostaje mi tylko współczuć niektórym, a ponadto współczuć wszystkim mieszkańcom i roślinności na terenie Parku i Lasku na Kole czy w Forcie Bema. Jakoś udało się tym roślinkom przetrwać ponad sto lat, przetrzymać wojny, sanację, komunizm... Zobaczymy czy przetrzymają obecną demokrację.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
24-08-2005 o godz. 22:03:56 [odsłon 9825]
(Czytaj więcej... | 165 komentarze | Wynik: 3.33)

CZEMU NASZE MIASTO NIE CHCE ZAROBIĆ?
Komunikacja Miejska Autor: Cezar

Zbliżają się wybory parlamentarne a następnie prezydenckie. Dla polityków to jedyny w swoim rodzaju okres, zdarzający się zaledwie co 4-5 lat gdy zamiast zarabiać muszą wydawać pieniądze.
Wiele komitetów wyborczych zainteresowanych jest umieszczeniem swoich reklam na miejskich tramwajach i autobusach. Natomiast w działach marketingu zarówno Tramwaji Warszawskich jak i Miejskich Zakładów Autobusowych, przedstawiciele komitetów wyborczych są informowani, iż "nie ma zgody na reklamę polityczną na tych pojazdach".

Reklama miesięczna na każdym wagonie kosztuje, m.in. w zależności od typu pojazdu i okresu wynajmu, kilka tysięcy złotych. Przemnażając tą kwotę przez kilkaset pojazdów otrzymujemy miliony, które można zarobić na kampaniach wyborczych. Te same miliony, które można później zainwestować w nowy tabor, ale można też pomyśleć o zmniejszeniu cen biletów.

Prosta logika wskazuje, iż mając w okresach wakacyjnych zmniejszony tabor przedsiębiorstwa transportu miejskiego winny obniżyć w tym okresie ceny biletów miesięcznych. Skromniejsza usługa powinna mieć niższą cenę.

Kto jest za to odpowiedzialny przed mieszkańcami Warszawy? W zasadzie wiemy kto. Możemy się również domyślić dlaczego. Możemy przypomnieć sobie o tym przy wyborach samorządowych. A może już przy prezydenckich czy parlamentarnych... Pozostawiam to do rozważenia mieszkańcom Warszawy.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
24-08-2005 o godz. 22:03:38 [odsłon 1790]
(Czytaj więcej... | 52 komentarze | Wynik: 5)

PARK TECHNOLOGICZNY NIE WYPALIŁ NA BEMOWIE
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej

Inwestycja na Siekierkach to już drugi park technologiczny, który ma powstać w Warszawie. W czerwcu 2001 r., również na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi, gmina Bemowo zawiązała w tym celu fundację z Wojskową Akademią Techniczną. Ta ostatnia chciała udostępnić pod inwestycje 100 ha swojego terenu. Jednak żadni inwestorzy się tu nie sprowadzili.

O Centrum na Siekierkach...

Źródło:Gazeta Stołeczna

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
24-08-2005 o godz. 07:57:44 [odsłon 2071]
(Czytaj więcej... | 62 komentarze | Wynik: 3)

GDZIE W KONCU BEDZIE PRZEBIEGAC AUTOSTRADA PRZEZ BEMOWO ??
Autostrada przez Bemowo Autor: Bemowianin Nowoprzybyli

Od początku tej głośnej sprawy jestem przeciwnikiem autostady !
Mieszkam blisko Ratusza i obawiam się, że już nie będzie mi się żyło w ciszy i spokoju gdyż jak wyczytałem na tej stronie będą po 3 pasy w jedną stronę, a ciężarówki będą mknąć z prędkością ponad 100 km/h
Wyjazd z Warszawy poza jej obrzeża nie jest utrudniony więc wątpię, abym korzystal z tej autostady, którą zaczną budować już w 2006 roku !
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś napisał przy jakich ulicach będzie ta droga !
Pozdrawiam


Notatka: Mapy planowanych dróg można znaleźć tu .....
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
22-08-2005 o godz. 08:31:30 [odsłon 2903]
(Czytaj więcej... | 74 komentarze | Wynik: 2.4)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 
44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 
66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  BEMOWSKI KALENDARZ

Dodaj wpis »

  SZUKAJ
Google
Web bemowo.pl

  PODRĘCZNE INFORMACJE
Plan Bemowa-szukacz.pl
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelitarne:
1. Google       2. Omap

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna

Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund