Za 10 groszy
   Imieniny: Celiny i Walerego
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  SESJA RADY DZIELNICY BEMOWO W DNIU 17 MARCA 2005R.
Wysłano dnia 23-03-2005 o godz. 21:16:10 przez admin
Przegląd prasy lokalnej Autor: Samoobrona Nowoprzybyli

W założeniu najistotniejszymi elementami obrad sesji miał być wybór przewodniczącego Rady Dzielnicy Bemowo, przyjęcie sprawozdań z wykonania budżetu oraz działalności Zarządu, urzędu i jednostek organizacyjnych Dzielnicy Bemowo.Natychmiast po rozpoczęciu sesji Radny Bonicki z Klubu Radnych PIS poprosił o 15 minut przerwy dla Klubu po przyjęciu porządku obrad. Porządek obrad przyjęto bez zmian i rozpoczęła się przerwa. Nie będąc złośliwym, proszenie o przerwę dla Klubu PIS można w tym momencie uznać za dowód nieprzygotowania przynajmniej części radnych PIS do sesji, skoro wcześniej nie znaleźli czasu by omówić swoje wystąpienia i stanowisko.

Punktem pierwszym sesji po przerwie stało się odczytanie przez radnego Adama Kuć "Przypomnienia w 65 rocznicę mordu Katyńskiego". Prezydium Rady zmuszone było odebrać radnemu Kuć głos w trakcie czytania tekstu o Katyniu z uwagi na jego antysemickie treści. Faktem jest, iż tekst zawierał takie teksty jak: "Od wieków Polacy i Żydzi są wrogami." " Stalin i Beria zdecydowali, że egzekucja ma być wykonana przez żydów". Są to cytaty zanotowane dokładnie przez obserwatora Samoobrony będącego na sesji, czytany tekst zawierał znacznie więcej podobnych treści.

Sesja weszła we właściwą fazę, to jest wyboru przewodniczącego rady Dzielnicy. W ramach tej części było wiele ciekawych wystąpień związanych z osobą byłego Przewodniczącego Rady Marcina Bonickiego. Wzruszającym było gdy radny Adam Kuć, prosił radnego Bonickiego o wycofanie rezygnacji. Jednakże pozostali radni odnieśli się do działania Marcina Bonickiego bardzo krytycznie. Radna Hanna Głowacka zarzuciła eksprzewodniczącemu rady, iż jego wystąpienie na poprzedniej sesji związane ze złożeniem rezygnacji i podaniem jej przyczyn stworzyło dla radnych stan zagrożenia ze strony mieszkańców obecnych na sesji. jako obserwator poprzedniej sesji zgodziłbym się z tą wypowiedzią, jednakże nie dziwi mnie fakt, iż radni boją się swoich wyborców, zwłaszcza w sytuacji gdy uchwalają rzeczy zdecydowanie sprzeczne z wolą wyborców. Eksprzewodniczącemu rady zarzucono również, iż to on poddał pod głosowanie 24 lutego b.r. uchwałę w sprawie kierunków rozwoju dzielnicy Bemowo, w wyniku której przegłosowania zdecydował się ustąpić. Jest to ciekawy i być może słuszny zarzut. Być może poddanie tej uchwały pod głosowanie a następnie ustąpienie w wyniku jej przegłosowania stanowią jedynie chwyt marketingowy w grze politycznej PIS.

Zgłoszono dwie kandydatury na Przewodniczącego Rady Dzielnicy: Lecha Krupinskiego i Grażynę Morawską - Narkiewicz. W głosowaniu Lech Krupiński otrzymał 12 głosów a Grażyna Morawska-Narkiewicz 9 głosów. Nowym Przewodniczącym Rady Dzielnicy został Lech Krupiński. Wyboru wiceprzewodniczącego nie dokonano skutecznie. Padła jedna kandydatura Grażyny Morawskiej-Narkiewicz za którą głosowało 8 radnych a przeciw niej 11.

Minęła godzina 17.00 na którą zaproszeni byli na sesję goście reprezentujący instytucje związane z inwestycjami na terenie Bemowa. W kolejności swoje zamierzenia inwestycyjne przedstawili:
- Marek Kibler z STOEN Zakład w Warszawie. W 2005r przewidziana jest rozbudowa RPZ Bemowo oraz wymiany kabli. Łączny koszt inwestycji, modernizacji i remontów STOEN szacuje na 4-5 mln złotych.
- Adam Cudny ze SPEC Z-d Energetyki Wola. Podobnie jak w poprzednim przypadku przewidywane są podłączenia nowych obiektów i modernizacje linii.
- Grażyna Kolenda z ZDM. Na lipiec 2005r. planowane jest zakończenie przebudowy ul. Górczewskiej do skrzyżowania z Powstańców Śląskich. Być może do końca roku wykonany będzie następny odcinek do ul. Lazurowej, jeżeli pozyskane będą w całości nieruchomości gruntowe. Ponadto planowane są w latach następnych: przebudowa ul. Kocjana, budowa ul. Nowolazurowej od Al. Jerozolimskich do węzła AK, przebudowa "wąskiego gardła" na ul. Powstańców Śląskich przy ul. Sterniczej.
- Janusz Markiewicz Z Gazowni Warszawskiej. W zakresie instalacji gazowych przewidywane są podłączenia nowych obiektów oraz przebudowa magistrali przy Powstańców Śląskich od osiedla Górce do ul. Dywizjonu 303. W 2006r. planowane jest spięcie gazociągu przy ul. Radiowej w celu uzyskania pierścieniowego systemu zaopatrzenia w gaz.
- przedstawiciel MPWiK nie skorzystał z zaproszenia na sesję.

Radni z kolei zajęli się sprawami wykonania budżetu, a właściwie wykonania załącznika dla dzielnicy Bemowo do budżetu m. st. Warszawy na 2004r. Z wypowiedzi głównej księgowej dzielnicy Ewy Rusak wynika, iż budżet wykonany został rewelacyjnie wysoko w stosunku do lat ubiegłych. Dokładne liczby to 98,9% planowanych wydatków i 97,9% planowanych dochodów. Podobnie do budżetu ustosunkowały się komisje rady głosami swoich przewodniczących. W wyniku głosowania przyjęto sprawozdania z zakresu wykonania budżetu, prac zarządu, działania urzędu i jednostek organizacyjnych dzielnicy. Podczas tych głosowań wstrzymywali się od głosu trzej radni przedstawiciele Klubu PIS. Być może chcieli w ten sposób przekazać swój brak zainteresowania dla tych zagadnień, a może po prostu chcieli wskazać, iż nie głosują nad czymś na czym się nie znają. Nie śmiem przypuszczać, iż chcieli w ten sposób wykazać, iż pozostawiają tego typu zagadnienia budżetowe wyższej instancji to jest Prezydentowi m. st. Warszawy będącemu przedstawicielem tej samej partii.


 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Przegląd prasy lokalnej
· Napisane przez admin


Najczęściej czytany artykuł o Przegląd prasy lokalnej:
Sylwester pod Urzędem


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 5
Głosów: 6


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.06 sekund