Za 10 groszy
   Imieniny: Łucji i Otylii
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  NIEDZIELA POD PAPUGAMI->BEZPŁATNE PORADY PRAWNE DLA WARSZAWIAKÓW
Wysłano dnia 12-12-2008 o godz. 20:35:36 przez Admin
Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje Autor: TROSKA2004 KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki

„Niedziela pod Papugami”

Bezpłatne poradnictwo prawne w Warszawie

Towarzystwo Inicjatyw Społecznych „TROSKA” pragnie zaprosić warszawiaków do swoich poradni prawnych na dni otwarte pod hasłem „Niedziela pod Papugami”. Podczas naszej akcji porady będą udzielane bez zapisów!

W niedzielę 14 grudnia, w godz. 10-18 w dwóch poradniach stowarzyszenia: przy ul. Sękocińskiej 5 i ul. Darwina 3A każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnika.
Co więcej, akcja ta będzie odbywała się w każdą trzecią niedzielę miesiąca.

Każdy warszawiak może liczyć na szybką i bezpłatną pomoc prawnika. Działające na Ochocie Towarzystwo Inicjatyw Społecznych „TROSKA”, rozwija skrzydła. W tym roku obsłużyło już 5000 warszawiaków, a planuje do końca roku pomóc jeszcze 2000 mieszkańców stolicy.

W Warszawie jest niewiele poradni prawnych, które świadczą swoje usługi bezpłatnie. „TROSKA” jest uważana za jedną z najlepszych. Potwierdzają to liczne rekomendacje i dzwoniące co chwila telefony z pytaniami warszawiaków. Walorem „TROSKI” jest to, że jest czynna niemal codziennie. Niekiedy nawet w niedzielę – dla wielu pracujących i spóźnialskich „Niedziele pod Papugami” są jedyną okazją skorzystania z porady.
Pierwszy raz TROSKA zorganizowała niedzielne poradnictwo przed wakacjami. Pomysł się sprawdził i w ciągu jednego dnia przyjęliśmy 84 osoby. Prawnicy pracowali po 8 godzin w każdej z naszych poradni. Nie trzeba się zapisywać wystarczy do nas przyjść – wyjaśnia Magdalena Dziopa – koordynatorka akcji. Atutem TROSKI jest to, że na wizytę nie trzeba przedzierać się przez Wisłę. Mamy 2 poradnie. Jedna jest na Pradze na Darwina 3A, druga po lewej stronie Wisły na ul. Sękocińskiej 5. Ta na Ochocie jest bardziej znana i zawsze chętniej odwiedzana. Jest starsza. Powstała w 2005 roku. Praski oddział istnieje od marca tego roku.
„TROSKA” codziennie przyjmuje kilkadziesiąt osób. Dyżury prawników zostały ułożone w taki sposób, aby mogli z nich korzystać zarówno ludzie aktywni zawodowo, jak i emeryci. Z krótko przerwą w środku dnia, porady są udzielane od 10 do 20. Wystarczy zadzwonić pod numer
659 21 25 i zapisać się. Jest tylko jedno ograniczenie. Zapisy prowadzone są na tydzień do przodu. Od 2007 roku TROSKA udziela również porad pocztą elektroniczną (troska@onet.eu lub przez stronę www.troska.com.pl). Czas oczekiwania to średnio od 7 do 14 dni. Gdy mamy natłok spraw, a czasem dziennie napływa ponad 50 problemów prawnych, odpowiedz jest troszkę później – Mówi Marzena Fitzke odpowiadająca za porady e-mailowe. W tym roku jest lepiej niż w 2007, ponieważ wykorzystujemy na ten cel również środki z 1%.

Jak się okazuje wiele zależy od pieniędzy. W TROSCE porady odbywają się dzięki wpłatom darczyńców prywatnych i dofinansowaniu z administracji. W 2008 roku zwiększono liczbę porad do prawie 2500 godzin, ponieważ stowarzyszenie wygrało konkurs grantowy na prowadzenie poradnictwa obywatelskiego i prawnego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Dotację przyznano „TROSCE” w ramach Rządowego Programu, „Funduszu Inicjatyw Obywatelskich”. Wcześniej Punkt Porad Prawnych działał przez dwie godziny dziennie. Tygodniowo z pomocy korzystało 20-30 osób. − Nas to cieszy. Więcej pracy, więcej porad, więcej TROSKI o ludzi, takich jak my – mówią wolontariusze stowarzyszenia.

Dla takich organizacji charytatywnych jak TROSKA najgorszy jest styczeń i luty. Porady w tym okresie udzielane są codziennie, ale tylko po 2 godziny. Brakuje wtedy pieniążków – to dla nas ciężki okres, choć zapotrzebowanie warszawiaków jest nadal wysokie. Nie ma już dofinansowania programów, a nie wiadomo, czy stowarzyszenie wygra konkurs ogłaszany przez Urząd Miasta – tłumaczy M. Dziopa.

Jak uzyskać poradę w stowarzyszeniu „TROSKA”

Zapisy prowadzone są codziennie. Wolontariusze przyjmują zgłoszenia telefonicznie pod nr 022 659 21 25 lub osobiście, w godzinach 10-20.00, w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Sękocińskiej 5 na Starej (w pobliżu Placu Narutowicza). Więcej o „TROSCE” na stronie www.troska.com.pl

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje:
Czy Twój dozorca też wyjechał na narty?


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 1
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund