Za 10 groszy
   Imieniny: Jadwigi i Florentyny
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  HARMONOGRAM BUDOWY TRASY S8.
Wysłano dnia 13-05-2005 o godz. 11:20:07 przez Admin
Autostrada przez Bemowo Autor: cezar

Na sesji Rady Dzielnicy Bewowo w dniu 12 maja 2005r. odczytano informację na temat budowy drogi ekspresowej S8 przez Bemowo, otrzymaną od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w odpowiedzi na zapytanie Rady Dzielnicy.
Z informacji wynika, iż na odcinku od ul. Lazurowej do ul. Rosy Bailli droga umieszczona będzie w tunelu lub półtunelu. Póltunel jest to, dla wyjaśnienia, ograniczony z góry otwartymi, pólkolistymi ekranami wykop.

Budowa rozłożona została na dwa odcinki:
- Odcinek I - od Węzła Konotopa do Węzła Lazurowa,
- Odcinek II - od Węzła Lazurowa do Węzła Prymasa Tysiąclecia.

Zakładane przez GDDKiA terminy:
Projekt - czerwiec 2005r.
Wykup nieruchomości:
Odcinek I - 30 czerwca 2005r.
Odcinek II - 30 września 2005r.

Pozwolenia na budowę:
Odcinek I - IV kwartał 2005r.
Odcinek II - I kwartał 2006r.

Rozpoczęcie róbót:
Odcinek I - marzec 2006r.
Odcinek II - II kwartał 2006r.

Zakończenie całości inwestycji - 2008r.

Sesja Rady Dzielnicy w dniu 12 maja 2005r.
Była sesją tematyczną poświęconą w znacznej mierze zagadnieniom współpracy z organizacjami pozarządowymi w zakresie kultury i sportu.Ponadto odczytano kilka informacji dla radnych, jak również zapadło kilka uchwał. Zakończyła się tradycyjnie interpelacjami i zapytaniami radnych.

Część pierwsza poświęcona współpracy w zakresie kultury i sportu składała się z prezentacji bemowskich organizacji pozarządowych. Przybyli goście, reprezentujacy w/w organizacje opowiadali o swoich organizacjach i współpracy z dzielnicą. Swoje opinie na temat kultury i sportu na Bemowie wyrazili również przedstawiciele jednostek organizacyjnych dzielnicy i urzędu dzielnicy.

W ramach podjętych uchwał, dokonano zmiany w załaczniku do budżetu m. st. Warszawy dla Dzielnicy Bemowo dotyczącą przyznania dzielnicy dodatkowych środków na inwestycje z budżetu miasta.

Kontrowersję natomiast wzbudziła uchwała w sprawie zajęcia stanowiska przez Radę Dzielnicy w sprawie ugody pomiędzy miastem stołecznym Warszawa a Gminą Żydowską. Już samo głosowanie tej sprawy budziło wątpliwosći szeregu radnych, z uwagi na fakt, iż Rada Miasta podjeła już, przed wyrażeniem swojego stanowiska przez dzielnicę, uchwałę w przedmiotowej sprawie. Należy tu wyjaśnić, iż kontrowersyjna sprawa dotyczyłą zwrotu części nieruchomośći wchodzących w skład kompleksu Szpitala Wolskiego. Całość zagadnienia została wyczerpujaco omówiona przez zaproszonego gościa Panią Małgorzatę Stankiewicz, dyrektor Szpitala Wolskiego. Pani dyrektor wyraziła ubolewanie, iż przy wydawaniu decyzji w tej dziedzinie, zaskarżonych następnie do SKO Szpital Wolski nie został uznany za stronę postępowania. Ostatecznie ugoda zawarta uchwalona przez Radę Miasta ustanawia zwrot na rzecz Gminy Żydowskiej jednego pawilonu i gruntu z nim związanego. Pawilon jest nieużytkowany przez Szpital Wolski z uwagi na fatalny stan techniczny. Rada Dzielnicy Bemowo przyjełą stanowisko negatywnie opiniujące ugodę zawartą w tej sprawie. Równocześnie zaapelowano do Rady Warszawy o nie podejmowanie w przyszłości uchwał przed uzyskaniem opinii rad dzielnic.

Kolejną uchwałą przegłosowaną, byłą uchwała w dotycząca przekazania do realizacji przez Prezydenta m. st. Warszawy programu dotyczącego poprawy warunków bezpieczeństwa mieszkańców Bemowa "Pomoc Sąsiedzka".

Następnie radni obradowali nad zagadnieniem prekazania do Rady Warszawy wniosków o pieniężne Nagrody m. st. Warszawy i wyróżnienie "Zasłużony dla Warszawy". W ramach tej pierwszej przegłosowano dwa wnioski dotyczące:
- Zespołu Folklorystycznego "LAZURKI",
- Księdza Mieczysława Kucla prowadzącego ośrodek Michael.
Przegłosowano również wniosek o wyróżnienie "zasłużony dla Warszawy" dla Kapitana Arkadiusza Picha, Dowódcy Powiatowej Straży Pożarnej na Bemowie.
Przewodniczący Rady Dzielnicy Lech Krupiński wnioskował ponadto o przyznanie nagrody Radnemu Adamowi Kuciowi. Ten jednakże nie wyraził woli ubiegania się o nagrodę.

W zakresie zadań dotyczących szkolnictwa, przegłosowano uchwałę o powołaniu dwujęzycznego oddziału w Gimnazjum Nr 83. Natomiast w zakresie organizacyjno-budżetowych przyjęto informację i zalecenia pokontrolne Komisji Rewizyjnej z kontroli przeprowadzonej w Wydziale Sportu, Turystyki i Wypoczynku.

Przewodniczący Rady Dzielnicy pan lech Krupiński był inicjatorem, podjętej przez radnych uchwały o zmioanie składu Komisji Integracji Europejskiej, w wyniku której przewodzniczący rady wszedł w skład komisji.

Następnie radni przegłosowali wystąpienie do Prezydenta RP z apelem o ułaskawienie Pana Sławomira Sikory. Po tym głosowaniu burmistrz Włodzimierz Całka udzielił Radzie informacji na temat tegorocznej akcji "Lato w Mieście".

Kolejną informacją była odpowiedź Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na zapytanie radnych o stan prac nad projektem budowy dróg ekspresowych. Z uwagi na wagę tego zagadnienia zostaje ono przedstawione w odrębnym artykule. Na zakończenie omówiono jeszcze problematykę budowy "Technopolis" na terenie Bemowa.


 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Autostrada przez Bemowo
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Autostrada przez Bemowo:
Gdzie będzie obwodnica?


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 4
Głosów: 13


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund