Aukcje za 10 groszy
   Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  PARKOWANIE Z PRZESIADKĄ
Wysłano dnia 26-09-2005 o godz. 14:18:50 przez Admin
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: cezar

Ostatni sukces to rozstrzygnięcie (po dwóch nieudanych próbach) przetargu na budowę kolejnego z parkingów - przy ul. Połczyńskiej między ul. Powstańców Śląskich a Cmentarzem Wolskim. Tam ZTM szykuje aż 500 miejsc, choć nie ma tu tak wygodnego węzła przesiadkowego jak przy Hali Marymonckiej czy Dworcu Południowym. Wybrano konsorcjum Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Budownictwa Warszawa i spółki AZ. Koszt budowy - 5,8 mln zł. Wszystkie trzy parkingi mają powstać do grudnia 2006 r.

Zamiast parkować w centrum, samochody mamy zostawiać na peryferiach i dalej jechać komunikacją. Ile to będzie kosztować kierowców? Tego ratusz nie wie, choć lada dzień podpisze już trzeci wielomilionowy kontrakt na budowę przesiadkowego garażu

Idea parkingów "Parkuj i jedź" jest prosta. Chodzi o to, by kierowcy nie wjeżdżali samochodami do zapchanego centrum miasta. Mają zostawiać auta na parkingach i wsiadać do metra albo tramwajów. Jak sprawdzą się takie parkingi, można by przetestować na garażu przy stacji metra na pl. Wilsona. Niestety, przez niezdecydowanie miejskich urzędników do dziś nie podpisano umowy z jego wykonawcą. Stacja jest gotowa, metro jeździ, ale kierowcy nie mają gdzie zostawić samochodu.

A jak będzie z parkingiem przy kolejnej stacji na Żoliborzu, która będzie gotowa pod koniec przyszłego roku? Garaż ma powstać w miejscu bazaru przy Hali Marymonckiej, który zlikwidowano na początku roku. Od tamtej pory nic się tu nie dzieje. - Żeby nie wyszło tak jak ze stacją Plac Wilsona - martwi się żoliborski radny Adam Kalinowski.

Rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow zapewnia, że prace "już trwają". Na razie projektowe. Trzypoziomowy garaż na 400 miejsc obok Hali Marymonckiej zbuduje firma PeBeKa z Lubina. Cena to 11,3 mln zł. - Kupców musieliśmy usunąć wcześniej, bo staramy się o dotację z Unii Europejskiej. Sprawa własności gruntów musiała być uregulowana - precyzuje Igor Krajnow. Decyzja o dofinansowaniu z UE dotąd nie zapadła.

Tymczasem trwa też projektowanie innego parkingu. Powstanie przy stacji metra Wilanowska na skwerze między pętlą autobusową a wejściem na perony. Tu na trzech poziomach zmieści się 290 samochodów. Garaż za 8,2 mln zł zbuduje Mostostal Warszawa.

Ostatni sukces to rozstrzygnięcie (po dwóch nieudanych próbach) przetargu na budowę kolejnego z parkingów - przy ul. Połczyńskiej między ul. Powstańców Śląskich a Cmentarzem Wolskim. Tam ZTM szykuje aż 500 miejsc, choć nie ma tu tak wygodnego węzła przesiadkowego jak przy Hali Marymonckiej czy Dworcu Południowym. Wybrano konsorcjum Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Budownictwa Warszawa i spółki AZ. Koszt budowy - 5,8 mln zł. Wszystkie trzy parkingi mają powstać do grudnia 2006 r. Ciągle jednak nie wiadomo, na jakich zasadach będzie z nich można korzystać. Nie przesądzono jeszcze, czy bilet komunikacji miejskiej zwolni kierowców z opłaty za parkowanie, czy też nie. Nieznana jest też wysokość opłat za postój. - To wszystko jest do ustalenia, Rada Warszawy podejmie stosowną uchwałę. Jest jeszcze dużo czasu - twierdzi rzecznik ZTM Igor Krajnow.


 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej:
Samoobsługowe kasy w Auchan!


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund