Aukcje za 10 groszy
   Imieniny: Gracjana i Bogusława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

ARTYKUŁY

ZACIERALIA
Wydarzenia kulturalne Autor: Prezes KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki

Kategoria: Festiwal
Termin: 10-01-2009 godz.: 17.00
Miejsce: Klub muzyczny Progresja
Wstęp: płatny, dla
Cennik: 9,99
     10 stycznia 2009 - ZACIERALIA 2009
10 stycznia 2009 roku spotkamy się po raz drugi w gronie Rodziny Zacierowej w Wieczór Twórczości Żenującej ZACIERALIA 2009. "Tradycyjnie" w Progresji u Prezesa. Dlaczego? Bo tam jest git! Komu daleko, ten nie przyjedzie, a kto nie przyjedzie, ten pewnie nie wytrzyma i przyjdzie. Spotkałem się z opinią, że "żenujący" to pewnie niewydarzony artystycznie. Nic bardziej mylnego! Za tym słowem kryje się pokrętna i wielopłaszczyznowa filozofia całego przedsięwzięcia. Kto jest prosty, szczery jak kij, obnażony i jak dziecko wiarygodny, kto nie przybrał obłudnej maski poprawności wykonawczej, kto nie obrósł w tłuszcz estradowej rutyny i tak zwanego profesjonalizmu, kto nie boi się obciachu i podejmuje ryzyko rzępolenia na jednej strunie wbrew oczekiwaniom publiczności, aby ją tym pobrzękiwaniem ubogacić, kto nie zaprzedał duszy plugawemu establishmentowi i nie wyrzekł się młodzieńczych pomysłów, ten jest prawdziwym artystą przez duże P. (Nie bardzo rozumiem co napisałem powyżej, ale musi to być prawda, no bo dlaczego miałbym pisać nieprawdę?!) Zapraszam z pewnym takim zażenowaniem. Kto nie przyjdzie na Zacieralia, tego niestety na Zacieraliach nie będzie, ot co!

Mnierosłaff van der Zacier

Nunczaki Orientu - warszawska grupa trzyosobowa, w skład której wchodzi dwóch zamaskowanych i jeden zmasakrowany. Masakra ma wymiar umowny i symboliczny. Synteza ich działalności umyka analitycznym próbom addytywnej substrakcji w kontekście marginalnych zachowań niekomercyjnych. Heavy Ninja Metal.

Większy Obciach - czteroosobowy zespół pastorałkowy z Warszawy. Na gitarze - ksiądz Krzysztof, na puzonie - brat Jarosław, na perkusji - diakon Jakub, na basie - opat Yry. Grają melodyjny punk rock przesiąknięty nutką suszonych śliwek i lat 60., wszystko to podane w smakowitej konfiturze hardrockowej tradycji rodem z Seattle. Obowiązkowy punkt programu w czasie wycieczek krajoznawczych szlakiem Stanisława Czycza.

TPN 25 Big Band - legendarny zespół punkrockowy z Warszawy powiększony o orkiestrę kameralną. W składzie wystąpi między innymi Dr Yry, znany też z El Dupy i SPEC, który na Zacieraliach 2009 zagra na basie również z Większym Obciachem i Zacierem. Pojawi się też jako jeden z trzynastu frontmanów Płonącej Pyty Nerona. Zacieralia czy ZacieYryalia? Oto jest pytanie, na które odpowie być może Płonąca Pyta.

SPEC - "niewkijpierdział" skład hiphopowy reprezentujący stołeczne blokowiska. W składzie: Izi i Yry, chwaty z przebojem "Robbie Lou D’amour" w swoim dorobku. Chłopaki bezkompromisowo obnażają pruderyjne pośladki drobnomieszczaństwa. Celują w zbiorową alter-tożsamość narodu i piętnują zakłamaną postawę klasy neorobotniczo-chłopskiej w aspekcie poczynań płynnie pojętej metamorfozy moralnej, w przaśnym świetle akompaniamentu syntezatorów i loopów z 2-bitowej Amigi.

Kabaretus Fraszka - kabaret ze Śródmieścia, który poruszył posady świata niemym krzykiem swego bałwochwalczego performance. Padniemy na szlochające kolana pod naporem nieskrępowanej energii milczących riffów. Odpłyniemy w świat zadumy pełen, gdzie nie dochodzi żaden głos, gdzie płynie czysta energia moralnego wypróżnienia.

Zacier - grupa skiflowa Zacier, tym razem w składzie czteroosobowym (DJ Mrufka, Yry, Krzychu, Zacier) zagra przekrój największych przebojów z kilkoma piosenkami, które dopiero pojawią się na najnowszej płycie! O ile najnowsza płyta się pojawi, no bo trudno sobie wyobrazić, że pojawią piosenki zawarte na płycie, skoro nie pojawi się płyta sama w sobie. Toż to absurd niepojęty! Gorze mi! Do diaska! O kurde! Zacier mówią... jest git. "Spotwarzona selerem jęła żyzną skibę obłapiać palcami strudzonemi pracą, z twarzą w grzędę wtuloną załkała gorzko nad swym losem dziewczęcym, żałosnym..."

Zuch Kozioł - legendarna formacja z lat 80. reaktywowana po 22 latach tylko na ten jeden koncert! Formacja jest na tyle legendarna, że nikt o niej nie słyszał poza 27 osobami, z który połowa (to jest 13 ½) już nie żyje. Arcy-goście wieczoru, których tożsamość nie zostanie nigdy ujawniona (zagrają za kotarą, z playbacku, zaśpiewają przez megafony), nikt nie zorientuje się, że na scenie poza Piotrem Łojkiem i Mirosławem Jędrasem pojawi się Kuba Sienkiewicz.

Płonąca Pyta Nerona - starożytna machina wojenna, miotająca ogniste kule z trąb jerychońskich i puzonów kreteńskich w rytm pierwotnego pulsu muzyki transowej, orkiestra niosąca ponadczasowe przesłanie - oto głos wołającego na pustyni! W repertuarze - mądrości Syracha i głupoty Zaciera. "Bo nie uda się Anitry taniec słynny bez pół litry". Nie jest wykluczone, że gwiazdą grupy obok innych wymienionych już uczestników, będzie, podobnie jak w roku ubiegłym, sam Kazik. Najbliższy bankomat jest w Giżycku.

Zespół filmowy SKURCZ - wiadomo - legenda offowej kinematografii - tym razem krótkie formy będą prezentowane w przerwach między grającymi zespołami. Już się bójcie!!!

Zespół filmowy GRUSZKA SZCZEPANA - na początek wieczoru, zanim pojawią się pierwsi widzowie. Film, z uwagi na drastyczny przekaz, będzie wyświetlany unplugged; bez wizji i fonii. Nie lękajcie się!


10 stycznia 2009 - Progresja, start: 17.00, wstęp: 9.99 PLN
Źródło: Prezes
Zobacz pozostałe wydarzenia...

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: admin
27-12-2008 o godz. 13:57:31 [odsłon 3439]
(Czytaj więcej... | 62 komentarze | Wynik: 0)

OTWARTY WTOREK
Wydarzenia kulturalne Autor: Prezes KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki

Kategoria: Koncert
Termin: 13-01-2009 godz.: 18.00
Miejsce: Klub muzyczny Progresja
Wstęp: płatny, dla
Cennik: 4zł
     Otwarte Wtorki w Pro
Pamiętacie jeszcze Jam Session w starej Progresji?

Postanowiliśmy wrócić do tej starej świeckiej tradycji w nieco odmienionej formule. Po udanej inauguracji w listopadzie, postanowiliśmy dokonać małej korekty w kalendarium. Od początku roku 2008 mała scena będzie Wasza w każdy wolny (od koncertów) wtorek. To doskonała okazja do przejścia scenicznego chrztu bojowego, przetestowania nowego materiału lub muzyków, czy też zagrania w niecodziennym zestawieniu personalnym albo instrumentalnym. Słowem, to na czym i z kim chcecie zagrać zależy tylko i wyłącznie od Waszej inwencji.

Progresja zapewnia wyposażenie (szczegóły tu), opiekę akustyka oraz światła. Nie pobieramy opłaty za wynajem, zaś wpływy z biletów (4 PLN sztuka, czyli małe piwo) zasilają klubową kasę. O koncertach informować będziemy na stronie, forum i w klubowym newsletterze.

Zainteresowanych występami prosimy o kontakt z Prezesem (KLub@progresja.com)w celu ustalenia szczegółów kalendarzowych. Na wszelkie pytania i wątpliwości związane ze sprzętem odpowie Garwol. Możecie go niepokoić pod numerem 601622083.
Rock on!

wtorki - Progresja, start: 18.00, bilety: 4 PLN
13.01 wystapia:
Otwarcie bram o 17.30, koncert: 18.00
Bilety: 4 PLN
Neithal
Metaliator
In Side
Sallekhana
Źródło: Prezes
Zobacz pozostałe wydarzenia...

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: admin
27-12-2008 o godz. 13:56:58 [odsłon 2779]
(Czytaj więcej... | 56 komentarze | Wynik: 0)

BLINDEAD ET CONSORTES
Wydarzenia kulturalne Autor: Prezes KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki

Kategoria: Koncert
Termin: 20-12-2008 godz.: 9.00,
Miejsce: Progresja
Wstęp: płatny, dla
Cennik: 15zł
     20 grudnia - Blindead et consortes

Tuż przed świętami do Warszawy zawita Blindead, tegoroczna rewelacja polskiej sceny niezależnej. Zapraszamy wszystkich, którzy są otwarci na dobrą i szczerą alternatywną muzę. Radzimy zrobić sobie przerwę w przedświątecznym porządkowo-zakupowym szale i wyskoczyć na jeden z ostatnich w tym roku koncertów w stolicy. Blindead wystąpi w towarzystwie Princess, Tides From Nebula oraz Heatenic Noiz Architect...
Image


Koniec roku jest okresem wszelkiej maści plebiscytów i podsumowań w prasie drukowanej i sieciowiej, ale tym razem zwycięzcę kategorii ‘polski album roku’ poznaliśmy już 18 sierpnia 2008, kiedy to ukazała się płyta Blindead "Autoscopia: Murder in Phazes". Nie widać końca zachwytom i pozytywnym opiniom na temat tego krążka i nic w tym dziwnego, ponieważ dawno już nie wyszła w naszym kraju płyta na tak wysokim, światowym poziomie. Z jednej strony znajdziemy tu niesamowicie transowe, zapętlone, magiczne kompozycje, z drugiej bardzo ciężkie brzmienie idące w parze z umiejętnie wplatanymi elektronicznymi patentami nadającym muzyce Blindead ogromną przestrzeń. Zespół ten zagrał w tym roku m.in. z Neurosis i Cult Of Luna więc wiadomo o co chodzi. Obecnie pracują nad materiałem na mini-album, którego rejestracja ma nastąpić na przełomie roku 2008/2009.

Tides From Nebula całkiem niedawno wspierali w Progresji włoską załogę At The Soundawn. Przypomnijmy, że jest to nowy projekt stworzony przez grupę doświadczonych muzyków, którym w niespełna rok od zadzieżgnięcia współpracy udało się stworzyć rewelacyjną demówkę (do odsłuchania na ichnim majpsejsie) i materiał koncertowy, który najlepiej ujawnia drzemiący w nich potencjał. Niespotykane aranżacje, melodyjna, czasem ciepła i przestrzenna, czasem mocniejsza ale ciągle bardzo oryginalna muzyka. Mus dla fanów Pelicana, ISIS, Red Sparowes czy Kenomy!

Przestrzenny klimat i pozytywny nastrój, który zbuduje Tides From Nebula, w przeciągu sekundy zniszczy pewna ostro wkurzona i rozkapryszona księżniczka. Chociaż Princess jest tegoroczną nówką na scenie ekstremalnego grania, to muzycy z niejednego już pieca riffy trzaskali! Ich muzyka to nowoczesne podejście do ciężkiego łojenia zainspirowane takimi zespołami jak See You Next Tuesday, Converge czy Robinson. Będzie szybko, brutalnie, połamanie, do przodu i bardzo nowocześnie.

Sobotni koncert rozpocznie się od bardzo mocnego uderzenia. Po zdecydowanie zbyt długiej przerwie wracają do Warszawy chłopaki z Heatenic Noiz Architect. Płyta "Already A Legend" wydana nakładem Deformeathing Production narobiła swojego czasu sporo zamieszania na krajowej scenie muzyki ekstremalnej. Twórczość zespołu, to miks matematycznego hardcore i metalu z melodiami tworzący bardzo przemyślane, niebanalne kompozycje. Nie jest to muzyka od razu wpadająca w ucho, prosta i przyjemna - wymaga od odbiorcy zaangażowania i koncentracji. Fani The Dillinger Espace Plan, Burnt By The Sun, czy Today Is The Day, będą zdecydowanie na tak!


20 grudnia - Progresja, start: 19.00, bilety: 15 PLN
Zobacz pozostałe wydarzenia...

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: admin
15-12-2008 o godz. 18:50:59 [odsłon 3119]
(Czytaj więcej... | 52 komentarze | Wynik: 0)

NIEDZIELA POD PAPUGAMI->BEZPŁATNE PORADY PRAWNE DLA WARSZAWIAKÓW
Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje Autor: TROSKA2004 KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki

„Niedziela pod Papugami”

Bezpłatne poradnictwo prawne w Warszawie

Towarzystwo Inicjatyw Społecznych „TROSKA” pragnie zaprosić warszawiaków do swoich poradni prawnych na dni otwarte pod hasłem „Niedziela pod Papugami”. Podczas naszej akcji porady będą udzielane bez zapisów!

W niedzielę 14 grudnia, w godz. 10-18 w dwóch poradniach stowarzyszenia: przy ul. Sękocińskiej 5 i ul. Darwina 3A każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnika.
Co więcej, akcja ta będzie odbywała się w każdą trzecią niedzielę miesiąca.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
12-12-2008 o godz. 20:35:36 [odsłon 5126]
(Czytaj więcej... | 4369 bajtów więcej | 83 komentarze | Wynik: 1)

RUSZYŁO BIURO INTERWENCJI OBYWATELSKIEJ
Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje Autor: TROSKA2004 KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki

Od połowy września rozpoczęło pracę Biuro Interwencji Obywatelskiej. Jest to kolejny społeczny i bezpłatny projekt Towarzystwa Inicjatyw Społecznych „TROSKA”. Po 4 latach budowania w Warszawie systemu bezpłatnych porad prawnych, administracyjnych i psychologicznych, stowarzyszenie postanowiło oddzielić poradnictwo administracyjne. Dzięki temu zostaną odciążone placówki Punktu Porad Prawnych. Program wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Dzielnicy Ochota.

Wiele spraw nie wymaga wiedzy prawnika, dla tego czasem bardziej potrzebny jest specjalista z danej dziedziny. Wiele spraw dotyczy np. wyjaśnienia procedur urzędowych, czy też uzyskania wsparcia z ośrodka pomocy społecznej lub innych placówek podległych administracji. Czasem wystarczy skierowanie do właściwej organizacji pozarządowej, która tak jak „TROSKA” realizuje dla warszawiaków tematycznie programy. Są też sprawy poważniejsze – tytułowe interwencje obywatelskie. Wymagają one zaangażowania więcej niż jednego specjalisty i pochłaniają wiele czasu. Dzięki BIO mieszkańcy nie pozostają wówczas sami ze swoim lokalnymi problemami. Z drugiej strony Biuro jest przekaźnikiem informacji, którą uzyskują radni, parlamentarzyści, urzędy i inne instytucje publiczne, ponieważ również te filary społeczeństwa obywatelskiego są angażowane do pomocy w konkretnej sprawie. O jakości usług świadczy fakt, że BIO zostało powołane do życia dzięki pracy i wysiłkowi Pana Maurycego Seweryna, prezesa TIS „TROSKA”. Inicjatywa będąca owocem wieloletniej działalności radnego i społecznika jest dopełnieniem dotychczasowej pracy w zakresie polityki społecznej.
Jednak podstawowym zadaniem realizowanym w ramach BIO jest szybka reakcja i natychmiastowa pomoc, każdemu, kto znalazł się w ciężkiej sytuacji życiowej. Wadliwe prawo, zła wola urzędników, wszechogarniające nas przepisy, znieczulica społeczna to sytuacje, z którymi spotykamy się w codziennej rzeczywistości. BIO ma to zmienić. Problemy, z którymi borykają się, na co dzień mieszkańcy Ochoty mogą być zgłaszane do Biura, które bezpłatnie zapewni wszelkie możliwe wsparcie ze swej strony. Biuro pracuje w środy i czwartki w godz. 17-19 w siedzibie TIS „TROSKA”. Aby uzyskać pomoc i nie czekać w kolejce wystarczy wykręcić numer 022 659 21 25 w godzinach 10-20.00 i zapisać się na konkretną godzinę. Więcej o „TROSCE” na stronie www.troska.com.pl
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
24-11-2008 o godz. 20:30:30 [odsłon 1874]
(Czytaj więcej... | 3901 bajtów więcej | 57 komentarze | Wynik: 0)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 
44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 
66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  BEMOWSKI KALENDARZ

Dodaj wpis »

  SZUKAJ
Google
Web bemowo.pl

  PODRĘCZNE INFORMACJE
Plan Bemowa-szukacz.pl
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelitarne:
1. Google       2. Omap

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna

Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund