Aukcje za 10 groszy
   Imieniny: Gracjana i Bogusława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  PRZEWODNICZĄCY RADY DZIELNICY BEMOWO PODAŁ SIĘ DO DYMISJI
Wysłano dnia 04-03-2005 o godz. 14:07:16 przez Admin
Autostrada przez Bemowo Autor: Gość

Oświadczenie Marcina Bonickiego Przewodniczącego Rady Dzielnicy Bemowo:
Nie podpiszę tej uchwały, bo lekceważy o­na wolę mieszkańców Bemowa, a na dodatek czyni to "tylnymi drzwiami". W związku z tym, w trybie natychmiastowym składam rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

Od stycznia na Bemowie i w okolicznych gminach oraz dzielnicach narastają powszechne obawy i niezadowolenie związane z planami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotyczącymi tras S-7 i S-8. Podczas licznych spotkań z tysiącami mieszkańców, w rozmowach telefonicznych i korespondencji internetowej obiecywałem jako Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo, że Rada Dzielnicy Bemowo problematyką tras ekspresowych zajmie się na sesji w dniu 3 marca, czyli dziś. Specjalnie w tym celu na miejsce obrad została wyznaczona sala przy ul. Oławskiej, ta w której się znajdujemy, aby umożliwić udział w sesji jak największej liczbie mieszkańców i przedstawicieli organizacji społecznych.

Stała się jednak rzecz niedopuszczalna i haniebna, a dla mnie osobiście nie do zaakceptowania. Otóż na sesji Rady Dzielnicy w dniu 24 lutego została podjęta uchwała nr II/10/05 w sprawie przyjęcia kierunków rozwoju Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy na lata 2005-2008. Od początku byłem przeciwny proponowanemu przez Komisję Budżetu i Finansów a popieranemu przez Zarząd Dzielnicy i w rezultacie przyjętemu przez Radę tekstowi uchwały. Wraz z Komisją Budownictwa zaproponowaliśmy daleko idące zmiany uchwały, które usuwały z niej najgorsze dla Bemowa fragmenty. W związku z odrzuceniem naszych propozycji, wraz z trojgiem innych radnych, głosowaliśmy przeciw całej uchwale. Byliśmy jednak w mniejszości. W rezultacie - nie wiem czy celowo, czy też nieświadomie (trudno nawet orzec co jest gorsze) - Rada przyjęła uchwałę, w której znalazły się m.in. takie postanowienia:


"§ 2. W dziale osadnictwo za priorytetowe działania miastotwórcze uznaje się: [...]

10) usytuowanie przebiegu planowanej trasy AK przez Bemowo w tunelu, co nie zakłóci funkcjonowania bemowskich osiedli mieszkaniowych w tym rejonie i nie spowoduje podziału funkcjonalnego dzielnicy,

11) usytuowanie przebiegu planowanej trasy Nowolazurowej w północnej części Bemowa po śladzie linii kolejowej Huty Lucchini, która jednocześnie pozostanie trasą S-7 jako łącznik z trasą AK [...]".Tym samym Rada rozstrzygnęła sprawę, którą mamy zajmować się na dzisiejszej Sesji. Nie zgadzam się z taką metodą działania i podejmowania decyzji za plecami mieszkańców, wbrew składanym obietnicom. Tak zostałem wychowany, a na co dzień współpracuję tylko z takimi ludźmi, dla których dotrzymywanie słowa jest punktem Honoru i którzy piętnują wszelkie łamanie składanych obietnic. Nie wyobrażam sobie w tej chwili możliwości złamania danego słowa i podpisania uchwały podjętej przed tygodniem przez Radę Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy (większością głosów: 10 za, 4 przeciw, 2 wstrzymujące). Niech radni i Zarząd przypomną sobie w tej chwili za czym opowiedzieli się przed tygodniem i wyciągną stosowne wnioski, tak jak podpowiada im sumienie. Moje nakazuje mi złożyć rezygnację z piastowanej funkcji Przewodniczącego Rady, aby nie dopuścić do wejścia w życie tej haniebnej uchwały.

Nie podpiszę tej uchwały, bo lekceważy o­na wolę mieszkańców Bemowa, a na dodatek czyni to "tylnymi drzwiami". W związku z tym, w trybie natychmiastowym składam rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

Przyzwoitość i Honor, które są ważniejsze niż jakiekolwiek zaszczyty, nakazują mi tak właśnie uczynić. Nie ugnę się przed dyktatem większości radnych. Moim zdaniem nikt uczciwy nie mógłby przyłożyć ręki do wejścia w życie tak haniebnej uchwały.

W zaistniałej sytuacji jedynym wyjściem i ratunkiem dla Bemowa jest natychmiastowe uchylenie wskazanego powyżej fragmentu uchwały i jednoznaczne opowiedzenie się Rady Dzielnicy Bemowo za budową autostradowej obwodnicy Warszawy oraz zakazem budowy jakichkolwiek tras ekspresowych, a w szczególności S-7 i S-8, na terenie naszej Dzielnicy. Dlatego składam wniosek o rozszerzenie porządku obrad o uchwałę w sprawie planowanej budowy dróg ekspresowych na terenie Bemowa, warszawskiego węzła komunikacyjnego, autostradowej obwodnicy i udrożnienia układu drogowego m.st. Warszawy i proszę wszystkich radnych, by w imię Honoru i Przyzwoitości poparli mój wniosek.

(-) Marcin Bonicki

Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo

m.st. Warszawy


Warszawa-Bemowo, dn. 3.03.2005 r.

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Autostrada przez Bemowo
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Autostrada przez Bemowo:
Gdzie będzie obwodnica?


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 3.09
Głosów: 11


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 2 komentarze | Przeszukaj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo podał się do dymisji (Wynik: 1)
przez SamoobronaNowoprzybyli dnia 23-03-2005 o godz. 20:35:30
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.samoobrona.warszawa.pl
Sądzę, że równie ciekawa byłą kolejna sesja Rady Dzielnicy w dniu 17 marca 2005r. Pociągnięty został zarówno wątek związany z dymisją Przewodniczącego Rady poprzez wybór nowego Przewodniczącego, jak i wiele innych interesujących treści. Na uwagę zasługiwały wypowiedzi przedstawicieli służb miasta dotyczące planowanych na Bemowie inwestycji. Napisałem o tym więcej.. nie wiem czy Admin opublikuje.Re: Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo podał się do dymisji (Wynik: 1)
przez Cezar dnia 07-05-2005 o godz. 18:12:54
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.bemowo.warszawa.pl
Stała się jednak rzecz niedopuszczalna i haniebna, a dla mnie osobiście nie do zaakceptowania. Otóż na sesji Rady Dzielnicy (1) w dniu 24 lutego została podjęta uchwała (2) nr II/10/05 w sprawie przyjęcia kierunków rozwoju Dzielnicy Bemowo ...(3)
Autor zapomniał dodać w tym tekscie:
(1) Pod moim przewodnictwem
(2) którą dopuściłem do głosowania kierując sesją rady.
(3) za którą ja również ponoszę odpowiedzialność przed wyborcami...


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund