Za 10 groszy
   Imieniny: Gracjana i Bogusława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  OSIEDLE OGRODY BEMA - KOLEJNA WPADKA FIRMY J.W. CONSTRUCTION
Wysłano dnia 24-09-2005 o godz. 19:13:38 przez Admin
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: cezar

Szykuje się rekordowe opóźnienie przy kolejnej inwestycji J.W. Construction. Zdesperowani lokatorzy wprowadzili się na budowę os. Ogrody Bema. Część mieszkań miała być gotowa półtora roku temu
- To mieszkanie po prostu wydarłam. Dostałam je z 16-miesięcznym opóźnieniem. Nie mogłam dłużej czekać, bo moja rodzina nie miała gdzie mieszkać - opowiada Magdalena Filipowska, która zamieszkała w Ogrodach Bema przy ul. Obrońców Tobruku na Bemowie.


Nowy termin co trzy miesiące

Pani Magda pokazuje dokumenty: termin oddania lokalu - marzec 2004 r. Firma przesuwała go o kolejne miesiące, średnio raz na kwartał. W marcu tego roku wyznaczyła nowy - do 10 czerwca. I też się nie udało.

Marcin Domarecki pokwitował odbiór techniczny mieszkania w czerwcu. - Musiałem podpisać oświadczenie, że robię to na własną odpowiedzialność. W zasadzie wprowadziłem się na plac budowy. Przez dwa miesiące nie miałem ciepłej wody ani gazu - mówi. Teraz do grudnia czeka na odbiór tarasu, bo kupił mieszkanie na parterze, z ogrodem. Na razie na tarasie ma pryzmę ziemi.

Ci, którzy wprowadzili się do budynku bez pozwolenia na użytkowanie, nie mogą się zameldować. Żyć na dziko zdecydowali się z desperacji: wcześniej posprzedawali stare mieszkania, wynajmowali kolejne, albo mieszkali "po rodzinie". - Wiadomo, że opóźnienia mogą się zdarzyć, ale przecież nie tak ogromne! - mówią.

A jednak. Wiceprezes J.W. Construction Tadeusz Rafałko ze szczegółami opisał nam perypetie firmy. Kupiła grunt z gotowym projektem i pozwoleniem na budowę. Projekt trzeba było jednak poprawić i o pozwolenie starać się od nowa. Formalności ciągnęły się miesiącami. W końcu czerwca deweloper złożył wniosek o zgodę na użytkowanie budynku. Dotąd jest nierozpatrzony.

Czas leci, procent też

Problemy firmy z organizacją inwestycji wcale jednak nie muszą obchodzić klientów. Podpisali umowy i zaciągnęli kredyty w bankach. W dodatku każdy miesiąc, który dzielił ich do odbioru mieszkania, powodował wzrost jego ceny. To dlatego, że J.W. Construction naliczał odsetki (od niedopłaconej kwoty). - A płaci się ratami. Przez pół roku naliczano mi 900 zł miesięcznie, jeszcze zanim firma dostała pozwolenie na budowę! - opowiada pani Nina. - Zorientowałam się, że opóźnienie może mnie wiele kosztować, wyszarpałam aneks z zapisem, że odsetki będą naliczane dopiero od rozpoczęcia prac. Uratowałam 4,5 tys. zł.

Nie każdy z klientów J.W. Construction jest tak i zdeterminowany jak pani Nina. Firma przyznaje, że zawiera umowy różnej treści w zależności od negocjacji. Zyskują więc ci klienci, którzy umowę umieją wnikliwie przeczytać.

Deweloper obiecuje

Niektórym firma zaoferowała miejsca parkingowe w garażach pod innymi budynkami, niż kupili mieszkania. - Przecież to jakiś absurd! - denerwują się lokatorzy.

Wiceprezes Rafałko bagatelizuje: sprawa dotyczy ledwie 20 miejsc parkingowych na 760 oferowanych na osiedlu. Kto kupował mieszkanie ostatni, dostawał przydział w garażu u sąsiadów. Dla klientów niezadowolonych z opóźnienia ma jednak ofertę: - Jesteśmy gotowi odkupić od nich mieszkania po cenach o 20-30 proc. przewyższających poniesione przez tych klientów rzeczywiste nakłady. Pod warunkiem że nabyli mieszkania w promocji.


 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej:
Samoobsługowe kasy w Auchan!


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund