Za 10 groszy
   Imieniny: Albiny i Zdzisławy
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  SKRZYŻOWANIA BEZROBOTNYCH, CZYLI JAK (NIE) PRACUJĄ DROGOWCY
Wysłano dnia 01-10-2005 o godz. 11:10:08 przez Admin
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Rozgrzebane budowy na Górczewskiej i przy Galerii Mokotów. Ślimaczące się prace na ul. Patriotów w Wawrze i przy al. KEN. Jak długo jeszcze będziemy stać w korkach z powodu nieudolności jednej firmy i miejskich urzędników?

Mowa o inwestycjach, które prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Wszędzie prace ciągną się w nieskończoność. Wszędzie zazwyczaj panuje błoga cisza. Taki widok doprowadza kierowców do białej gorączki.

Po ciemku nie pracujemy

Tak samo było w piątek. Ok. godz. 10 rano na budowie dwupoziomowego skrzyżowania przy Galerii Mokotów nic się nie działo. Dopiero około południa kilkunastu robotników zaczęło pracować przy estakadzie do skrętu z ul. Rzymowskiego w Marynarską, która powstaje od jesieni zeszłego roku! Rzecznik MPRD Aneta Awtoniuk zapewniała nas, że prace toczą się tu "normalnym rytmem". Za opóźnienia wciąż wini firmę Stolica, która rok temu źle zaprojektowała estakadę, i Zarząd Dróg Miejskich, który źle przygotował inwestycję. Choć wszelkie problemy z dokumentacją już rozwiązano, tempo budowy wciąż jest bardzo wolne. Po godz. 16 czy 17 plac robót całkowicie pustoszeje. - Pracujemy na dwie zmiany. Od rana do zmroku. Później nie możemy, chyba że inwestor zainstalowałby jakieś silne lampy - upiera się Aneta Awtoniuk.

- Jak to? Przecież to wykonawca organizuje takie rzeczy. My teraz pracujemy w pobliżu domów do godz. 20, a tam, gdzie nie ma zabudowy, do godz. 22. Nie można marnować czasu - twierdzi Janusz A. Lewandowski z firmy Budimex-Dromex, która przedłuża Trasę Siekierkowską do ul. Płowieckiej.

Nowe rondo i estakada przy Marynarskiej miały być gotowe w sierpniu. Teraz jest już niemal pewne, że roboty nie skończą się w tym roku.

Kiedyś to się budowało

Od roku rozgrzebana jest też Górczewska. Druga jezdnia od linii kolejowej do ul. Powstańców Śląskich miała być gotowa w maju. Opóźnienie po części można wytłumaczyć kiepskim stanem wiaduktu. Okazało się, że remont nie wystarczy. Trzeba postawić całkiem nową konstrukcję. Ale co z jezdnią? - Mogłaby być już gotowa, ale latem inżynier ruchu zażądał zainstalowania barierek na nasypie. Dodatkowo nie zgodził się, żeby całe skrzyżowanie z Powstańców Śląskich zamknąć na jeden weekend. Prace musieliśmy rozłożyć w czasie - twierdzi Aneta Awtoniuk. Według Zarządu Dróg Miejskich barierki nie mają nic do rzeczy. - Budowę jezdni powinni wreszcie zakończyć - mówi Adam Czugajewicz z ZDM.

Sami robotnicy, którzy spacerują po budowie, przyznają, że poprzedni odcinek Górczewskiej koło centrum Wola Park MPRD budowało kilka razy szybciej. Tu do prac dokładał się właściciel galerii handlowej i przed jej otwarciem ulica musiała być gotowa. - Ten fragment powstał w półtora miesiąca. A teraz co? Opóźnienia są głównie przez to, że firma nie ma pieniędzy na materiały - przyznają robotnicy, z którymi rozmawialiśmy.

Nie widać również końca prac na budowie al. KEN od Wałbrzyskiej do al. Wilanowskiej czy na głównej arterii Wawra. Od dziś można już wprawdzie jeździć przez nowe rondo w Radości, ale nadal rozgrzebane są zatoki autobusowe wzdłuż ul. Patriotów.

Ratusz nie potrafi wymóc na firmie szybszego tempa prac. Kilka miesięcy temu zagroził wprawdzie, że zmieni wykonawcę przebudowy skrzyżowania przy Galerii Mokotów. Do tego jednak nie doszło. - To tylko pogorszyłoby sytuację. Ręce wiąże nam ustawa o zamówieniach publicznych. Wybór nowej firmy mógłby się jeszcze bardziej przeciągać - mówi Urszula Nelken z ZDM.

Według urzędników niedoskonałe prawo pozwala nawet na wygrywanie przetargów nierzetelnym firmom. - Miejmy jednak nadzieję, że ustawa zostanie wreszcie zaostrzona i takie praktyki nie będą możliwe - mówi Urszula Nelken.

Dodaje, że dopiero po zakończeniu poszczególnych inwestycji ZDM może ewentualnie naliczać kary za niedotrzymanie terminu zakończenia robót. Kiedy to się stanie? Nie wiadomo.

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej:
Samoobsługowe kasy w Auchan!


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 5
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.09 sekund