Za 10 groszy
   Imieniny: Grzegorza i Dariusza
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

ARTYKUŁY

...WOLA TO PRAWIE BEMOWO...
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: geoda

Przeszło 6-hektarowy teren klubu sportowego Olimpia na Woli przez machinacje prezesa stał się własnością prywatnej spółki. Ratusz przyglądał się bezczynnie kontrowersyjnym transakcjom, a w ostatnim dniu urzędowania Lecha Kaczyńskiego wydał korzystne dla inwestora warunki zabudowy. Wyceniany na minimum 60 mln zł teren Olimpii należy już do prywatnej spółki Insbud-Olimpia, której większościowym udziałowcem jest Mieczysław Maliszewski, wieloletni szef firmy budowlanej Insbud. Ustalono, że Insbud nie zapłacił wiele za atrakcyjną działkę. Zawiązał spółkę z klubem Olimpia, wnosząc udziały wycenione na 5,2 mln zł. Potem klub zadłużył się w Insbudzie. Ostatecznie należąca do Maliszewskiego spółka Insbud-Olimpia dopłaciła 3,4 mln zł i objęła wszystkie udziały. Dziś jest jedyną właścicielką ogromnego terenu.
Nie po raz pierwszy instytucja publiczna, jakim jest klub sportowy, pozbywa się w ten sposób cennego majątku. Powoływanie spółek inwestycyjnych, do których miasto wnosiło grunt tzw. aportem, ostro krytykowała ekipa Lecha Kaczyńskiego w czasie, gdy był on prezydentem Warszawy. Jego urzędnicy zwracali uwagę, że w ten sposób omija się przetargi. Kilka spraw, w których miasto wniosło aportem grunt do spółki inwestycyjnej, kontrolerzy ratusza skierowali do prokuratury. Uznali, że miasto straciło na zbyt niskiej wycenie gruntów i winni urzędnicy powinni ponieść karę.
Sprawa Olimpii jest podobna - biorąc pod uwagę cenę terenu, Insbud zapłacił skandalicznie mało. Nie było mowy o jakimkolwiek przetargu czy konkursie. Zdaniem pytanych przez nas prawników działalność prezesa Parchowskiego może być uznana za przestępstwo zagrożone karą do pięciu lat więzienia.

Jednak ratusz Lecha Kaczyńskiego nie skontrolował transakcji na Olimpii. Ostatecznie poszedł Insbudowi-Olimpii na rękę, dając jej korzystne warunki zabudowy (przewidują budowę nawet 15-piętrowych bloków).

Można podejrzewać, że pomogły znajomości Mariana Parchowskiego, dzisiejszego prezesa Olimpii, w przeszłości działacza zarządu krajowego PC i jednego z założycieli spółki Telegraf, która miała być zapleczem gospodarczym PC.

Ostatnia decyzja za prezydentury Lecha Kaczyńskiego

Lech Kaczyński zrzekł się warszawskiej prezydentury 22 grudnia. Tego samego dnia spółka Insbud-Olimpia dostała od naczelnego architekta Warszawy Michała Borowskiego tzw. warunki zabudowy pozwalające na budowę osiedla na terenie klubu. - Chcemy tu zbudować osiedle na blisko 800 mieszkań - mówi Julita Ejsmont, prezes Insbud-Olimpii.

Miała być zieleń

W studium zagospodarowania miasta teren Olimpii miał być obszarem zielonym. W ciągu ostatnich lat dzielnica Wola wydała ok. 10 mln zł na modernizację sąsiadującego z terenem klubu parku Moczydło. Miasto przygotowuje plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Dzięki temu biuro naczelnego architekta mogło się wstrzymać z decyzją. Ale tak się nie stało.

Z decyzji urzędu miasta cieszy się Marian Parchowski, prezes Wolskiego Robotniczego Klubu Sportowego "Olimpia" oraz jego biznesowy partner Mieczysław Maliszewski, główny udziałowiec firmy budowlanej Insbud Warszawa. Dzięki korzystnym warunkom będą mogli wreszcie zrealizować swoje biznesowe plany - zabudować zielone tereny klubu sportowego.

W wyniku kilku transakcji teren Olimpii stał się w całości własnością spółki Insbud-Olimpia, w której większościowe udziały ma prezes Maliszewski. Szefem zarządu jest jego córka Julita Ejsmont.
Dlaczego grunt klubu wyceniono w umowie spółki Insbud-Olimpia tak nisko? Tego prezes klubu nie pamięta. Zapewnia, że Insbud Warszawa dotował sportową działalność Olimpii. Jak dużymi kwotami? Tego też dokładnie nie wie.

Mówi, że firma sfinansowała budowę trybun przy boisku piłkarskim. Jednak zbudowano je w dziwaczny sposób. Zamiast wzdłuż boiska wyrosły tylko za bramkami. Kosztowały ok. 1,5 mln zł. - Z końca boiska niewiele widać. Chodziło o to, aby nie zabudowywać terenu przeznaczonego na inwestycje - mówi wolska radna.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
06-02-2006 o godz. 09:29:06 [odsłon 2361]
(Czytaj więcej... | 5892 bajtów więcej | 90 komentarze | Wynik: 0)

BEZPIECZEŃSTWO?
Z Życia Warszawy Autor: geoda

Jesteśmy bezsilni - mówią studenci, którym giną cenne rzeczy z pokojów w akademiku na Jelonkach. - Sami siebie okradają. Mamy studentów z Afryki, Turcji a to biedne kraje - odpowiada dyrektor osiedla


- Przychodzą we dwóch, trzech: rośli, barczyści. Nie znamy ich. Pod wieczór ustawiają się w korytarzu i obserwują, kto gdzie mieszka, kiedy wychodzi i wraca. Potem pokoje są okradane. Zginęło już kilka laptopów, wieża i telewizor - opowiada studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Prosiła o zachowanie do wiadomości redakcji jej nazwiska i wydziału, na którym studiuje - boi się, że ją wyrzucą z akademika.

O domach studenckich na Osiedlu Przyjaźń sam jego dyrektor Janusz Łagodziński mówi: szkoła życia. - Tłumaczyłem studentom, że jeśli im się nie podoba, to mogą mieszkać gdzie indziej - wyjaśnia rozbrajająco.

Osiedle składa się z dwóch części. W jednej są nowe budynki - w każdym z nich całą dobę czuwa portier z pilotem antynapadowym. Dzięki niemu zawsze może wezwać opłacaną przez dyrekcję ochronę. W drugiej stoją baraki z lat 50. - ta część jest niechroniona. - Pewnie ze względu na oszczędności - domyślają się studenci. Ale dyrektor Łagodziński tłumaczy: - Ochroniarze się tam nie sprawdzili. To byli młodzi ludzie, nieraz ze studentami piwko wypili. Albo nawet się zadali z którąś studentką.

Twierdzi też, że studenci okradają się nawzajem. - Chodzą i plądrują. Mamy tu około 20 cudzoziemców: z Afryki, Albanii, Turcji. To biedne kraje. Na pewno Murzyn ukradł laptopa. Starałem się o usunięcie jego i Turka, ale nie wyszło - ujawnia.

Teraz zastanawia się nad zamontowaniem kamer, bo "studenci rzucają petardy w korytarzach, a potem nie powiedzą, gdzie była impreza". - To, co oni mówią, trzeba przesiać przez palce. Student, mówiąc brzydko, ściemnia - przekonuje.

Tymczasem studenci są bezsilni. - Zgłaszaliśmy sprawę do administracji, ale nie było reakcji. Raz moja koleżanka próbowała wyprosić tych osiłków z korytarza akademika, ale tylko ją zbluzgali. Następnego dnia na drzwiach pokoju miała powypisywane wulgarne słowa - mówi mieszkanka Jelonek.

Osiedle Przyjaźń nie podlega konkretnej uczelni, tylko bezpośrednio Ministerstwu Edukacji i Nauki. - Ostrzegamy studentów, że mieszkają tam na własną odpowiedzialność - mówi Artur Lompart, rzecznik UW.

Dyrektor Jerzy Saletowicz z MEiN odpowiedzialny za akademiki obiecał, że sprawą się zajmie i dziś porozmawia z dyrektorem ośrodka.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
30-01-2006 o godz. 12:53:39 [odsłon 1830]
(Czytaj więcej... | 77 komentarze | Wynik: 4)

...GORĄCY TEMAT: GÓRCZEWSKA!
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: geoda

Klapę modernizacji ul. Górczewskiej można świetnie spożytkować. Po mistrzowsku rozgrywa to burmistrz Bemowa Włodzimierz Całka (SLD). Wydał na to kilkaset złotych z miejskiej kasy


Rozgrzebana ul. Górczewska na wysokości Powstańców Śląskich to zmora setek warszawiaków. Zamiast dwóch obiecanych jezdni jest jedna, brakuje wiaduktu. Remont miał być skończony pod koniec maja, jednak wykonawca - Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych - nie zdążył na czas. Winą obarcza Zarząd Dróg Miejskich, który jego zdaniem źle przygotował inwestycję. W efekcie ZDM wymówił kontrakt.

Przy okazji zamieszania na Górczewskiej uaktywnił się burmistrz Bemowa Włodzimierz Całka. Na stronie internetowej urzędu zamieścił tekst poświęcony nieudanej inwestycji. Zaczyna od tego, że sam realizuje na Bemowie projekty, które wymagają dużo wysiłku i zaangażowania. "Dziwię się więc, patrząc na przykład skrajnej niekompetencji i nieudolności, zwłaszcza że sprawa z pozoru łatwa stała się problemem stołecznym i wystawia nam wszystkim - jako samorządowi - najgorszą opinię" - czytamy. Włodzimierz Całka wstydzi się, że ZDM kłóci się z MPRD. Ubolewa nad tym, że mieszkańcy stoją w korkach. I wróży: gdyby to on robił remont Górczewskiej, ulica dawno byłaby gotowa.

Tekst, który jest w internecie, znalazł się też w lokalnej gazecie "Echo Miasta". Za reklamę burmistrz zapłacił kilkaset złotych z miejskiej kasy. I opatrzył ją swoim zdjęciem. Wczoraj nie znalazł czasu, by o tym z nami porozmawiać.

Małgorzata Zubik 26-01-2006
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
30-01-2006 o godz. 12:53:06 [odsłon 1734]
(Czytaj więcej... | 56 komentarze | Wynik: 3)

MINISTER OBRONY NARODOWEJ NA BEMOWIE!
Przegląd prasy lokalnej Autor: geoda

W dniu 18 stycznia br. minister Obrony Narodowej Radosław Sikorski złożył wizytę w Wojskowej Akademii Technicznej. Jej celem była prezentacja potencjału naukowego Akademii oraz spotkanie z liderami zespołów naukowo-badawczych; grupą profesorów wyróżniających się znaczącymi osiągnięciami w obszarze najnowocześniejszych technologii oraz ich praktycznymi aplikacjami, które znalazły zastosowanie również w Siłach Zbrojnych RP.

W trakcie dyskusji ustalono, iż możliwe jest jeszcze w tym roku rozpoczęcie finansowania wybranych projektów badawczych prowadzonych w WAT, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które związane są z modernizacją kluczowych systemów uzbrojenia armii. Jednocześnie zwrócono uwagę na konieczność wzmocnienia współpracy i określenia priorytetowych obszarów finansowania projektów badawczych dotyczących obronności państwa z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Podsumowująca dyskusja koncentrowała się na próbie określenia kierunków badań w dziedzinach ważnych dla resortu obrony narodowej.

www.wat.edu.pl
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
30-01-2006 o godz. 12:52:39 [odsłon 1786]
(Czytaj więcej... | 57 komentarze | Wynik: 0)

BURMISTRZ BEMOWO O UL. GÓRCZEWSKIEJ
Komunikacja Miejska Autor: patrykwaw

Ulica Górczewska
Patrząc na księżycowy krajobraz ulicy Górczewskiej mam wątpliwości czy znajduję się w Warszawie stolicy kraju czy może w jakimś zupełnie w innym miejscu. Kiedy czytam w prasie wystąpienia głównego wykonawcy przebudowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, który ustami rzecznika mówi, że szef drogowców - główny inwestor - Marek Mistewicz zamiast w Zarządzie Dróg Miejskich powinien pracować np. w piekarni zaczynam się zastanawiać czy samorządowcom coś nie pomieszało się w kompetencjach.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
28-01-2006 o godz. 09:44:17 [odsłon 2833]
(Czytaj więcej... | 2505 bajtów więcej | 75 komentarze | Wynik: 3.75)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 
44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 
66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  BEMOWSKI KALENDARZ

Dodaj wpis »

  SZUKAJ
Google
Web bemowo.pl

  PODRĘCZNE INFORMACJE
Plan Bemowa-szukacz.pl
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelitarne:
1. Google       2. Omap

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna

Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.06 sekund