Za 10 groszy
   Imieniny: Grzegorza i Dariusza
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

ARTYKUŁY

MACIEJ ŚWIDERSKI ODWOŁANY ZA AFERĘ MIESZKANIOWĄ !!!
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: geoda

Maciej Świderski, jeden z głównych bohaterów opisywanej przez nas afery TBS, stracił we wtorek posadę szefa Rady Targówka. Jego miejsce zajął inny działacz PO Andrzej Kobel, wieloletni działacz samorządowy

Do odwołania Macieja Świderskiego, byłego asystenta Jana Rokity i bliskiego współpracownika Hanny Gronkiewicz-Waltz, kandydatki PO na prezydenta Warszawy, doszło późnym wieczorem po przeszło czterech godzinach burzliwych obrad. Działacz PO domagał się, aby rada przyjęła jego rezygnację, a nie odwoływała. - To dla mnie sprawa honoru. "Gazeta" o mnie pisała, ale jeszcze nie wszystko jest wyjaśnione - mówił Świderski. I wręcz błagał dominujący w radzie klub PiS, aby go nie odwoływał. Ci nie dali się przebłagać. - To sadyzm - użalał się nad losem przewodniczącego Sebastian Kozłowski (SdPl).

- Świderski powinien być odwołany. Straciliśmy do niego zaufanie. Nie może już reprezentować rady na zewnątrz - mówił dziennikarzom Jerzy Raczyński, szef klubu PiS w radzie Targówka. Przyznał, że powodem utraty zaufania były ujawnione przez nas interesy mieszkaniowe Świderskiego. Ustaliliśmy, że działacz PO pracował w bemowskim TBS. Mieszkania budowane w tym systemie powinny trafiać do tych, którzy nie mają własnego lokum i nie stać ich na kupno na wolnym rynku. Maciej Świderski znalazł na to sposób: spisał z żoną rozdzielność majątkową i to właśnie ona stała się najemcą dwupoziomowego, atrakcyjnie położonego lokalu w TBS. Za udział w aferze Świderskiego czeka jeszcze partyjny sąd, który zdecyduje, czy może nadal należeć do PO.

Miejsce Macieja Świderskiego w fotelu szefa rady Targówka zajął Andrzej Kobel (PO), samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem, były burmistrz tej dzielnicy. Rada ma też nowego wiceprzewodniczącego - został nim Henryk Wielądek (LPR), który w 2004 r. wsławił się zbieraniem podpisów przeciwko Paradzie Równości.

info: Gaaeta wyborcza.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
21-04-2006 o godz. 21:38:53 [odsłon 3455]
(Czytaj więcej... | 135 komentarze | Wynik: 4.25)

URZĘDU SKARBOWEGO WARSZAWA- BEMOWO BEZ TAJEMNIC!!!
Podatki, opłaty, wydatki budżetowe Autor: geoda

Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa- Bemowo uprzejmie informuje, że w dniu 22 kwietnia 2006 roku (sobota) w godzinach 9.00 – 13.00 w siedzibie Urzędu przy ul. Białobrzeskiej 53A odbędzie się „Dzień Otwarty”

W dniu tym podatnicy będą mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące:
funkcjonowania urzędu skarbowego,
zasad rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych ( tel. 570 88 68 lub 570 88 69),
zgłoszeń identyfikacyjnych/ aktualizacyjnych NIP ( tel. 570 88 71),
wniosków o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym ( tel. 570 89 54).
Ponadto tego dnia można będzie pobrać druki, broszury oraz złożyć zeznania podatkowe za 2005 rok, zgłoszenia identyfikacyjne/ aktualizacyjne NIP, wnioski o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym.

info.: www.bemowo.waw.pl
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
15-04-2006 o godz. 15:12:36 [odsłon 2357]
(Czytaj więcej... | 95 komentarze | Wynik: 0)

PIERWSZY DZIEŃ EGZAMINÓW NA PRAWO JAZDY POD CZUJNYM
Edukacja, kursy i szkolenia Autor: geoda

Od poniedziałku zdawanie na prawo jazdy jest nagrywane. Kamery w autach najbardziej stresują... egzaminatorów
18-letni Paweł Woźniak, który rano po raz pierwszy zdawał egzamin praktyczny w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego na Bemowie, cieszył się, że wszystko jest nagrywane. - Wiem, że nie zdałem, bo wymusiłem pierwszeństwo, a nie dlatego, że ktoś chciał mnie oblać - powiedział "Gazecie".

Chociaż w samochodach egzaminacyjnych kamery zamontowano już dwa tygodnie temu, dopiero do wczoraj ważne są tylko egzaminy rejestrowane na taśmie.

Panie czekające w bemowskim ośrodku w kolejce na egzamin koniecznie chciały się dowiedzieć, czy kamera rejestruje także wnętrze wozu. - Nie? To dobrze. Jestem nieumalowana i nie wyglądam najlepiej. A świadomość, że nagrywaliby każde skrzywienie ust, dodatkowo by mnie stresowała - ucieszyła się pani Magdalena. Zdaniem pani Elżbiety, która ma na koncie sześć niezdanych egzaminów, jedna kamera i tak niczego nie zmieni. - Na nagraniu nie będzie widać, co się działo z tyłu i na sąsiednich pasach. - A to kluczowe w ocenie sytuacji na drodze - uważa.
Kamera jej nie peszyła. Tym bardziej że umieszczono ją w dyskretnym miejscu - między wstecznym lusterkiem a przednią szybą. Urządzenie włącza się po przekręceniu kluczyka w stacyjce, a gaśnie pięć minut po zatrzymaniu samochodu. Nagrywa obraz z przedniej szyby i "ścieżkę dźwiękową" całego egzaminu z oceną końcową. Film zapisywany jest na twardym dysku, który automatycznie kasuje go po 22 dniach. Jeśli zdający nie zgadza się z oceną, ma prawo domagać się odtworzenia nagrania z taśmy.

System jest nową bronią Ministerstwa Transportu w walce z korupcją wśród egzaminatorów. Łapówki są najbardziej powszechne w dużych miastach, gdzie kandydatów jest najwięcej. Wielu z nich zostawało kierowcami dopiero wtedy, gdy wręczyło kopertę. Reszta podchodziła do egzaminu po kilka razy.

Większe wrażenie niż na kandydatach na prawo jazdy kamery robią na egzaminatorach. Tym razem to im udzielała się trema. - Teraz zdającym będzie jeszcze trudniej, bo atmosfera w aucie jest sztywna jak nigdy - twierdził jeden z egzaminatorów. - Teraz musimy mieć się na baczności. I nie chodzi o niecenzuralne słowa czy zbyt ostrą intonację głosu. Pilnujemy się, żeby nie być zbyt miłym, bo potem ktoś może nam zarzucić faworyzowanie zdających.

info.: Gazeta Wyborcza
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
11-04-2006 o godz. 08:10:48 [odsłon 3891]
(Czytaj więcej... | 129 komentarze | Wynik: 1)

BĘDZIE DYMISJA ZA MIESZKANIOWE MACHINACJE W BEMOWSKIM TBS?
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: geoda

We wtorek Maciej Świderski, czołowy działacz warszawskiej PO, b. asystent Jana Rokity i bliski współpracownik Hanny Gronkiewicz-Waltz (kandydatki PO na prezydenta stolicy), najpewniej przestanie szefować radzie Targówka
Stanowiska mogą go pozbawić radni PiS i LPR, po tym jak ujawniliśmy jego dziwne machinacje mieszkaniowe w bemowskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. Świderski był jego pracownikiem. Zatrudnił go wuj Krzysztof Planeta, były wieloletni prezes tej miejskiej spółki.
Mieszkania w TBS na Bemowie rozdzielili między siebie lokalni działacze PO i SLD. Jedną z beneficjentek jest żona Macieja Świderskiego. Dostała dwupoziomowe, 87-metrowe lokum w dobrze położonym bloku. Gdy się o nie starała, jej mąż miał dwa inne lokale i nie przysługiwało mu mieszkanie dla osób niezamożnych (taki status mają mieszkania TBS). Żonie działacza PO udało się jednak zdobyć mieszkanie - spisała rozdzielność majątkową z mężem i z formalnego punktu widzenia innych lokali nie miała.
W reakcji na nasze publikacje radni PiS i LPR na Targówku złożyli wniosek o odwołanie Macieja Świderskiego z przewodniczenia radzie dzielnicy. Głosowanie zaplanowano na dzisiaj. - Trudno, żeby reprezentował nas ktoś tak skompromitowany - uważa radny Henryk Wielądek (LPR). - Bardzo nas zaniepokoiły doniesienia "Gazety" o dziwnych machinacjach pana Świderskiego. Stracił on nasze zaufanie - dodaje Krzysztof Zalewski (PiS), radny Targówka, który może zająć miejsce Świderskiego.
On sam ze stanowiska rezygnować nie zamierza. W przesłanym do "Gazety" oświadczeniu przekonuje, że jego odwołanie to wynik politycznego układu PiS z LPR. Pisze, że te ugrupowania chcą zmarginalizować znaczenie Platformy na Targówku, a cała sprawa - zdaniem byłego asystenta posła Rokity - nie ma nic wspólnego z artykułami o TBS.
Za Świderskim murem stają tylko partyjni koledzy z dzielnicy. - Jestem zbulwersowany wnioskiem o odwołanie. Świderski poniósł już karę, bo sprawę TBS bada nasz sąd koleżeński. A teraz jeszcze to - żali się radny Zbigniew Poczesny (PO). Sprzeciw Platformy na Targówku na nic się nie zda. PiS i LPR mają w radzie dzielnicy większość potrzebną do odwołania obecnego szefa rady.

info.: Gazeta Wyborcza
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
11-04-2006 o godz. 08:08:54 [odsłon 1790]
(Czytaj więcej... | 49 komentarze | Wynik: 1)

JAK PIS ZDOBYWA SZKOŁY !
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: geoda

W poniedziałek większość nauczycieli zespołu szkół przy ul. Deotymy na Kole przyszło do pracy ubrana na czarno. W ten sposób protestują przeciw nowej dyrektorce, faworytce wiceministra oświaty
Na drzwiach zespołu szkół przy ul. Deotymy zawisł protest nauczycieli przeciw mianowanej ostatnio dyrektorce.
Nauczyciele z ul. Deotymy są przekonani, że ich nową szefową wskazał wiceminister edukacji Stanisław Sławiński. W proteście w poniedziałek przyszli do szkoły ubrani na czarno. Ratusz ogłosił właśnie konkursy na dyrektorów około 200 szkół w całej Warszawie


--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
11-04-2006 o godz. 08:08:09 [odsłon 1758]
(Czytaj więcej... | 4462 bajtów więcej | 55 komentarze | Wynik: 0)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 
44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 
66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  BEMOWSKI KALENDARZ

Dodaj wpis »

  SZUKAJ
Google
Web bemowo.pl

  PODRĘCZNE INFORMACJE
Plan Bemowa-szukacz.pl
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelitarne:
1. Google       2. Omap

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna

Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund