Za 10 groszy
   Imieniny: Albiny i Zdzisławy
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  DZIEWIĘTNASTU NASZYCH LUDZI
Wysłano dnia 28-09-2005 o godz. 13:17:06 przez Admin
Z Życia Warszawy Autor: cezar

Oto ostateczne wyniki wyborów do Sejmu. Warszawiacy wybrali 19 posłów. Ich sylwetki prezentujemy poniżej.

Oto ostateczne wyniki wyborów do Sejmu. Warszawiacy wybrali 19 posłów. Ich sylwetki prezentujemy poniżej.

1. Jarosław Kaczyński (PiS). Dostał najwięcej, bo 171 129 głosów. Ma 56 lat. Z wykształecenia to prawnik z tytułem doktora. Od lat 70. działał w opozycji. Współpracował z Komitetem Obrony Robotników (KOR) i Komitetem Helsińskim. Członek Solidarności. Był redaktorem naczelnym „Tygodnika Solidarność", założycielem Porozumienia Centrum oraz szefem Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy. W karierze politycznej miał mandat senatorski oraz poselski (był posłem także w mijającej kadencji). Jest kawalerem, mieszka z matką. Bardzo lubi koty. W wolnym czasie czyta opracowania dotyczące historii i polityki. Jego brat bliźniak Lech, prezydent stolicy, jest kandydatem na prezydenta RP.
2. Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO). 137 280 głosów. Ma 53 lata, męża i córkę Dominikę, o której mówi „to mój największy sukces życiowy”. Jest profesorem prawa UW i Uniwersytetu Wyszyńskiego (d. ATK). Była prezesem NBP. Za jej kandencji w Polsce zdenominowano złotówkę. Pracowała również jako wiceprezes w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie. Wróciła w 2004 r. i stanęła na czele warszawskiej PO. Oczyściła partię z działaczy powiązanych z Pawłem Piskorskim (został eurodeputowanym). Jej największa wada, jak sama przyznaje, to łakomstwo. Natomiast największa pasja – polityka.

3. Julia Pitera (PO). 39 815 głosów. 52 lata, Od 2002 r. radna Warszawy. Z wykształcenia polonistka. Jest szefową polskiego oddziału Transparency International, organizacji tropiącej przejawy korupcji w życiu publicznym. Słynie z ostrych, bezkompromisowych wypowiedzi w publicznych sprawach, głównie tych, które dotyczyły Warszawy. Ostro krytykowała poprzednie (związane z PO) władze stolicy i obecnego prezydenta stolicy Lecha Kaczyńskiego. W Radzie Warszawy była radną niezależną. Ma męża i syna, mieszka razem z nimi w Warszawie. Nie lubi mówić o swoich zainteresowaniach i o tym, co robi w czasie wolnym.

4. Ryszard Kalisz (SLD) – 36 013 głosów. Ma 48 lat. Lokomotowa wyborcza SLD w Warszawie. Jako jeden z nielicznych z dawnego kierownictwa SLD przeszedł „weryfikację Olejniczaka” i dostał propozycję startu do Sejmu z listy SLD w stolicy. Wieloletni współpracownik prezydenta Kwaśniewskiego, minister w jego kancelarii. W rządzie Belki szef resortu spraw wewnętrznych i administracji. Urodził się w Warszawie. Skończył prawo na UW. Jest adwokatem. Na stronie internetowej pisze: „Ulubionymi bohaterami życia codziennego są moja Żona, Mama, Pan Prezydent i Małżonka Pana Prezydenta”. I o stolicy: „jest miastem szczególnym. Pragnę, by w Warszawie było więcej mostów, by piękniała”.

5. Roman Giertych, (LPR) Dostał 35 812 głosów. Ma 34 lata. To jedyny poseł LPR z okręgu warszawskiego. W Sejmie znalazł się po raz drugi z rzędu. W kampanii wyborczej 2005 zasłynął tym, że odwiedzał potencjalnych wyborców w ich domach i namawiał do głosowania na siebie. Roman Giertych skończył historię i prawo. W 1989 r. reaktywował Młodzież Wszechpolską. Był wiceprzewodniczącym sejmowej komisji śledczej badającą sprawę Orlenu. Napisał cztery książki (m.in. „Pod walcem historii” i „Lot Orła”). Ma żonę i dwójkę dzieci – córki. Jego ojciec, Maciej, jest kandydatem LPR na prezydenta Polski.

6. Katarzyna Piekarska (SLD) – 26 511 głosów. Ma 37 lat. Pisze o sobie na stronie internetowej: „Nie potrafię przejść obojętnie obok ludzkiej krzywdy, cierpienia, nieszczęścia. Tolerowanie zła zawsze budziło mój sprzeciw. Dlatego zaangażowałam się w działalność polityczną – już w czasie studiów. I nie żałuję”. Bliska współpracownica byłego kandydata na prezydenta RP Włodzimierza Cimoszewicza. W Sejmie od czterech lat. To jedna z najaktywniejszych posłanek. Od sześciu lat jest mężatką, a od pięciu także mamą. Ma syna Kacpra. Hobby: pisanie piosenek. Wolny czas spędza najczęściej w ulubionym spokojnym zakątku na Mazurach.

7. Paweł Śpiewak (PO) – 18 403 głosów. Dwoje dzieci, żonaty, ma wykształcenie wyższe. Jest wykładowcą w Wyższej Szkole Mediów im. Jerzego Giedroycia oraz w Wyższej Szkole im. Bogdana Jańskiego. Członek redakcji kwartalnika „Przegląd Polityczny” wydawanego w Gdańsku, stały współpracownik tygodnika „Wprost” oraz „Życia Warszawy”. Członek kolegium redakcyjnego w „Res Publica Nowa”. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Wykłada i zajmuje się socjologią ogólną, socjologią polityki, historią myśli i filozofii społecznej i politycznej. Ostatnio opublikował książki: „Obietnice demokracji” (2004), „Księga nad księgami. Midrasz” (2004), „Myśl komunitariańska” (2005), „Pamięć po komunizmie” (2005).

8. Piotr Gadzinowski (SLD). Dostał 11 650 głosów. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracownik tygodnika „Nie” i „Trybuny”. W 1981 roku wstąpił do PZPR, w 1999 roku do SLD. Założył parlamentarną grupę polsko- -wietnamską, był jej wiceprzewodniczącym. Przewodniczył parlamentarnej grupie polsko- -chińskiej, największej w polskim parlamencie. Słynie z kontrowersyjnych zachowań. Zaprosił na posiedzenie sejmowej komisji rodziny aktorkę porno Dalilę. Niewpuszczony na salę obrad paradował pod rękę z „gwiazdą” po Sejmie. Niczym innym nie zasłynął.

9. Mariusz Kamiński (PiS) Zagłosowało na niego 9 142 warszawiaków. Kamiński ma 40 lat. Z wykształcenia jest historykiem. Posłem zostaje już po raz trzeci. Podczas studiów działał w podziemiu. Po upadku komunizmu w latach 1991-1992 pracował w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. W latach 1993-95 – w Głównym Urzędzie Ceł, gdzie zajmował się sprawami przemytu papierosów oraz w Biurze Kontroli Telewizji Polskiej. W 1993 r. współzakładał Ligę Republikańską. W 2004 roku został szefem warszawskich struktur PiS. Znany z popierania niepodległościowych dążeń Czeczenii. Kamiński ma jedno dziecko.

10. Joanna Fabisiak (PO) – 6 693 głosy. Ma 55 lat, jest mężatką, ma troje dzieci i wyższe wykształcenie. Bliska współpracownica Hanny Gronkiewicz- -Waltz, doradzała jej w czasie czystki zarządzonej przez szefową warszawskiej Platformy (po odejściu Pawła Piskorskiego). W latach 1997-2001 – posłanka na Sejm RP z AWS Od 2001 roku pracuje w Instytucie Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Poloni*****”. Jest wicedyrektorem. Do PO wstąpiła w 2004 roku. Pod koniec lat 90. zasłynęła pomysłem budowy rodzinnego parku rozrywki. Była to kontrpropozycja dla planów Michaela Jacksona, który chciał wybudować w stolicy wesołe miasteczko. Z planów Jacksona i Fabisiak nic nie wyszło.

11. Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) – 4 615 głosów. Ma 48 lat, męża i jedno dziecko. Od 2003 roku jest współwłaścicielem firmy Gambit Production. Od 2001 roku należy do Platformy Obywatelskiej. Polityka to jej pasja, ale też, jak sama twierdzi, obciążenie dziedziczne – jej krewni to m.in. Stanisław Wojciechowski i Władysław Grabski, mężowie stanu II Rzeczpospolitej. Najważniejszy cel polityczny: zmniejszenie bezrobocia. Uwielbia zespół Dżem i wszystko, co się wiąże z nieżyjącym wokalistą grupy Ryszardem Riedlem. Także film o nim „Skazany na bluesa”. Ulubione zwierzęta to koty, psy w domu, jeże i sowy w ogrodzie.

12. Roman Kosecki (PO) 4 395 głosów. Ma 39 lat. Jeden z najlepszych byłych polskich piłkarzy. Zawodnik m.in. Legii Warszawa i reprezentacji Polski (wielokrotny kapitan drużyny). Obecnie mieszka w Konstancinie, prowadzi tam szkółkę piłkarską dla młodzieży. Z wykształcenia mechanik, na boisku napastnik. Oprócz Legii grał również w Osasunie Pampeluna, Galatasaray Stambuł, Atletico Madryt, FC Nantes. Grał również w USA w drużynie Chicago Fire. Ma żonę i dwoje dzieci. Zdarzało mu się komentować mecze piłkarskie w różnych stacjach telewizyjnych. W Sejmie debiutuje. Prawdopodobnie będzie zajmował się problemami sportu.

13. Małgorzata Gosiewska (PiS) – 4 251 głosów. Ma 39 lat. Karierę zawodową rozpoczynała w Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. Była radną warszawską, obecnie jest wiceburmistrzem Ursusa. Podczas kampanii wyborczej jej zwolennicy nielegalnie oblepili latarnie i słupy jej plakatami. Jest rozwiedziona. Jej były mąż, poseł PiS Paweł Gosiewski, działał w komisji badającej prywatyzację PZU.

14. Paweł Poncyliusz (PiS) – 4 232 głosy. Ma 36 lat. Od dziecka działał w harcerstwie. W polityce od 1996 roku – zaczął od Ruchu 100. Był radnym dzielnicy Śródmieście. Do Sejmu po raz pierwszy wszedł z w 2001 roku. Ma żonę, która pracuje w firmie ubezpieczeniowej, oraz trójkę dzieci – dwie córki i syna. Interesuje się historią XX wieku, turystyką górską i żeglarstwem. Na urlopy jeździ w Pieniny i okolice Nidzicy.

15. Jan Ołdakowski (PiS) – 3 939 głosów. Ma 33 lata. Skończył filologię polską. Jest dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego, którego koncepcją i budową zajmował się od początku projektu (jako pełnomocnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego). Do 2002 r. pracował w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego na stanowisku dyrektora. Do 2004 r. był przewodniczącym Rady Dzielnicy Mokotów. Jest żonaty, ma troje dzieci.

16. Jolanta Hibner (PO) – 3 512 głosów. Ma 54 lata. Skończyła wydział inżynierii środowiska na Politechnice Warszawskiej. Jest dyrektorem ds. inwestycji w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ma dwójkę dzieci – syna Tomasza i córkę Renatę. Lubi narty, podróże, taniec i literaturę.

17. Jacek Wojciechowicz (PO) – 3380 głosów. Prawnik, 42 lata. W 1990 roku ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od lat działa w warszawskim samorządzie, od 2004 roku posł PO (zastąpił kolegę, który został europosłem).

18. Karol Karski (PiS) – 2953 głosy. Ma 39 lat, jest kawalerem. Pełni funkcję przewodniczącego Rady Warszawy. Jest też wiceprezydentem Komitetu Regionów Unii Europejskiej. Ukończył prawo i politologię. Jest doktorem prawa międzynarodowego i wykładowcą na UW. Lubi koty.

19. Artur Górski (PiS) – 2 850 głosów. Ma 35 lat. Ukończył politologię i nauki społeczne Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych ATK. Obecnie jest doktorem. Był redaktorem naczelnym „Naszego Dziennika”, pracował w kancelarii premiera Jerzego Buzka. Jest monarchistą. 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Z Życia Warszawy
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Z Życia Warszawy:
Szansa dla Bemowa


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 3.5
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund