Przebudowa drogi startowej na Lotnisku Chopina
Data: 15-10-2010 o godz. 14:04:03
Temat: Ogłoszenia


Trwa gruntowna przebudowa pasa startowego DS-1 na Lotnisku Chopina w Warszawie. Lotnisko Chopina przeprasza wszystkich mieszkańców Bemowa za niedogodności spowodowane zwiększonym ruchem lotniczym.

Ze względu na prowadzone prace w stronę Bemowa kierowana jest większa liczba samolotów niż dotychczas. Dyrekcja Lotniska Chopina podejmuje wszelkie starania, których celem jest minimalizowanie uciążliwości dla mieszkańców dzielnicy Bemowo. Harmonogram prac zakłada maksymalnie 14 miesięcy na ukończenie przebudowy.

Co roku w warszawskim porcie prowadzone są drobne prace remontowe i konserwacyjne dróg startowych. Jednak w tym roku przeprowadzana jest przebudowa pasa startowego DS-1, której wymagają europejskie i polskie normy bezpieczeństwa. Jej realizacja jest motywowana troską o zachowanie wysokiej jakości dróg startowych na Lotnisku Chopina i gwarantowaniu wszystkim operującym z niego samolotom wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Lotnisko zyska nową drogę startową spełniającą wszystkie światowe wymagania, co do komfortu i bezpieczeństwa pasażerów.

Lotnisko Chopina w Warszawie

Artykuł jest z LSI Bemowo
http://www.bemowo.pl/beta

Adres tego artykułu to:
http://www.bemowo.pl/beta/modules.php?name=News&file=article&sid=510