Za 10 groszy
   Imieniny: Jadwigi i Florentyny
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  KOLEJNY MEGAPROCES GANGSTERÓW
Wysłano dnia 06-04-2006 o godz. 17:43:20 przez Admin
Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje Autor: geoda

Antyterroryści z długą bronią, superbezpieczna sala z pancernymi szybami na peryferiach stolicy, blisko 50 adwokatów na 41 oskarżonych - znów na wokandzie znalazł się wczoraj "Pruszków"
To drugi tej rangi "pruszkowski" proces w stolicy i trzecia pod względem liczby oskarżonych i zarzutów sprawa w historii warszawskiego wymiaru sprawiedliwości. W szklanej klatce oddzieleni od adwokatów, sądu i publiczności usiedli wczoraj Andrzej Zieliński "Słowik", Janusz Prasol "Parasol", Zygmunt Raźniak "Bolo" - "starzy pruszkowiacy", którzy przed laty mieli kierować gangiem. Sąd ze względu na interes społeczeństwa zgodził się ujawnić ich wizerunki i nazwiska. W 2003 i 2004 r. za kierowanie związkiem przestępczym skazani zostali na kary od sześciu do siedmiu lat więzienia. Niektórzy z nich już szykowali się do wyjścia na wolność. Ale tak się nie stanie. Warszawska prokuratura apelacyjna tej trójce i 55 innym osobom postawiła łącznie 121 zarzutów. Potem 17 - w tym jeden z szefów gangu Ryszard Szwarc ps. "Kajtek" oskarżony o handel bronią i narkotykami - dobrowolnie zgodziło się poddać karze, dlatego wczoraj na ławie oskarżonych zostało 41 osób.

Dwóch prokuratorów oskarżać będzie stary "zarząd" i innych "pruszkowiaków" o przestępstwa z lat 1995-2003. "Parasola" np. o podżeganie do zabójstwa gangstera z Grodziska Maz. (za co grozi nawet dożywocie), zrabowanie 200 tys. zł firmie Max Trade w 1996 r. na Bemowie i nieudany napad na kasjerkę wiozącą 63 tys. zł dla Związku Nauczycielstwa Polskiego. "Słowika" za te same dwa napady rabunkowe, "Bola" za jeden. Najwięcej zarzutów - napady rabunkowe, porwania, handel narkotykami, pobicia, kradzieże aut, oszustwa - zebrał tzw. młody pruszków, zwłaszcza Marcin Bereza (kilka stron w akcie oskarżenia), "Fabian", "Kotlet", "Burzyn".

To Bereza był wczoraj najaktywniejszym z oskarżonych. Chciał kolejno: utajnienia procesu, zwrotu sprawy prokuraturze (o to samo wnosili też "Bolo", "Parasol" i "Burzyn"), w końcu prosił sąd o materiały piśmienne i stolik, bo chce robić notatki z procesu. Niektórzy skarżyli się też na adwokatów, że nie odwiedzają ich w aresztach (30 z 41 siedzi), namawiają do poddania się karze itp. Jak zwykle w takich procesach dostało się świadkowi koronnemu. - Prokuratura oprócz odebrania pomówień od świadka koronnego nie zrobiła nic więcej, żeby dojść prawdy - skarżył się "Parasol".

- W napadzie czynnie nie uczestniczyłem, zeznania świadka koronnego nie są niczym potwierdzone - mówił "Bolo". Tym razem główną rolę w oskarżeniu odegrał Jacek R. "Sankul", ale wspierał go też najsłynniejszy z koronnych - "Masa".

Prokurator Małgorzata Kozłowska zarzuty oskarżonych uznała za "całkowicie chybione". Sąd przyznał jej rację i na zwrot sprawy do śledztwa się nie zgodził. Ale wprowadzanie i usadzanie oskarżonych - a czterech z nich wymaga szczególnej troski policjantów, bo uznani są za niebezpiecznych przestępców (znak charakterystyczny to czerwony drelich) - zabrało tak dużo czasu, że akt oskarżenia odczytany zostanie dopiero dzisiaj.

Gazeta Wyborcza Bogdan Wróblewski 03-04-2006

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje:
Czy Twój dozorca też wyjechał na narty?


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


Tematy związane

Z Gazety Wyborczej/Stołecznej

"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.08 sekund