Za 10 groszy
   Imieniny: Jadwigi i Florentyny
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  NA BEMOWIE POWSTANIE OSIEDLE Z WŁASNYM STAWEM
Wysłano dnia 16-12-2005 o godz. 16:36:37 przez Admin
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Osiedle na pół tysiąca mieszkań chce zbudować na Bemowie firma Maripol. Jego ozdobą będzie sztuczny staw

Osiedle Złoty Staw ma powstać na działce przy ul. Górczewskiej, nieopodal supermarketu Tesco. Będzie się składać z siedmiu kaskadowych budynków o wysokości od czterech do ośmiu pięter.


Zaparkować pod wodą

Kompleks zaprojektowała pracownia Mierzejewski i Kasprzycki. Bloki zostaną ustawione w wydłużoną podkowę. Pośrodku powstanie sztuczny staw.

- Będzie płytki, o głębokości około pół metra - mówi Józef Ratowski, prezes Maripolu. Zapewnia, że staw nie będzie zarastać glonami, ani nie stanie się wylęgarnią komarów, bo zbiornik wodny zostanie zaopatrzony w system zapewniający cyrkulację wody. Jego brzegi zostaną obsadzone niską zielenią.

Nie zostaną tam posadzone żadne drzewa, bo zaraz pod stawem będzie się rozciągać wielki podziemny garaż na około 550 samochodów. Prezes Ratowski zapewnia, że przy budowie garażu zostaną wykorzystane nowoczesne technologie, które sprawię, że strop i ściany garażu będą absolutnie szczelne i nie przedostanie się przez nie ani kropla wody ze stawu.

Dzięki podziemnemu garażowi pod oknami mieszkań osiedla nie będą jeździć samochody - cały ruch kołowy zostanie sprowadzony pod ziemię. Staw otoczą tylko piesze alejki.

Kaskadowe tarasy

Całe osiedle zostanie ogrodzone, zaś od strony Górczewskiej powstanie recepcja. W parterach dwóch budynków od strony ulicy przewidziano około tysiąca metrów kwadratowych na wynajem pod biura i sklepy.

Maripol chce budować osiedle Złoty Staw w czterech etapach. Jako pierwsze mają powstać dwa budynki położone najdalej od Górczewskiej. Znajdzie się w nich 74 i 49 mieszkań (całe osiedle będzie się składać z 510 lokali). Metraże mieszkań wahają się od 37 do ponad 140 m kw. Większość zaprojektowano w układzie otwartym - część gościnna jest połączona z kuchnią. Jednak istnieje możliwość wydzielenia kuchni. Do mieszkań na parterach przypisane będą ogródki (od 30 do ok. 120 m kw), zaś te na wyższych kondygnacjach zostaną zaopatrzone w balkony. Dzięki kaskadowej konstrukcji budynków lokale na ostatnich piętrach będą miały ogromne tarasy, o powierzchni sięgającej nawet 126 metrów kwadratowych.

Na razie rezerwacje

Maripol odda mieszkania w standardzie warszawskim - bez białego montażu, podłóg i drzwi wewnętrznych. W standardzie będą za to montowane drewniane okna. Ceny metra kwadratowego mieszkania na osiedlu Złoty Staw będą się wahać od 4 do 4,8 tys. zł brutto. 28 tys. zł trzeba będzie zapłacić za miejsce parkingowe w garażu. Zaś za metr kwadratowy tarasu, ogródka lub balkonu ma kosztować połowę tego, co metr kwadratowy mieszkania, do którego jest przypisany.

Jednak ponieważ Maripol nie ma jeszcze pozwolenia na budowę, na razie nie sprzedaje mieszkań, a jedynie podpisuje tylko umowy rezerwacyjne: zainteresowani mieszkaniem wpłacają 5 tys zł, a jeżeli po upływie trzech miesięcy developer nie będzie jeszcze mógł rozpocząć budowy, zwróci pieniądze z odsetkami.

Kiedy zacznie się budowa? Maripol liczył, że urzędnicy stołecznego ratusza wydadzą mu pozwolenie na jesieni, a budowa pierwszych dwóch budynków zacznie się jeszcze w tym roku. Jednak dokumentu wciąż nie ma. Może będzie przed świętami. Gdyby tak się stało, prace budowlane rozpoczęłyby się prawdopodobnie na wiosnę. Pierwsze dwa budynki byłyby gotowe po około 18 miesiącach, na jesieni 2007 r. - Następne budynki zaczniemy budować, gdy sprzedamy połowę mieszkań. Tak samo będzie z następnymi etapami - mówi Józef Ratowski.

Michał Wojtczuk 16-12-2005

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej:
Samoobsługowe kasy w Auchan!


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 2.87
Głosów: 8


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 1 komentarz | Przeszukaj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: Na Bemowie powstanie osiedle z własnym stawem (Wynik: 1)
przez geoda dnia 17-12-2005 o godz. 08:36:31
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
...ekstra!!!!ale kogo będzie stać na zamieszkanie na tym osiedlu? może lepiej pieniążki przeznaczone na staw przekazac dla dzieciaków w domu dziecka?


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund