Aukcje za 10 groszy
   Imieniny: Filipa i Salomei
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  MIASTO WYRZUCA MPRD Z BUDOWY UL. GÓRCZEWSKIEJ I AL. KEN
Wysłano dnia 25-01-2006 o godz. 11:30:27 przez Admin
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: patrykwaw

Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych nie dokończy przebudowy ul. Górczewskiej. Wczoraj straciło kolejny kontrakt z miastem, bo ratusz przestał tolerować spóźnienia.

Ratusz ma dość firmy, która rozgrzebała kilka warszawskich ulic, popadła w tarapaty finansowe i nie wiadomo, czy w ogóle prace dokończy

Wiadukt i dwie jezdnie fragmentu ul. Górczewskiej przy centrum handlowym Wola Park miały być gotowe w końcu maja zeszłego roku. Nic z tego nie wyszło - okazało się, że przeznaczony do remontu wiadukt trzeba zbudować praktycznie na nowo. MPRD zarzuciło urzędnikom złe przygotowanie prac.

Prowadzący inwestycję Zarząd Dróg Miejskich przedłużył czas trwania prac do połowy grudnia. Do dziś wiaduktu jednak nie ma, zaś kierowcy nadal mogą korzystać tylko z jednej jezdni zamiast dwóch. Na placu budowy od jesieni praktycznie nic się nie dzieje.

Urzędnicy, korzystając z zimowego przestoju, przeglądają inwestycje i analizują, co zrobić, by je przyspieszyć. - Przebudowa ul. Górczewskiej jest bardzo ważna, a nie widać szans, żeby była dokończona przez tę firmę - tłumaczy Mirosław Kochalski, sekretarz Warszawy.

Dlatego kontrakt zerwano. Wczoraj Rafał Ziemicki z ZDM zawiózł decyzję podpisaną przez dyrektora Zarządu do siedziby MPRD przy ul. Marywilskiej. Nie udało się jej wręczyć, bo ochrona zamknęła bramę na kłódkę. Pismo wysłano też pocztą.

To już kolejny tak poważny cios ratusza w MPRD. Pod koniec roku Mirosław Kochalski ogłosił, że miasto zrywa z firmą kontrakt na rozbabrane skrzyżowanie Wołoskiej z Marynarską przy Galerii Mokotów. Przez tę budowę setki warszawiaków codziennie stoją w gigantycznych korkach.

MPRD nie czuje się winne. Za opóźnienia na Górczewskiej wini ZDM. - Budowa zaczęła się bez odpowiedniego pozwolenia, brakowało też właściwego projektu - wylicza Aneta Awtoniuk, rzeczniczka firmy. - Nie będziemy więcej tuszować niedociągnięć urzędników.

Dlatego MPRD złożyło już doniesienie do prokuratury. Skarży się na zaniedbania urzędników zarówno związane z inwestycją przy Galerii Mokotów, jak i na Woli.

Równocześnie Aneta Awtoniuk przekonuje, że utrudnień nie będzie: - Przekażemy plac budowy, gdy tylko prace zostaną rozliczone.

Kto dokończy rozgrzebaną Górczewską? Urzędnicy wystąpili do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych o zgodę na wybór wykonawcy z wolnej ręki. Dostali ją, co oznacza, że nie trzeba tracić czasu na przetarg.

ZDM zapłacił MPRD za Górczewską mniej więcej połowę należności z wartego 9,6 mln zł kontraktu. Dokończenie budowy przez inną firmę oznacza dodatkowe wydatki. Władze miasta tłumaczą jednak, że warto je ponieść po to, by skończył się drogowy paraliż.

MPRD ma też poważne problemy na Mokotowie. Burmistrz dzielnicy Ewa Węgłowska przegoniła już firmę z budowy al. KEN (odcinek między ul. Wałbrzyską a al. Wilanowską). Miała być gotowa na koniec sierpnia. Nie dość, że nie powstała na czas, to wykryto błędy w jej wykonaniu. Po zrobieniu odwiertów okazało się, że nawierzchnia jest miejscami zbyt cienka. Urzędnicy naliczyli kilka milionów złotych kary. Teraz władze Mokotowa czekają na zgodę prezesa UZP, by móc wybrać wykonawcę z wolnej ręki. Chcą, by aleja była gotowa w czerwcu.

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej:
Samoobsługowe kasy w Auchan!


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


Tematy związane

Komunikacja Miejska

"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund