Aukcje za 10 groszy
   Imieniny: Albiny i Zdzisławy
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  ...TERAZ OLIMPIA A NASTĘPNE MOŻE BYĆ...
Wysłano dnia 06-02-2006 o godz. 09:29:23 przez Admin
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: geoda

Interesy Mariana Parchowskiego, byłego działacza PC i prezesa klubu sportowego Olimpia, zbada i być może zablokuje prokuratura. W czwartek ujawniliśmy transakcje, przez które cały teren klubu wart co najmniej 60 mln zł dostał się w ręce prywatnej spółki za skandalicznie niską cenę.
Chodzi o Insbud Olimpia. Kierowany przez Parchowskiego klub sportowy zawiązał tę spółkę z firmą budowlaną Insbud. Jej głównym udziałowcem jest Mieczysław Maliszewski, biznesmen zaprzyjaźniony z warszawskimi elitami samorządowymi. Klub wniósł do spółki aportem grunt wyceniony tylko na 1 mln zł. Potem Olimpia zadłużyła się w Insbudzie i ten stopniowo przejął wszystkie udziały w spółce.
Ukoronowanie transakcji, której patronował prezes Marian Parchowski, stało się możliwe po wydanej w ostatnim dniu urzędowania Lecha Kaczyńskiego decyzji o warunkach zabudowy. Insbud-Olimpia dowiedział się z urzędu, że teren klubu może zabudować nawet 15-piętrowymi blokami. Uzyskanie warunków zabudowy było warunkiem przejęcia całego terenu przez firmę Mieczysława Maliszewskiego.

Nasza publikacja wywołała burzę w świecie warszawskiej polityki. Radni Woli przypominają, że jeszcze w kwietniu 2005 r. w projekcie studium zagospodarowania przestrzennego teren Olimpii przeznaczono na cele rekreacyjne i sportowe. Gdy rajcy dowiedzieli się o planach zbudowania apartamentowców, prosili naczelnego architekta miasta Michała Borowskiego, by nie dawał zgody na osiedle. Pod protestem przeciw potężnej inwestycji mieszkaniowej podpisało się też ponad 5 tys. mieszkańców Woli.

Jednak naczelny architekt Warszawy przychylił się do prośby Insbudu-Olimpia. Mówi, że jego urzędnicy nie mieli prawa kontrolować dokumentów spółki, a w Warszawie brakuje mieszkań.

Z tym stanowiskiem nie zgadzają się wolscy radni wszystkich opcji politycznych. Zgodnie twierdzą, że na zabudowie Olimpii stracą mieszkańcy dzielnicy. Zyska tylko Insbud-Olimpia.

- Tak skandaliczną decyzją ratusza i nieoczekiwanym usytuowaniem stacji drugiej linii metra tuż przy planowanym osiedlu powinno w pierwszej kolejności zająć się powoływane Centralne Biuro Antykorupcyjne - żądał wczoraj wolski radny Michał Szczerba (PO).

- Nie możemy się zgodzić na to, żeby wody odpływowe z planowanego osiedla wpadały do krystalicznie czystego stawu, w którym pływają karpie - denerwował się radny Marek Makuch (PiS).

Radni odwołali się od decyzji naczelnego architekta miasta. Jeśli Samorządowe Kolegium Odwoławcze przychyli się do ich zarzutów, może uchylić decyzję miasta o warunkach zabudowy. - Sprawę rozpatrzymy do 23 lutego - zapewniła nas Alicja Król z Kolegium.

Wczoraj sprawą zainteresowała się Prokuratura Rejonowa dla Woli. - Wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające w sprawie Olimpii. Mamy miesiąc na zebranie dokumentów - potwierdził Maciej Kujawski, rzecznik prokuratury okręgowej.

Jeśli śledczy uznają, że Marian Parchowski działał na szkodę klubu Olimpia, dogadując się z Insbudem, można postawić mu zarzut przestępstwa gospodarczego. A do tego unieważnić finalną transakcję, przez którą cały teren Olimpii dostał się w prywatne ręce.

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej:
Samoobsługowe kasy w Auchan!


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund