Zacieralia
Data: 27-12-2008 o godz. 13:57:31
Temat: Wydarzenia kulturalne


Kategoria: Festiwal
Termin: 10-01-2009 godz.: 17.00
Miejsce: Klub muzyczny Progresja
Wstęp: płatny, dla
Cennik: 9,99
     10 stycznia 2009 - ZACIERALIA 2009
10 stycznia 2009 roku spotkamy się po raz drugi w gronie Rodziny Zacierowej w Wieczór Twórczości Żenującej ZACIERALIA 2009. "Tradycyjnie" w Progresji u Prezesa. Dlaczego? Bo tam jest git! Komu daleko, ten nie przyjedzie, a kto nie przyjedzie, ten pewnie nie wytrzyma i przyjdzie. Spotkałem się z opinią, że "żenujący" to pewnie niewydarzony artystycznie. Nic bardziej mylnego! Za tym słowem kryje się pokrętna i wielopłaszczyznowa filozofia całego przedsięwzięcia. Kto jest prosty, szczery jak kij, obnażony i jak dziecko wiarygodny, kto nie przybrał obłudnej maski poprawności wykonawczej, kto nie obrósł w tłuszcz estradowej rutyny i tak zwanego profesjonalizmu, kto nie boi się obciachu i podejmuje ryzyko rzępolenia na jednej strunie wbrew oczekiwaniom publiczności, aby ją tym pobrzękiwaniem ubogacić, kto nie zaprzedał duszy plugawemu establishmentowi i nie wyrzekł się młodzieńczych pomysłów, ten jest prawdziwym artystą przez duże P. (Nie bardzo rozumiem co napisałem powyżej, ale musi to być prawda, no bo dlaczego miałbym pisać nieprawdę?!) Zapraszam z pewnym takim zażenowaniem. Kto nie przyjdzie na Zacieralia, tego niestety na Zacieraliach nie będzie, ot co!

Mnierosłaff van der Zacier

Nunczaki Orientu - warszawska grupa trzyosobowa, w skład której wchodzi dwóch zamaskowanych i jeden zmasakrowany. Masakra ma wymiar umowny i symboliczny. Synteza ich działalności umyka analitycznym próbom addytywnej substrakcji w kontekście marginalnych zachowań niekomercyjnych. Heavy Ninja Metal.

Większy Obciach - czteroosobowy zespół pastorałkowy z Warszawy. Na gitarze - ksiądz Krzysztof, na puzonie - brat Jarosław, na perkusji - diakon Jakub, na basie - opat Yry. Grają melodyjny punk rock przesiąknięty nutką suszonych śliwek i lat 60., wszystko to podane w smakowitej konfiturze hardrockowej tradycji rodem z Seattle. Obowiązkowy punkt programu w czasie wycieczek krajoznawczych szlakiem Stanisława Czycza.

TPN 25 Big Band - legendarny zespół punkrockowy z Warszawy powiększony o orkiestrę kameralną. W składzie wystąpi między innymi Dr Yry, znany też z El Dupy i SPEC, który na Zacieraliach 2009 zagra na basie również z Większym Obciachem i Zacierem. Pojawi się też jako jeden z trzynastu frontmanów Płonącej Pyty Nerona. Zacieralia czy ZacieYryalia? Oto jest pytanie, na które odpowie być może Płonąca Pyta.

SPEC - "niewkijpierdział" skład hiphopowy reprezentujący stołeczne blokowiska. W składzie: Izi i Yry, chwaty z przebojem "Robbie Lou D’amour" w swoim dorobku. Chłopaki bezkompromisowo obnażają pruderyjne pośladki drobnomieszczaństwa. Celują w zbiorową alter-tożsamość narodu i piętnują zakłamaną postawę klasy neorobotniczo-chłopskiej w aspekcie poczynań płynnie pojętej metamorfozy moralnej, w przaśnym świetle akompaniamentu syntezatorów i loopów z 2-bitowej Amigi.

Kabaretus Fraszka - kabaret ze Śródmieścia, który poruszył posady świata niemym krzykiem swego bałwochwalczego performance. Padniemy na szlochające kolana pod naporem nieskrępowanej energii milczących riffów. Odpłyniemy w świat zadumy pełen, gdzie nie dochodzi żaden głos, gdzie płynie czysta energia moralnego wypróżnienia.

Zacier - grupa skiflowa Zacier, tym razem w składzie czteroosobowym (DJ Mrufka, Yry, Krzychu, Zacier) zagra przekrój największych przebojów z kilkoma piosenkami, które dopiero pojawią się na najnowszej płycie! O ile najnowsza płyta się pojawi, no bo trudno sobie wyobrazić, że pojawią piosenki zawarte na płycie, skoro nie pojawi się płyta sama w sobie. Toż to absurd niepojęty! Gorze mi! Do diaska! O kurde! Zacier mówią... jest git. "Spotwarzona selerem jęła żyzną skibę obłapiać palcami strudzonemi pracą, z twarzą w grzędę wtuloną załkała gorzko nad swym losem dziewczęcym, żałosnym..."

Zuch Kozioł - legendarna formacja z lat 80. reaktywowana po 22 latach tylko na ten jeden koncert! Formacja jest na tyle legendarna, że nikt o niej nie słyszał poza 27 osobami, z który połowa (to jest 13 ½) już nie żyje. Arcy-goście wieczoru, których tożsamość nie zostanie nigdy ujawniona (zagrają za kotarą, z playbacku, zaśpiewają przez megafony), nikt nie zorientuje się, że na scenie poza Piotrem Łojkiem i Mirosławem Jędrasem pojawi się Kuba Sienkiewicz.

Płonąca Pyta Nerona - starożytna machina wojenna, miotająca ogniste kule z trąb jerychońskich i puzonów kreteńskich w rytm pierwotnego pulsu muzyki transowej, orkiestra niosąca ponadczasowe przesłanie - oto głos wołającego na pustyni! W repertuarze - mądrości Syracha i głupoty Zaciera. "Bo nie uda się Anitry taniec słynny bez pół litry". Nie jest wykluczone, że gwiazdą grupy obok innych wymienionych już uczestników, będzie, podobnie jak w roku ubiegłym, sam Kazik. Najbliższy bankomat jest w Giżycku.

Zespół filmowy SKURCZ - wiadomo - legenda offowej kinematografii - tym razem krótkie formy będą prezentowane w przerwach między grającymi zespołami. Już się bójcie!!!

Zespół filmowy GRUSZKA SZCZEPANA - na początek wieczoru, zanim pojawią się pierwsi widzowie. Film, z uwagi na drastyczny przekaz, będzie wyświetlany unplugged; bez wizji i fonii. Nie lękajcie się!


10 stycznia 2009 - Progresja, start: 17.00, wstęp: 9.99 PLN
Źródło: Prezes
Zobacz pozostałe wydarzenia...
Artykuł jest z LSI Bemowo
http://www.bemowo.pl/beta

Adres tego artykułu to:
http://www.bemowo.pl/beta/modules.php?name=News&file=article&sid=406