Aukcje za 10 groszy
   Imieniny: Grzegorza i Dariusza
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

ARTYKUŁY

ZOBACZ, JAK PRZEDŁUŻĄ LAZUROWĄ !
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: geoda

Drogowcy zaczęli konsultacje w sprawie przedłużenia ul. Lazurowej do Al. Jerozolimskich na pograniczu Włoch i Ursusa
Zarząd Dróg Miejskich ma już wstępny projekt przedłużenia Lazurowej do Al. Jerozolimskich. Przedłużenie ulicy w większości ma się pokrywać z granicą Włoch i Ursusa. W przyszłości połączy dwie drogi szybkiego ruchu. Pierwsza to planowana trasa Salomea-Janki, czyli nowa wylotówka na Kraków i Katowice, która połączy się z Al. Jerozolimskimi. Z drugiej strony ul. Lazurowa ma dotrzeć do przedłużenia Trasy AK przez Bemowo w stronę autostrady A2.
Na całym odcinku ul. Lazurowa będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Istniejący odcinek trzeba więc poszerzyć - mówi Adam Czugajewicz, rzecznik ZDM. Nie chce na razie powiedzieć, kiedy powstanie nowa ulica. Wiadomo tylko, że Warszawa będzie walczyć o dofinansowanie inwestycji z budżetu Unii Europejskiej na lata 2007-13. Konsultacje w sprawie projektu odbędą się w piątek o godz. 17 w zespole szkół na ul. Irzykowskiego 1a.

Informacja: Gazeta Wyborcza
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
11-05-2006 o godz. 07:27:00 [odsłon 3403]
(Czytaj więcej... | 167 komentarze | Wynik: 4.66)

CZY W BEMOWSKIM TBS USTAWIANO PRZETARGI?
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: Gość

Czy w bemowskim TBS ustawiano przetargi? Obecny zarząd tej miejskiej spółki jest przekonany, że tak, a odpowiedzialnością obarcza Macieja Świderskiego, czołowego działacza warszawskiej Platformy Obywatelskiej

Fałszerstwa to nowy wątek, nieopisywany dotąd, afery związanej z warszawskim TBS. Obecny zarząd spółki skontrolował przetargi w czasach, gdy spółką rządził były prezes Krzysztof Planeta. A za przetargi odpowiadał jego siostrzeniec Maciej Świderski (PO), były asystent Jana Rokity, wiceszefa PO, i bliski współpracownik Hanny Gronkiewicz-Waltz, kandydatki PO na prezydenta Warszawy.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
09-05-2006 o godz. 07:52:36 [odsłon 3771]
(Czytaj więcej... | 3558 bajtów więcej | 184 komentarze | Wynik: 0)

HUZIA NA PIESZYCH - POLICYJNEJ AKCJI CZĘŚĆ DRUGA!
Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje Autor: geoda

Policja oszalała - alarmują czytelnicy niezadowoleni z policyjnej akcji, która ma zdyscyplinować pieszych. - To dla ich bezpieczeństwa - odpowiadają mundurowi.
Pani Katarzyna przechodziła przez pasy na ul. Słowackiego przy pl. Wilsona. - Przechodziłam prawidłowo, na zielonym. Ale tam są krótkie światła. Gdy byłam już za połową jezdni, zapaliło się czerwone. Podbiegłam ostatni kawałek - opowiada. Może właśnie dlatego z kilkunastu osób, które nie zdążyły na zielonym, policjanci wyłuskali właśnie ją. Dostała 250-złotowy mandat. - Według relacji policjantów ta pani weszła na jezdnię przy czerwonym świetle. Mandat był zasadny - broni funkcjonariuszy rzecznik żoliborskiej policji st. sierż. Monika Jamka.

Jak było? To wiedzą tylko zainteresowane strony, ale faktem jest, że w ostatnich dniach policja rzuciła swoje siły właśnie na przechodniów - w ramach akcji "Bezpieczny pieszy". Czytelnicy piszą do nas listy, dzwonią i krytykują nadgorliwość mundurowych. - Policja oszalała - słyszę od jednego z oburzonych czytelników. - Wlepia pieszym mandaty, gdzie tylko się da. Przechodziłem przez Mokotowską. To mała uliczka, nic nie jechało. Dostałem mandat. To samo spotkało niedawno dwóch moich kolegów.

Podinsp. Wojciech Pasieczny, wiceszef drogówki, nie zgadza się z tymi zarzutami. - Zwracamy uwagę na pieszych dla ich bezpieczeństwa. Jeśli ktoś popełni wykroczenie na małej osiedlowej uliczce, to policjant może go upomnieć i odpuścić. Ale na dużych, ruchliwych ulicach nie ma zmiłuj. A Mokotowska to wcale nie jest mała uliczka - podkreśla. - Nie łapiemy, gdzie się da. Zrobiliśmy naprawdę rzetelną analizę miejsc, w których najczęściej dochodziło do wypadków z udziałem pieszych. Policjanci znają te miejsca i właśnie tam mają się pojawiać i dyscyplinować przechodniów - dodaje Pasieczny.

Doświadczony oficer stołecznej policji kwituje: - Wszyscy jesteśmy rozliczani z wyników naszej pracy. Teraz jest akcja "Bezpieczny pieszy", więc karzemy pieszych. Za miesiąc będzie akcja "Rower", to będziemy karać rowerzystów. Trzeba wyrobić normę i tyle.

Wojciech Pasieczny: - Dla mnie mogłoby nie być mandatów. Byleby było bezpiecznie. A na razie nie jest.

infoo.: Gazeta Wyborcza : Piotr Machajski
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
04-05-2006 o godz. 09:45:30 [odsłon 3181]
(Czytaj więcej... | 74 komentarze | Wynik: 0)

LIBERATOR - NOWA ATRAKCJA MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO!
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: geoda

Jedni przepychali się ciasnym kanałem - identycznym jak te, którymi ewakuowali się w 1944 r. powstańcy warszawscy - inni oglądali model amerykańskiego bombowca Liberator. To największe atrakcje nowej części Muzeum Powstania Warszawskiego
Wczoraj otwarto muzeum po kilkumiesięcznej przerwie. Tłum był nieprzebrany. Przed godz. 11 w kolejce do muzeum trzeba było odstać 15 minut. W południe ludzie stali godzinę i dłużej. Ogonek wychodził za bramę muzeum, wił się Przyokopową i zakręcał w Grzybowską, dochodząc aż do Towarowej. Ogromna popularność muzeum dowodzi, jak wielka jest potrzeba tworzenia równie nowoczesnych ekspozycji multimedialnych, gdzie historię ogląda się nie tylko przez gablotę, ale można w niej niemal uczestniczyć.

Muzeum otwarto już po raz trzeci. Do części mieszczącej się w dawnej hali maszyn elektrowni tramwajowej dołączono nową, urządzoną w zaadaptowanej ogromnej hali kotłowni. Przerwa była też potrzebna na czas montażu zrekonstruowanego amerykańskiego bombowca BH-24J Liberator.

Tym razem otwarcie obyło się bez fanfar, oficjałek i przemówień, choć tuż przed 11 pod muzeum zajechała kawalkada limuzyn z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Jego świta zmieszała się ze zwiedzającymi.

Za mało pogiętych blach
- Jestem tu już piąty raz. Muzeum po rozbudowie jest tak fantastyczne, że jeszcze dziś wieczorem przyprowadzę tu swoją rodzinę - przekonywał pan Mikołaj Gawarski. Największe wrażenie wywarł na nim liberator.

- Na razie do wnętrza samolotu nie da się wejść. Ale już niedługo będzie można uczestniczyć w nim w czymś w rodzaju symulacji lotu nad zniszczoną Warszawą. Przygotowujemy specjalny program komputerowy - zapowiada dyrektor muzeum Jan Ołdakowski i wyjaśnia, że komputerowcom udało się m.in. odtworzyć w trzech wymiarach widoki lotnicze zburzonej katedry św. Jana.

Andrzej Dąbrowski na otwarcie muzeum specjalnie przyleciał aż z Los Angeles. Jego ojciec był w czasie wojny dowódcą polskiego Dywizjonu 301 działającego w strukturach brytyjskiego RAF-u. On sam w tym czasie przebył drogę z ZSRR do Anglii przez Teheran i Egipt. - W Egipcie jako nastolatek rozpocząłem naukę w polskim Gimnazjum Lotniczym nr 1 w Heliopolis. Potem uczyłem się już w Anglii - wspomina. Po wojnie los rzucił go do Ameryki, gdzie zrobił doktorat i pracował przez ponad 30 lat w przemyśle satelitarnym, realizując m.in. projekty dla NASA.

- Od pewnego czasu współpracuję z muzeum i przekazywałem do niego m.in. dane dotyczące pilotów alianckich latających z pomocą nad Warszawę. Liberator w muzeum zrekonstruowany jest bez zarzutu, ale wygląda aż za ładnie. W rzeczywistości samoloty po długich lotach miały powykrzywiane blachy i nierzadko ślady po pociskach. Były też łatane po powrocie do bazy we Włoszech. A te najbardziej uszkodzone do naprawy wysyłano aż do Afryki - opowiada.

Było mokro, ciemno i ciasno
Liberator najbardziej ze wszystkiego podobał się trzyletniej Zuzi Bielańskiej, która zwiedzała muzeum wraz z rodzicami i dwiema starszymi siostrami. Na innych duże wrażenie wywarła replika kanału odtworzona w piwnicy dawnej kotłowni.

- Wprawdzie jest w nim sucho, ale łatwo sobie wyobrazić, jak przejście takim kanałem wyglądało podczas Powstania Warszawskiego. Było mokro, ciemno i ciasno - mówi pan Andrzej Kosiorowski, który zabrał ze sobą na Przyokopową córkę Agnieszkę.

Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79. Czynne: pon., śr., pt. - 8-18, sob., niedz. 10-18, czw. 8-20, wt. - nieczynne. Bilet 4 zł normalny, 2 zł ulgowy. Żródło: Gazeta Wyborcza
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
04-05-2006 o godz. 09:45:05 [odsłon 2078]
(Czytaj więcej... | 126 komentarze | Wynik: 2)

KINO NA MIARĘ XXI WIEKU !
Propozycja nowego tematu Autor: geoda

To będzie kino, które uruchomi wszystkie zmysły - fotele będą łaskotać w plecy i bryzgać wodą. Filmom będą towarzyszyć rewelacyjne efekty świetlne
8 maja w Cinema City Bemowo otworzy się Cinema Park Discovery. Będzie złożonym z sześciu multimedialnych sal kompleksem. Każda z nich ma pełnić inną funkcję i oddziaływać na inne zmysły.

* Sala Ruchu. Główną atrakcją będą tzw. inteligentne fotele. Są to symulatory poruszające się zgodnie z wyświetlanymi na ekranie obrazami: mogą przechylać się do przodu, do tyłu i na boki, mogą łapać za nogi, łaskotać w plecy. Oprócz tego bryzgają wodą, emitują powiewy wiatru i zapachy, wydają odgłosy.

* Sala 3D. Trójwymiarowy obraz pozwala "wejść" w film, uczestniczyć w tym, co dzieje się na ekranie.

* Sala Interakcji. Każdy widz ma pilot z wyświetlaczem, który pozwala mu wysyłać i odbierać informacje oraz odpowiadać na pytania sprawdzające wiedzę.

* Sala Wyobraźni. Od zwykłej sali kinowej różni ją skomplikowany system emisji dźwięków Dolby SR dodatkowo wzbogacony o efekty specjalne.

* Sala Muzyki. Wyświetlanym obrazom towarzyszą współgrające z nimi niestandardowe efekty świetlne. Jest tu stroboskop, laser, kolorofon, ale też karaoke, sprzęt umożliwiający wysłuchanie koncertu muzycznego.

* Sala Inspiracji. Prezentowane tu będą filmy dokumentalne.

Podczas jednego "seansu" widzowie będą musieli przejść przez wszystkie sale - w każdej z nich poznają ten sam temat, ale pokazany z innej strony. - Niedawno do Cinema Parku w Atenach przyszła grupa niewidomych. Po przejściu wszystkich sal stwierdzili, że jeszcze nigdy nie byli na tak dobrym filmie - zachwala Ori Yardeni, prezes Cinema Park Network.

Cały program trwa około czterech godzin. Mogą w nim brać udział uczniowie podstawówek i gimnazjów, ale także całe rodziny. - Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych metod nauczania. Wierzę, że oddziaływanie na wszystkie zmysły nie tylko ułatwi zapamiętywanie, ale i zmusi do myślenia - mówi Ewa Pyłka-Gutowska z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
W salach są właśnie montowane krzesła. Kino ma być otwarte 8 maja, a pierwszy program, który będzie można w nim oglądać, to "Podróże kosmiczne". Cinema Park będzie czynny w dni powszednie od godz. 10, a w soboty i niedziele od godz. 11. Bilety mają kosztować 24-29 zł. Więcej informacji na www.cinemapark.pl.

info.: Gazeta Wyborcza: Magda Kłodecka
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
28-04-2006 o godz. 11:29:12 [odsłon 10381]
(Czytaj więcej... | 200 komentarze | Wynik: 3.93)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 
44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 
66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  BEMOWSKI KALENDARZ

Dodaj wpis »

  SZUKAJ
Google
Web bemowo.pl

  PODRĘCZNE INFORMACJE
Plan Bemowa-szukacz.pl
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelitarne:
1. Google       2. Omap

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna

Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund