Za 10 groszy
   Imieniny: Celiny i Walerego
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

ARTYKUŁY

WIOSENNE TARGI PRACY BEMOWO - 2006
Ogłoszenia Autor: geoda

Urząd Miasta Warszawy dla dzielnicy Bemowo zapraszamy na Wiosenne Targi pracy Bemowo 2006, które odbęda się 5 kwietnia 2006 roku w godzinach 10.00-14.00. w Ratuszu dzielnicy.
Wiosenne Targi Pracy – Bemowo 2006 adresowane są do mieszkańców Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy oraz innych dzielnic Warszawy, osób bezrobotnych i poszukujących pracy, absolwentów różnego typu szkół wchodzących na rynek pracy oraz niepełnosprawnych poszukujących zatrudnienia. Są to już X Targi Pracy w Dzielnicy Bemowo, a ich celem jest zwiększenie efektywności znalezienia zatrudnienia.


info.: www.bemowo.waw.pl
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
03-04-2006 o godz. 07:14:51 [odsłon 1835]
(Czytaj więcej... | 62 komentarze | Wynik: 0)

KONIEC KŁOPOTÓW MIESZKAŃCÓW Z UL. GÓRCZEWSKĄ?
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: geoda

Wreszcie ożyje budowa ul. Górczewskiej. Poszerzanie odcinka do ul. Powstańców Śląskich skończy się w sierpniu. Nie ma za to szans, żeby w tym roku zlikwidować wąskie gardło w okolicach hipermarketu Tesco.
Za kilka dni na rozgrzebaną budowę wejdzie firma Skanska. Wczoraj Zarząd Dróg Miejskich podpisał z nią umowę. Skanska to nowy wykonawca, który zastąpił wyrzucone z Górczewskiej Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Ta ostatnia firma już wcześniej musiała opuścić budowy al. Komisji Edukacji Narodowej i dwupoziomowego skrzyżowania przy Galerii Mokotów. Powód wszędzie był ten sam - MPRD pracowało bardzo powoli i w efekcie roboty opóźniały się o wiele o miesięcy.

Skanska przejmie budowę Górczewskiej od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich, bo jej oferta w przetargu przed dwoma laty była najtańsza po MPRD. Roboty, które miały początkowo kosztować niecałe 10 mln zł (taką cenę zgłosiło MPRD), w sumie podrożeją o ok. 5 mln zł. Według Zarządu Dróg Miejskich i tak warto ponieść te dodatkowe koszty, bo istniała groźba, że MPRD, które ma ogromne problemy finansowe, w ogóle nie skończy przebudowy Górczewskiej. Negocjacje z firmą Skanska toczyły się kilka tygodni i ostatecznie sfinalizowano je w piątek późnym wieczorem. - Rozmowy trwały tak długo, że aż musiałem zapłacić mandat za to, że nie przedłużyłem opłaty za parkowanie pod siedzibą ZDM - przyznał Piotr Cieszewski z oddziału budownictwa drogowego Skanska SA.
Co firma będzie musiała zrobić na Górczewskiej? • Wyremontować starą jezdnię od centrum handlowego Wola Park do ul. Powstańców Śląskich (teraz jest zamknięta); • odbudować wiadukt nad torami kolejowymi. Wszystkie prace mają się skończyć przed 18 sierpnia. Pracownicy firmy Skanska mają jednak pewne obawy co do wiaduktu. Wprawdzie w hucie powstała już nowa konstrukcja, ale była ona zamawiana jeszcze przez MPRD. Dlatego trzeba będzie jeszcze sprawdzić, czy wszystko jest zgodne z projektem.

Jeśli nawet pod koniec wakacji uda się oddać do ruchu ten odcinek Górczewskiej, i tak kierowcy będą się natykać na wąskie gardło zaraz za skrzyżowaniem z ul. Powstańców Śląskich. Brakuje tam zaledwie ok. 250 m do hipermarketu Tesco. Kolejny rok ZDM nie jest w stanie załatwić gruntu pod jezdnię. Teraz znowu każe czekać "do przyszłego roku". W tym czasie drogowcy chcieliby też zakończyć poszerzanie Górczewskiej do granic Warszawy.

info.: Gazeta Wyborcza Krzysztof Śmietana
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
03-04-2006 o godz. 07:14:12 [odsłon 3023]
(Czytaj więcej... | 77 komentarze | Wynik: 0)

WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA OTWIERA SWE PODWOJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH!
Edukacja, kursy i szkolenia Autor: geoda

A MOŻE WAT TWOJĄ UCZELNIĄ .....
– Ukończenie renomowanej uczelni to przepustka do kariery zawodowej i podstawa przyszłych sukcesów. Wojskowa Akademia Techniczna, dzięki wysokiej jakości kształcenia, jest właśnie taką uczelnią, dlatego zamierzam w niej studiować – mówił Jakub Ślicner z Grajewa, który, podobnie jak kilkaset innych osób, w sobotę 25 marca odwiedził naszą uczelnię podczas pierwszej edycji "Dni Otwartych".
Podobnych wypowiedzi było zresztą znacznie więcej. Do studiowania w WAT skłania młodzież również przyjazna, sprzyjająca zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy atmosfera.
– Kilku moich kolegów studiuje na WAT i wszyscy bardzo sobie chwalą tę uczelnię. Zarówno wysoką jakość nauczania, jak i wspaniałą atmosferę, która tu panuje – mówiła Anna Tlaga z okolic Wołomina, która w WAT zamierza studiować informatykę na Wydziale Cybernetyki.
Na sprzyjającą atmosferę zwracała też uwagę w swojej wypowiedzi Anna Miszkurka z Żelechowa, która marzy o studiowaniu chemii na Wydziale Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej. – Nie mam co prawda znajomych, którzy studiowaliby w WAT, ale na forum internetowym grono.pl można przeczytać wiele pochlebnych opinii na temat atmosfery panującej na tej uczelni.
Tradycyjnie, zdecydowaną większość zainteresowanych "Dniem Otwartym" stanowili tegoroczni maturzyści. Nie brakowało jednak i takich osób, które decyzję o wyborze dalszej drogi kształcenia będą musiały podjąć dopiero za rok lub dwa lata, lub takich, które chcą podnosić swoje kwalifikacje zawodowe na studiach podyplomowych i doktoranckich. Wszystkich interesowała oferta dydaktyczna Akademii. A jest w czym wybierać.
Oprócz dotychczasowych kierunków, takich jak: budownictwo, chemia, elektronika i telekomunikacja, geodezja i kartografia, informatyka, inżynieria materiałowa, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, zarządzanie i marketing, uczelnia uruchamia w roku akad. 2006/2007 kolejny nowy kierunek studiów – lotnictwo i kosmonautykę.
Drugi rok z rzędu Akademia nie prowadzi egzaminów wstępnych, więc potencjalni studenci pytali głównie o zasady rekrutacji – podstawy naliczania punktów rankingowych na studiach dziennych. Interesowali się też warunkami socjalno-bytowymi, ofertą kulturalno-rozrywkową i atmosferą panującą w naszej Alma Mater. Na ich pytania odpowiadali pracownicy Działu Organizacji Kształcenia, wykładowcy oraz studenci WAT.
– Najwięcej zadawanych mi pytań dotyczyło specyfiki poszczególnych specjalności oraz możliwości znalezienia pracy po ich ukończeniu – mówiła Anna Matusik, studentka 4. roku Wydziału Cybernetyki, która dyżurowała na stoisku swego wydziału. – Jak się nietrudno domyślić, pojawiały się też pytania typu: Czy jest ciężko?, Czy dużo osób odpada na pierwszym roku?, itp. Razem z koleżankami starałyśmy się rozwiewać wszelkie niepokoje i obawy.
Maturzyści i ich bliscy mogli ponadto zwiedzić poszczególne wydziały akademickie WAT, a w nich nowoczesne sale dydaktyczne oraz unikalne laboratoria i pracownie. W programie Dnia Otwartego znalazły się również spotkania z prorektorem ds. naukowych – prof. dr. hab. inż. Leszkiem R. Jaroszewiczem, kierownikiem Działu Organizacji Kształcenia – dr. inż. Piotrem Zalewskim oraz przedstawicielem Samorządu Studentów – Maciejem Brenerem. Jak co roku, uczelnia zadbała też o żołądki swoich przyszłych studentów, oferując im degustację wojskowej grochówki.

Kolejny "Dzień Otwarty" w naszej uczelni już 8 kwietnia. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

info.: www.wat.edu.pl Elżbieta Dąbrowska
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
03-04-2006 o godz. 07:13:32 [odsłon 2725]
(Czytaj więcej... | 62 komentarze | Wynik: 3.66)

1 KWIETNIA - PRIMA APRILIS!
Propozycja nowego tematu Autor: geoda

Zgodnie z dawnym zwyczajem prima aprilis, czyli pierwszy kwietnia, jest dniem wzajemnego wprowadzania się w błąd, nabierania i oszukiwania dla żartu: Na prima aprilis nie wierz, bo się omylisz. Obyczaj ten wywodzi się prawdopodobnie z rzymskiego święta Cerealiów, obchodzonego na początku kwietnia ku czci Cerery, bogini urodzaju.
W Polsce już w XVI wieku uchodził za dawny, a Wacław Potocki napisał:
Prima Aprilis, albo najpierwszy dzień kwietnia, Do rozmaitych żartów moda staroletnia.
Ale żart żartowi nierówny. Są żarty sympatyczne, są też grubiańskie czy wręcz niesmaczne. Ponoć w dawnych wiekach naszej "złotej wolności" panowie bracia potrafili w tym dniu poczęstować gościa pierogami nadziewanymi trocinami czy kawą przyrządzoną z gliny. Wysyłano również listy ze zmyślonymi wiadomościami, dziwaczne prezenty lub po prostu kartkę z napisem: Prima Aprilis. Również w XX wieku nie wszystkie żarty primaaprilisowe były miłe - 1 kwietnia żartujmy, ale ze smakiem.źródło: Magazyn Historyczny "Mówią Wieki"
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
03-04-2006 o godz. 07:13:05 [odsłon 1655]
(Czytaj więcej... | 46 komentarze | Wynik: 0)

TRAMWAJ LINII 27 BĘDZIE KURSOWAŁ NA JELONKI !
Komunikacja Miejska Autor: geoda

Od 1 kwietnia Zarząd Transportu Miejskiego wydłuża trasę tramwajów 27. Jadąc z Żoliborza, zamiast do pętli przy Cmentarzu Wolskim pojedzie prosto Połczyńską, Powstańców Śląskich do pętli przy Górczewskiej. Linia została wydłużona "do odwołania".

www.ZMT.waw.pl
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
24-03-2006 o godz. 13:14:34 [odsłon 2611]
(Czytaj więcej... | 50 komentarze | Wynik: 3)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 
44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 
66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  BEMOWSKI KALENDARZ

Dodaj wpis »

  SZUKAJ
Google
Web bemowo.pl

  PODRĘCZNE INFORMACJE
Plan Bemowa-szukacz.pl
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelitarne:
1. Google       2. Omap

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna

Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund