Za 10 groszy
   Imieniny: Albiny i Zdzisławy
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  KLIENCI UTOPIENI W ZŁOTYM STAWIE !
Wysłano dnia 21-10-2006 o godz. 20:57:51 przez admin
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: geoda

Znowu niesłowny deweloper - blisko stu klientów spółki Maripol na lodzie. Po roku firma ogłosiła, że rezygnuje z inwestycji. To dla ludzi cios, bo ceny mieszkań w Warszawie rosną z miesiąca na miesiąc. Niektórzy mogą stracić nawet 100 tys. zł

Tomasz Pohorecki, niedoszły klient firmy Maripol- Jesteśmy zrozpaczeni - mówią byli klienci Maripolu, którzy zarezerwowali mieszkania na osiedlu Złoty Staw przy Górczewskiej. Wpłacili po 5 tys. zł i teraz nie bardzo wiedzą, co począć.

Takich jak oni jest coraz więcej, a liczba skarg na deweloperów rośnie z dnia na dzień. - Codziennie zgłasza się do nas kilkadziesiąt osób - oblicza Małgorzata Rothert, miejski rzecznik konsumentów. - Jeden pracownik przez cały dzień zajmuje się już tylko deweloperami. Są silniejszą stroną, bo na rynku mieszkaniowym popyt jest większy niż podaż. Umowy rezerwacyjne nic nie znaczą, najprawdopodobniej deweloperzy rezygnują z nich po to, by zyskać na czasie i na cenie.

"Gazeta" opisywała niedawną głośną sprawę spółki Pirelli Pekao Real Estate. Ta w sierpniu uznała, że nie będzie dłużej honorować ani rezerwacji, ani zapisanych w nich cen z końca poprzedniego roku. Klienci firmy byli wściekli.

A ceny szaleją

Nic dziwnego, bo ceny mieszkań w Warszawie szaleją. Wiosną mieszkania przy Górczewskiej kosztowały po 4-4,7 tys. zł za m kw. Dziś firmy budujące w tej okolicy sprzedają mieszkania najtaniej po 5,3 tys. zł, a w większości po blisko 6 tys. zł.

- Dopóki nie ma umowy przedwstępnej, prawnie deweloperowi trudno coś zarzucić - przyznaje Tomasz Pohorecki, jeden z poszkodowanych przez Maripol. Obliczył, że teraz za 70-metrowe mieszkanie będzie musiał zapłacić ok. 100 tys. zł więcej. - Jeszcze w sierpniu słyszeliśmy zapewnienia, że pozwolenie na budowę będzie wkrótce gotowe. Wtedy można byłoby podpisać u notariusza umowy.

Nic takiego jednak się nie stało. Zamiast podpisywać z klientami akty notarialne, Maripol ogłosił, że rezygnuje z inwestycji.

- Podejrzewamy, że wkrótce zacznie się tam budowa - mówią rozczarowani klienci dewelopera. - Tyle tylko, że teraz firma będzie sprzedawać mieszkania nowym osobom już po wyższych cenach, które zmieniają się przecież z miesiąca na miesiąc.

Dostaną rabat, ale na co?

- Wiem, że to tak wygląda, bo głośno było o podobnych sytuacjach, gdy firmy rezygnowały z rezerwacji, żeby więcej zarobić. Ale u nas jest inaczej - zapewnia Paweł Arabas, szef projektu Złoty Staw w Maripolu. I przekonuje, że inwestor naprawdę zrezygnował z inwestycji. Nie będzie jej też przy Górczewskiej prowadzić żadna spółka powiązana z Maripolem. Powodem takiej decyzji jest to, że już rok trwają zabiegi o pozwolenie na budowę. A to za długo - spółka liczyła, że załatwi formalności szybciej. Tymczasem protestowali sąsiedzi osiedla, projektanci musieli obniżyć budynek. Teraz pozwolenie nie może się uprawomocnić, bo pojawiły się kolejne protesty. Zajmuje się nimi wojewoda.

- Wiemy, że ceny mieszkań poszły w górę. Dlatego chcemy zrekompensować naszym klientom tak długi czas oczekiwania. Myślimy o 5-procentowym rabacie na mieszkania w innych lokalizacjach - proponuje Paweł Arabas. Niestety, dziś nie może powiedzieć, o jakie konkretnie inwestycje chodzi. Klienci mieliby się o nich dowiedzieć wiosną.

Tymczasem każdy miesiąc jest na wagę złota. Bywa, że deweloperzy zwlekają z podpisywaniem umów wstępnych z klientami, choć mają pozwolenia na budowę i prowadzą prace. Jak Mostostal Technika. Spółka buduje w Wawrze osiedle Poezji Etap II. Budowa trwa od czerwca, ale sprzedaż zacznie się dopiero w grudniu. Jak się dowiadujemy w biurze obsługi klienta, dziś ceny zaczynają się od 4,5 tys. zł za m kw., ale w momencie podpisywania umów wstępnych będą waloryzowane.

Gazeta Wyborcza

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
· Napisane przez admin


Najczęściej czytany artykuł o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej:
Samoobsługowe kasy w Auchan!


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 3
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund