Za 10 groszy
   Imieniny: Gracjana i Bogusława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  JAK PIS ZDOBYWA SZKOŁY !
Wysłano dnia 11-04-2006 o godz. 08:08:09 przez Admin
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: geoda

W poniedziałek większość nauczycieli zespołu szkół przy ul. Deotymy na Kole przyszło do pracy ubrana na czarno. W ten sposób protestują przeciw nowej dyrektorce, faworytce wiceministra oświaty
Na drzwiach zespołu szkół przy ul. Deotymy zawisł protest nauczycieli przeciw mianowanej ostatnio dyrektorce.
Nauczyciele z ul. Deotymy są przekonani, że ich nową szefową wskazał wiceminister edukacji Stanisław Sławiński. W proteście w poniedziałek przyszli do szkoły ubrani na czarno. Ratusz ogłosił właśnie konkursy na dyrektorów około 200 szkół w całej WarszawieWczoraj na budynku Zespołu Szkół nr 71 na Woli pedagodzy wywiesili flagi przepasane kirem. Na drzwiach przykleili kartkę: "Protestujemy przeciwko objęciu stanowiska dyrektora szkoły przez panią Magdalenę Politańską". Na korytarzu od razu widać, kto protestuje, bo nauczyciele na znak sprzeciwu ubrali się na czarno.
Wynik konkursu był przesądzony. Pani Politańska to protegowana ministra Sławińskiego i jego żony, która uczyła w szkole - uważa część pedagogów. Mimo że podpisali się pod protestem, chcą być anonimowi. Od miesięcy prosili miejskie biuro edukacji i władze Woli o zorganizowanie konkursu na dyrektora. Poprzedni przeszedł na emeryturę. Obowiązki pełniła Urszula Skrzypczak.
Konkurs ogłoszono dopiero w kilka dni po tym, jak pani Politańska zdobyła zaświadczenie o ukończeniu kursu zarządzania oświatą. Podpisał je Stanisław Sławiński, wiceminister edukacji związany z PiS - opowiadają nauczyciele.

Formowanie dyrektora
Magdalena Politańska kurs skończyła w Placówce Doskonalenia Nauczycieli "Pro Formatione" założonej przez Radę Szkół Katolickich. Sama prowadzi tam zajęcia. Dyrektorem Pro Formatione był Stanisław Sławiński. Podpis na zaświadczeniu złożył 17 grudnia zeszłego roku. Od 11 dni był już wiceministrem edukacji.
Zapytaliśmy w kancelarii premiera, czy minister mógł być jednocześnie dyrektorem prywatnej szkoły. Wczoraj nie doczekaliśmy się odpowiedzi. Sam Sławiński tłumaczy, że zaświadczenie podpisał "jako dyrektor, a nie jako minister". Zaprzecza, by wpływał na pracę Zespołu Szkół nr 71.
To nie przekonuje rodziców. Spodziewają się, że nowa dyrektorka będzie wychowywała dzieci zgodnie z przekonaniami Sławińskiego. W jednej z publikacji pochwalał on kary cielesne. Chwali też "wychowanie w posłuszeństwie".
Nie chcę, żeby moje dziecko było bite - irytuje się Urszula Dębicka, mama pierwszoklasisty. - Już teraz dyrektorka pokazuje, że za nic ma zdanie rodziców i zrobi, jak chce. W ogóle nie przedstawiała nam swego programu - dodaje Elżbieta Obińska, przewodnicząca rady rodziców.

Marzenia o posłusznej kadrze
Irena Dzierzgowska, była wiceminister edukacji, zauważa, że dyrektor na to, co się dzieje w szkole, ma większy wpływ niż minister. A ponieważ posłowie PiS głośno mówią, że dyrektorzy powinni być posłuszni (ostatnio wypowiadał się tak Stanisław Pięta z Bielska-Białej), to może dojść do usunięcia niepokornych.
Od dawna wymiana dyrektorów była marzeniem władz. Teraz jest okazja, bo wielu kończą się pięcioletnie kadencje - podziela te obawy Jerzy Wiśniewski, prezes mazowieckiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego.
W najbliższych tygodniach odbędzie się blisko 200 konkursów. Radni uchwalili, że tylko w ten sposób można zostać dyrektorem. Wykluczyli możliwość przedłużenia kontraktu na następne lata. Również w konkursie ma być wybrany nowy dyrektor liceum Cervantesa, którego uczniowie zorganizowali niedawno słynną debatę o wolności słowa.
To wymiana kadr, która zaczęła się od góry. Niedawno minister edukacji wymienił kuratorów na takich, którzy będą z nim dobrze współpracowali. Teraz czas na dyrektorów - twierdzi Irena Dzierzgowska.

Liliana Zientecka, szefowa miejskiego biura edukacji, które ogłasza konkursy, zaprzecza, by taki był ich cel: - Nie ma możliwości, by ich wynik był z góry przesądzony.

Zapewnia, że skład komisji konkursowej gwarantuje obiektywny wybór. Mają na to wpływ różne środowiska: samorząd (trzy głosy), kuratorium (trzy), nauczyciele (dwa), rodzice (dwa) i związki zawodowe (dwa). Jednak Irena Dzierzgowska jest zdania, że w sprawie konkursów "istnieje porozumienie między kuratorium a władzami samorządowymi".

info.: Gazeta Wyborcza

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej:
Samoobsługowe kasy w Auchan!


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.08 sekund