Za 10 groszy
   Imieniny: Grzegorza i Dariusza
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

ARTYKUŁY

...BEZPIECZNE TAKSÓWKI?...
Przegląd prasy lokalnej Autor: geoda

W czwartek o godz. 5 nad ranem podczas postoju na stacji benzynowej u zbiegu ul. Dzikiej i Okopowej na Powązkach zapaliła się taksówka marki Ford
Przerażony kierowca uciekł. Obsługa stacji wezwała pomoc i po kilku minutach pożar ugaszono. Policja poszukuje właściciela auta.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
24-03-2006 o godz. 13:14:04 [odsłon 2626]
(Czytaj więcej... | 56 komentarze | Wynik: 0)

...NASZA WSPANIAŁA, ROZKOPANA, GÓRCZEWSKA...
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: geoda

Minęły trzy dni od remanentu drogowego ulicy Górczewskiej, który miał określić, co musi zrobić nowy wykonawca - firma Skanska.
I ....

Remont Górczewskiej od centrum handlowego Wola Park do ul. Powstańców Śląskich to kolejna zmora warszawskich kierowców. Na wąskiej ulicy w godzinach szczytu tworzą się ogromne korki. Przypomnijmy, że pod koniec stycznia ratusz zerwał umowę na przebudowę ulicy z Miejskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych. Kilka tygodni wcześniej ta sama firma została wyrzucona z budowy dwupoziomowego skrzyżowania przy Galerii Mokotów oraz z al. Komisji Edukacji Narodowej na Mokotowie. Główny powód wszędzie był ten sam: MPRD o wiele miesięcy spóźniało roboty. Wyremontowany wiadukt i poszerzona Górczewska koło Wola Parku miały być gotowe w maju zeszłego roku. Do dziś udało się zbudować nową jezdnię, ale trzeba jeszcze wyremontować starą i niemal od podstaw zbudować wiadukt, bo stara konstrukcja była kompletnie zniszczona. Kiedy wreszcie rozpoczną się przerwane roboty? Zarząd Dróg Miejskich liczy, że stanie się to za dwa, trzy tygodnie. Dziś na Górczewskiej ma się zakończyć inwentaryzacja budowy. Dzięki niej będzie wiadomo, co musi jeszcze zbudować nowa firma. ZDM chce, żeby to była Skanska, która w przetargu sprzed dwóch lat na Górczewską zgłosiła cenę tylko nieco wyższą od MPRD. - Rozmowy ze Skanską prowadzimy już od pewnego czasu, ale teraz - po zakończeniu inwentaryzacji - będziemy już dyskutować o konkretach. Liczymy, że jak najszybciej dojdziemy do porozumienia i podpiszemy umowę. Na początku kwietnia roboty znowu rozpoczną się pełną parą - zapowiada Urszula Nelken, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. Przebudowa Górczewskiej zakończy się najwcześniej latem.

MPRD wciąż zaś nie czuje się winne bałaganowi na tej ulicy. Jego przedstawiciele twierdzą, że dostali wadliwy projekt inwestycji. Najprawdopodobniej w sprawie Górczewskiej, podobnie jak w przypadku innych inwestycji, firma spotka się z ratuszem w sądzie. Domaga się od miasta rozliczenia poszczególnych robót.

Gazete Wyborcza
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
24-03-2006 o godz. 13:13:44 [odsłon 2216]
(Czytaj więcej... | 46 komentarze | Wynik: 1)

BURMISTRZ BEMOWA KANDYDATEM NA PREZYDENTA WARSZAWY?
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: Gość

Jak zdobyć głosy wyborców i zostać radnym? Burmistrz Bemowa Włodzimierz Całka chce to zrobić poprzez walkę o fotel prezydenta Warszawy

Oficjalnego startu jeszcze nie było, ale nie jest tajemnicą, że burmistrz Całka dobrze się czuje na Bemowie i nie zamierza stąd odchodzić. Na ponowne rządy ma jednak nikłe szanse. Wszyscy spodziewają się, że wybory wygra PO lub PiS. Trochę weźmie SLD. A burmistrz do żadnej dużej partii nie należy.

Dlatego zapowiada start o fotel prezydenta z nowo utworzonego lokalnego komitetu Nasze Miasto. Sukcesu pewnie nie osiągnie, ale równocześnie będzie się starał o miejsce w radzie.

- Całka nie liczy na wygraną w wyborach prezydenckich. Ale dzięki kandydowaniu będzie pojawiał się w mediach i to chodzi. Chce się po prostu wejść do rady Bemowa - komentuje jeden z bemowskich radnych.

Jeśli Włodzimierz Całka wystartuje z komitetu Nasze Miasto, może wciągnąć za sobą do rady jeszcze innych z tej listy. Małe ugrupowanie w przyszłej radzie może mieć ogromne znaczenie. Jeśli Platforma ani PiS nie będą miały większości, głosy samorządowców z Naszego Miasta mogą być języczkiem u wagi. Jest o co walczyć.

Kampanię o fotel radnego rozpoczął już na początku roku. Wtedy z kasy bemowskiego ratusza zapłacił za artykuły w lokalnej prasie. Przedstawił się w nich jako sprawny zarządca krytykujący Zarząd Dróg Miejskich za nieudolny remont ulicy Górczewskiej.

Widocznie Całka uznał, że to za mało. Ostatnio wśród bemowskich samorządowców gruchnęła wieść, że burmistrz przymierza się do walki o fotel prezydenta miasta.

Może do startu na urząd głowy miasta popchnęła go propozycja SLD. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, działacze Sojuszu proponowali mu start w wyborach prezydenckich z listy SLD. Burmistrz odmówił, ale z pomysłu skorzystał, stawiając na komitet Nasze Miasto.

Teraz Włodzimierz Całka nie jest związany z żadną opcją polityczną. W SLD utrzymał się niecały rok. Przygoda z lewicą skończyła się pewnego marcowego wieczora 2001 r., kiedy to po imieninach zakrapianych śliwowicą policjanci zgarnęli go z ul. Kocjana. Po nocy spędzonej w izbie wytrzeźwień wyleciał z partii.

Wkrótce jednak los się do niego uśmiechnął. W 2002 r. został burmistrzem Bemowa i do dzisiaj rządzi dzielnicą. Udało mu się do siebie przekonać nawet prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Źródło: Gazeta Wyborcza
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
17-03-2006 o godz. 08:28:10 [odsłon 5859]
(Czytaj więcej... | 134 komentarze | Wynik: 3.66)

APEL DO LUDZI DOBREJ WOLI - POTRZEBNA KREW!
Zdrowie, lekarze, medycyna Autor: geoda

Aby wszystkie operacje mogły się odbyć, a ofiary wypadków miały potrzebną do transfuzji krew, stolica potrzebuje jej dziennie ok. 300 litrów. Tymczasem zapasy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zmniejszają się w bardzo szybkim tempie. Nie stójmy wobec tego faktu obojętnie, możemy bezinteresownie pomóc!

We wtorek 21 marca 2006 r. w godz. od 9.00 do 14.00 przed Ratuszem Dzielnicy Bemowo ul. Powstańców Śląskich 70 będzie stał ambulans, w którym będzie można oddać honorowo krew.

Zapraszamy do udziału w akcji krwiodawstwa.

info: HDK przy Urzędzie miasta Warszawy dla Dzielnicy Bemowo! tel.:53 37 840
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
15-03-2006 o godz. 07:53:49 [odsłon 1883]
(Czytaj więcej... | 27 komentarze | Wynik: 5)

DWORZEC NA BEMOWIE IV
Autostrada przez Bemowo Autor: Gość

Jestem za autostradą!!! Bo chyba gorzej już być nie może. Dworzec autobusowy przy ul.Wolfkego i Oławskiej. Jeżdżące samochody ciężarowe i półciężarowe, autobusy i furgonetki to wszystko jeżdzi po naszym osiedlu a my mieszkańcy musimy wdychać śmierdzące spaliny,słuchać głośnych silników i płacić za zniszczone drogi na osiedlu. Wszystkie zatoki zajęte przez samochody półciężarowe czasami ciężarowe i osobowe z obcą rejestracją. To już chyba gorzej być naprawdę nie może. A wystarczyły by dwa znaki zakazu wjazdu pojazdów o ciężarze powyżej 2,5 tony z pewnymi dopuszczeniami tak jak śmieciarki czy samochody dostawcze i drugi-zatoki tylko dla samochodów osobowych. I to by było bardzo dużo ze strony Administracji a nie straszyć ludzi tym co będzie, patrzeć trzeba na to co jest.
Andrzej.


Notatka: Szkoda, że anominowo.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
14-03-2006 o godz. 10:57:25 [odsłon 2385]
(Czytaj więcej... | 67 komentarze | Wynik: 5)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 
44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 
66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  BEMOWSKI KALENDARZ

Dodaj wpis »

  SZUKAJ
Google
Web bemowo.pl

  PODRĘCZNE INFORMACJE
Plan Bemowa-szukacz.pl
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelitarne:
1. Google       2. Omap

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna

Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund