Za 10 groszy
   Imieniny: Celiny i Walerego
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  BEMOWO PRZECIW NARKOTYKOM
Wysłano dnia 29-09-2005 o godz. 09:57:18 przez Admin
Przegląd prasy lokalnej DANE: W Polsce 19,2% uczniów klas trzecich gimnazjum i 36,7% uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych deklaruje przynajmniej jednokrotne użycie marihuany lub haszyszu. Przeprowadzone na zlecenie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii badania Fundacji Komunikacji Społecznej przy współpracy z Instytutem Synovate potwierdziły, że jednym z głównych czynników wpływających na zażywanie narkotyków przez młodzież są nieprawidłowe relacje w rodzinie.

DANE: W Polsce 19,2% uczniów klas trzecich gimnazjum i 36,7% uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych deklaruje przynajmniej jednokrotne użycie marihuany lub haszyszu. Przeprowadzone na zlecenie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii badania Fundacji Komunikacji Społecznej przy współpracy z Instytutem Synovate potwierdziły, że jednym z głównych czynników wpływających na zażywanie narkotyków przez młodzież są nieprawidłowe relacje w rodzinie.

Nie ma prostych i skutecznych recept na to, jak całkowicie uchronić dziecko przed narkotykami, ale jedno jest pewne: im lepszy mamy kontakt z dzieckiem, tym łatwiej ustrzeżemy je przed narkotykami.

Rozmowa jest podstawą dobrych kontaktów z dzieckiem. Pozwala lepiej poznać jego świat, oczekiwania, marzenia, ale też różnorodne problemy. Nie bójmy się rozmawiać na trudne tematy. Wiedza o narkotykach pomaga przełamać opory przed rozmową z dzieckiem na ten temat. Im więcej wiemy na temat narkotyków, tym łatwiej przekonamy dziecko o ich szkodliwości”. Nie jest to łatwe.

Na terenie Bemowa trwa kampania „Bliżej siebie – dalej od narkotyków” wspierana i finansowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy z siedzibą przy ul. Powstańców Śląskich 9. W jej ramach OPS Bemowo współpracuje ze szkołami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami działającymi na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Bemowa. Naszym celem jest dotarcie za pośrednictwem pracowników socjalnych, pedagogów i wychowawców do jak najszerszej grupy rodziców i wskazanie im potrzeby budowania właściwych, opartych na miłości, wzajemnym szacunku i zaufaniu relacji rodzinnych. Dzięki działaniom prowadzonym w ramach kampanii rodzice będą mogli uzyskać niezbędną wiedzę na temat narkotyków i sposobów uchronienia przed nimi dzieci. W walce z używaniem przez dzieci narkotyków rodziców wesprą pracownicy socjalni, pedagodzy i wychowawcy.

W Dziale ds. Uzależnień OPS Bemowo (tel.665-20-37) można uzyskać informację na temat działań prowadzonych w ramach Kampanii na terenie Bemowa.

W Dziale Pomocy Specjalistycznej OPS Bemowo (tel.664-00-16) rodzice mogą uzyskać pomoc prawną, psychologiczną, psychiatryczną i pedagogiczną. Pracownicy działu prowadzą warsztaty umiejętności wychowawczych pn. „Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”.

W Punkcie Informacyjno – Konsultacyjnym (tel.664-32-55) mieszczącym się na terenie OPS Bemowo można uzyskać pomoc i wsparcie w rozwiązywaniu problemów wynkających z używania przez młodzież narkotyków. W punkcie dyżurują: psycholog kliniczny, psycholog społeczny, psychiatra, prawnik, pedagog, pielęgniarka – edukator, terapeuta uzależnień.

Od pedagogów szkolnych i wychowawców rodzice będą mogli uzyskać materiały edukacyjne w postaci broszury pn. „Bliżej siebie – dalej od narkotyków”. Osoby korzystające z internetu znajdą broszurę także pod adresem: http://www.narkomania.gov.pl/broszura05.doc.

* Więcej na temat kampanii „Bliżej siebie – dalej od narkotyków” można dowiedzieć się na stronie internetowej Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii: http://www.narkomania.gov.pl/

* Rodzice mogą także skorzystać z pomocy specjalistów w poradniach psychologiczno-pedagogicznych na terenie całego kraju (baza adresowa poradni: http://www.narkomania.gov.pl/informator.htm).

* Informacje na temat metod rozwiązywania problemów związanych z używaniem narkotyków można również uzyskać za pośrednictwem poradni internetowej http://www.narkomania.org.pl/

* Proponujemy również odwiedzenie strony: http://www.bycrodzicem.pl/. Dostępne na stronie artykuły, recenzje książek i czasopism w dużej mierze poświęcone są budowaniu relacji z dzieckiem opartej na miłości, wzajemnym szacunku i zaufaniu. Osoby, które pragną być świadomymi i odpowiedzialnymi rodzicami na pewno znajdą tam wiele interesujących informacji.

WAŻNE TELEFONY:

* 0 801 199 990 – Antynarkotykowy Telefon Zaufania (opłata: 35 gr. brutto za całe połączenie).

* 0 801 10 96 96 - Infolinia Pogotowia Makowego Towarzystwa „Powrót z U”.


 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Przegląd prasy lokalnej
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Przegląd prasy lokalnej:
Sylwester pod Urzędem


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 5
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


Tematy związane

Przegląd prasy lokalnej

"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.08 sekund