Za 10 groszy
   Imieniny: Celiny i Walerego
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  ZNAMY TRASĘ DRUGIEJ LINII METRA
Wysłano dnia 25-01-2006 o godz. 11:52:20 przez Admin
Autor: Gość

Wreszcie znamy trasę drugiej linii metra - z Chrzanowa na Bródno biegnie pod Górczewską i Świętokrzyską, bez skręcania do pl. Piłsudskiego. Jeśli do inwestycji dołoży się Unia, centralny odcinek będzie gotowy w 2012 r.

Spośród 12 wariantów trasy metra sekretarz miasta Mirosław Kochalski wspólnie ze współpracownikami wybrał wczoraj ten ostateczny. Czym się różni od wersji, którą wytyczono kilka lat temu?Na Jelonkach inaczej, w Śródmieściu po staremu...
Po pierwsze zmieniła się trasa metra na Jelonkach i Woli. Zamiast pod ul. Człuchowską tunel będzie drążony pod Górczewską. - W tym wariancie metro obsłuży więcej pasażerów - tłumaczy Mieczysław Reksnis, dyrektor Biura Drogownictwa i Komunikacji.

Nie będzie za to żadnego wyginania trasy w Śródmieściu. Naczelny architekt miasta Michał Borowski przez pewien czas lansował wariant, w którym metro spod ul. Świętokrzyskiej wykręcałoby w kierunku pl. Piłsudskiego. Według niego byłoby to korzystne dla warszawiaków, bo metrem można by wtedy dojeżdżać na Starówkę czy Krakowskie Przedmieście. Ostatecznie jednak wygrał stary wariant - od skrzyżowania Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej metro pomknie w stronę Powiśla. Jadąc na Pragę, oprócz stacji przy Marszałkowskiej na przecięciu z pierwszą linią, po lewej stronie Wisły miniemy jeszcze dwa przystanki: pod Ministerstwem Finansów oraz w rejonie skrzyżowania Dobrej z Zajęczą.

Co zdecydowało o tym, żeby nie odginać metra w Śródmieściu? Po pierwsze strach, że Warszawa nie zdąży z przygotowaniem wniosku unijnego o dofinansowanie budowy drugiej linii od ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego. Dla starego wariantu przygotowano już zaś część dokumentacji, m.in. wykonano badania geologiczne. Żeby walczyć o pieniądze z UE na lata 2007-13, Warszawa musi skompletować dokumenty przed końcem tego roku. Metro Warszawskie nie chciało odginać trasy jeszcze z innego powodu: tunele w Śródmieście byłyby mocno zakrzywione, co zwiększyłoby koszty budowy i późniejszej eksploatacji.

... a na Pradze bliżej stadionu
Doszło jednak do drobnej korekty trasy na prawym brzegu Wisły. Zamiast w środku Portu Praskiego stacja powstanie kilkaset metrów dalej, na styku ze stacją kolejową Warszawa Stadion. Chodziło o lepsze połączenie z koleją i mniejszą odległość do Stadionu X-lecia, gdzie być może odbędą się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Dalej już nic się nie zmienia. Metro pobiegnie koło Dworca Wileńskiego w kierunku Targówka i Bródna. Ostatnią stację zaplanowano u zbiegu Kondratowicza i Rembielińskiej.

Sekretarz Kochalski zakłada, że jeśli Unia przyzna nam pieniądze, centralny odcinek drugiej linii od ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego może być gotowy w 2012 r. Budowa tego fragmentu ma kosztować blisko 2 mld zł. Jeśli dobrze pójdzie, wydrążenie całej linii z Chrzanowa na Bródno zakończy się w 2016. Trzeba na to wydać w sumie 6 mld zł.

A jeśli Unia nie da pieniędzy? - Trzeba będzie poszukać innych źródeł finansowania. Warszawa może np. pozbywać się swojego majątku, który jest szacowany na ok. 100 mld zł. Można też myśleć o koncepcji partnerstwa publiczno-prywatnego - mówi Michał Borowski. W ten ostatni sposób metro chcieli budować poprzednicy prezydenta Kaczyńskiego Paweł Piskorski i Wojciech Kozak. Ich następca uznał jednak, że to nierealne.

Źródło: Gazeta Stołeczna

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Komunikacja Miejska
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Komunikacja Miejska:
Druga linia metra - sesja Rady Dzielnicy w dniu 14 czerwca 2005r.


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund