Aukcje za 10 groszy
   Imieniny: Celiny i Walerego
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  ...CD. AFERY BEMOWSKIEGO TBS...
Wysłano dnia 20-02-2006 o godz. 13:54:13 przez Admin
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: geoda

Władze warszawskiej Platformy Obywatelskiej osądzą i najpewniej wyrzucą w partii polityków zamieszanych w aferę Towarzystwa Budownictwa Społecznego, To reakcja na nasz piątkowy artykuł, w którym opisaliśmy, że atrakcyjnie położone mieszkania w bemowskim TBS rozdysponowano wśród elity polityki i biznesu.

Warszawscy działacze PO i rodziny zaprzyjaźnionych z nimi biznesmenów wzięli dla siebie mieszkania ze specjalnej puli przeznaczonej dla niezamożnych. Nasz tekst wywołał w Platformie istne trzęsienie ziemi. Lider partii Donald Tusk zażądał natychmiastowych wyjaśnień. - Nigdy nie lekceważę takich spraw. Zwłaszcza że ta dotyczy Warszawy. Jeśli osoby opisane w artykule nie wytłumaczą się, będą musiały odejść - zapowiedział w piątek w "Polsacie". Po namowie szefów PO wszyscy wymienieni w naszym tekście działacze zawiesili członkostwo w partii. W poniedziałek mają się tłumaczyć przed Małgorzatą Kidawą-Błońską, szefową warszawskiej Platformy. - Ta sprawa sprawiła mi ogromną przykrość. Myślałam, że oczyszczanie mamy już za sobą. Nie zamierzamy tolerować tego typu praktyk w naszych szeregach - usłyszeliśmy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jej zastępca Maciej Białecki dodał: - Radni powinni świecić przykładem, a nie odnosić prywatne korzyści z gminnych spółek. Myślę, że osoby zamieszane w aferę z TBS zostaną z partii wyrzucone.
Wśród beneficjentów bemowskiego TBS jest Maciej Świderski, radny PO na Targówku i bliski współpracownik Hanny Gronkiewicz-Waltz, kandydatki PO na prezydenta Warszawy. - Słyszałam, że w TBS jest coś nie tak, ale nie przypuszczałam, że politycy naszej partii chwycili się sztuczek, dzięki którym rozwiązują swoje problemy mieszkaniowe - komentowała Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Zgodnie z prawem mieszkania budowane w systemie TBS powinny trafiać do ludzi, których nie stać na ich kupno na wolnym rynku. Przepisy mówią, że aby dostać tego typu lokum, nie można mieć innego ani zbyt wysokich dochodów (powyżej 3,8 tys. zł miesięcznie).
Ustaliliśmy, że atrakcyjnie położone lokale w bemowskim TBS przy ul. gen. Pełczyńskiego dostali krewni, znajomi i bliscy współpracownicy byłego szefa Towarzystwa Krzysztofa Planety. Większość z nich to osoby zamożne, które miały już gdzie mieszkać. Dwupoziomowe mieszkanie ma żona Macieja Świderskiego, radnego PO, byłego asystenta Jana Rokity, wiceprzewodniczącego PO. Wśród najemców odnajdujemy też Tomasza Ziejewskiego, do niedawna skarbnika bemowskiej Platformy. Ten, wiedząc, że dziennikarze "Gazety" przygotowują tekst o TBS, w czwartek zrezygnował z członkostwa w Platformie.
Inna grupa najemców to rodziny pracowników gminnej spółki. Jeden z nich, Andrzej Makarczuk, do jednego z bloków przy ul. gen. Pełczyńskiego wprowadził żonę i syna, który należy do bemowskiej Platformy. Lokalni działacze tłumaczą, że mieszkania w TBS są nieatrakcyjne - nie można ich wykupić. Tymczasem według naszych ustaleń oferta TBS była kusząca. Bogato wyposażone lokale wyceniono nisko - od 2,2 tys. zł do 2,6 tys. zł za m kw. Żeby się do nich wprowadzić, trzeba było wpłacić 30 proc. tzw. partycypacji i kaucję. Za niecałe 70 tys. zł można więc było zamieszkać na blisko 90 m kw.

Sprawę TBS na Bemowie bada prokuratura. Jeśli okaże się, że elitarni najemcy nie mieli prawa do mieszkań w Towarzystwie, może wnioskować o unieważnienie umów najmu.

Źródło: Gazeta Wyborcza

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej:
Samoobsługowe kasy w Auchan!


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.09 sekund