Za 10 groszy
   Imieniny: Filipa i Salomei
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  CZY W BEMOWSKIM TBS USTAWIANO PRZETARGI?
Wysłano dnia 09-05-2006 o godz. 07:52:36 przez Admin
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: Gość

Czy w bemowskim TBS ustawiano przetargi? Obecny zarząd tej miejskiej spółki jest przekonany, że tak, a odpowiedzialnością obarcza Macieja Świderskiego, czołowego działacza warszawskiej Platformy Obywatelskiej

Fałszerstwa to nowy wątek, nieopisywany dotąd, afery związanej z warszawskim TBS. Obecny zarząd spółki skontrolował przetargi w czasach, gdy spółką rządził były prezes Krzysztof Planeta. A za przetargi odpowiadał jego siostrzeniec Maciej Świderski (PO), były asystent Jana Rokity, wiceszefa PO, i bliski współpracownik Hanny Gronkiewicz-Waltz, kandydatki PO na prezydenta Warszawy.

Koperty nigdy niezaklejone

Krzyszof Planeta nie ukrywa, że Świderskiego zatrudnił po znajomości na pół etatu (z pensją ok. 3 tys. zł). Zarówno Planeta, jak i Świderski już w TBS nie pracują. Odeszli, gdy kontrolerzy ratusza dopatrzyli się rażących nieprawidłowości w zarządzaniu spółką.

Gdy Świderski pracował w TBS, uczestniczył ponad 100 przetargach, m.in. na materiały budowlane. Obecny prezes spółki Paweł Mortas skontrolował dokumenty. Jak się okazuje, zamawiano materiały, choć nie określano na wstępie kwoty, którą TBS może zapłacić. W efekcie spółka płaciła horrendalnie ceny, np. zamawiała sedesy w cenie 1 tys. zł za sztukę. Przy budowie domów TBS przepłacono. Ile? Zdaniem obecnego zarządu wydano niepotrzebnie 10 mln zł.

- Na razie przyjrzeliśmy się ponad 80 przetargom. Żaden nie był przeprowadzony prawidłowo. Większość była ustawiana z góry - twierdzi Paweł Mortas, prezes TBS Bemowo. Na dowód pokazuje dokumenty. W lutym 2003 r. bemowski TBS ogłosił przetarg na sprzęt komputerowy dla spółki za ok. 80 tys. zł. Zgłosiły się dwie firmy. Wybrano jedną z nich. Oferty powinny wpłynąć w zaklejonych kopertach i być otwarte dopiero podczas rozstrzygania przetargu.

- Dwie niewielkie koperty, w których "trafiły" oferty firm, są całkowicie nowe. Gołym okiem widać, że nigdy nie były zaklejone, choć taki jest obowiązek. Oferty, choć dwa razy większe od kopert nie są zgięte. Takich przypadków jest kilkadziesiąt - przekonuje Paweł Mortas.

Komisji przetargowej szefował Maciej Świderski. Zasiadał w niej też Bohdan Gołaszewski, były działacz PO, radny Targówka, który także znalazł zatrudnienie w TBS.

Ofiara politycznego spisku?

Maciej Świderski zapewnia, że padł ofiarą spisku. - Nigdy bym do czegoś takiego nie dopuścił. Obecny zarząd spreparował te dokumenty, żeby mnie zniszczyć. To polityczna intryga - upiera się Świderski.

O tym, kto zawinił, zdecyduje prokuratura, która już prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

To nie pierwsza nieprawidłowość związana z bemowskim TBS. W "Gazecie" opisaliśmy, że atrakcyjnie położone mieszkania przy ul. gen. Pełczyńskiego rozdysponowali między siebie lokalni działacze z PO i SLD. Większość z nich miało już własne lokum, a lokale budowane w systemie TBS powinny trafić do niezamożnych, których nie stać na zakup na wolnym rynku.

Po ujawnieniu afery wymienieni w naszych artykułach działacze Platformy zawiesili swoje członkostwo w partii. Świderskiego odwołano ze stanowiska szefa rady dzielnicy Targówek.

Gdy sprawa nieco ucichła, Maciej Świderski anulował zawieszenie swojego członkostwa w partii. Mógł to zrobić, bo wcześniej sam się zawiesił. Nadal jest wiceszefem biura Klubu Parlamentarnego PO.

Źródło: Gazeta Wyborcza

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej:
Samoobsługowe kasy w Auchan!


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund