Za 10 groszy
   Imieniny: Celiny i Walerego
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Artykuły
· Dopisz Artykuł
· Ogloszenia drobne
· Reklama
· Katalog WWW
· System punktowy
· Twoje konto
· Zaproś sąsiada
· Szukaj w serwisie
· Listy maillingowe
· Giełda podręczników
· Kalendarz wydarzeń
· Galeria zdjęć
· Wwwizytówki
· Kontakt, pytanie

Moja dzielnica:
· Mapa dzielnicy
· Rozkład jazdy ZTM
· Książka telefoniczna

Zdjęcia Satelitarne:
· Omap
· Google
· Kolejka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo

Usługi:
· Webdesign

  WWWIZYTÓWKI
Wojskowa Akademia Techniczna

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  KTO JEST ON-LINE?
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło

Zarejestruj się.
Jako użytkownik serwisu możesz więcej, np. zobaczysz kto jest on-line, ilu jest użytkowników, ...

  BEMOWO PRZECIW NARKOTYKOM
Wysłano dnia 19-08-2005 o godz. 09:38:12 przez Admin
Propozycja nowego tematu Autor: dzial_ds_uzaleznien Nowoprzybyli

BEMOWO PRZECIW NARKOTYKOM
DANE: W Polsce 19,2% uczniów klas trzecich gimnazjum i 36,7% uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych deklaruje przynajmniej jednokrotne użycie marihuany lub haszyszu. Przeprowadzone na zlecenie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii badania Fundacji Komunikacji Społecznej przy współpracy z Instytutem Synovate potwierdziły, że jednym z głównych czynników wpływających na zażywanie narkotyków przez młodzież są nieprawidłowe relacje w rodzinie.
Nie ma prostych i skutecznych recept na to, jak całkowicie uchronić dziecko przed narkotykami, ale jedno jest pewne: im lepszy mamy kontakt z dzieckiem, tym łatwiej ustrzeżemy je przed narkotykami.


Rozmowa jest podstawą dobrych kontaktów z dzieckiem. Pozwala lepiej poznać jego świat, oczekiwania, marzenia, ale też różnorodne problemy. Nie bójmy się rozmawiać na trudne tematy. Wiedza o narkotykach pomaga przełamać opory przed rozmową z dzieckiem na ten temat. Im więcej wiemy na temat narkotyków, tym łatwiej przekonamy dziecko o ich szkodliwości”. Nie jest to łatwe.
Na terenie Bemowa trwa kampania „Bliżej siebie – dalej od narkotyków” wspierana i finansowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy z siedzibą przy ul. Powstańców Śląskich 9. W jej ramach OPS Bemowo współpracuje ze szkołami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami działającymi na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Bemowa. Naszym celem jest dotarcie za pośrednictwem pracowników socjalnych, pedagogów i wychowawców do jak najszerszej grupy rodziców i wskazanie im potrzeby budowania właściwych, opartych na miłości, wzajemnym szacunku i zaufaniu relacji rodzinnych. Dzięki działaniom prowadzonym w ramach kampanii rodzice będą mogli uzyskać niezbędną wiedzę na temat narkotyków i sposobów uchronienia przed nimi dzieci. W walce z używaniem przez dzieci narkotyków rodziców wesprą pracownicy socjalni, pedagodzy i wychowawcy.
W Dziale ds. Uzależnień OPS Bemowo (tel.665-20-37) można uzyskać informację na temat działań prowadzonych w ramach Kampanii na terenie Bemowa.
W Dziale Pomocy Specjalistycznej OPS Bemowo (tel.664-00-16) rodzice mogą uzyskać pomoc prawną, psychologiczną, psychiatryczną i pedagogiczną. Pracownicy działu prowadzą warsztaty umiejętności wychowawczych pn. „Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”.
W Punkcie Informacyjno – Konsultacyjnym (tel.664-32-55) mieszczącym się na terenie OPS Bemowo można uzyskać pomoc i wsparcie w rozwiązywaniu problemów wynkających z używania przez młodzież narkotyków. W punkcie dyżurują: psycholog kliniczny, psycholog społeczny, psychiatra, prawnik, pedagog, pielęgniarka – edukator, terapeuta uzależnień.
Od pedagogów szkolnych i wychowawców rodzice będą mogli uzyskać materiały edukacyjne w postaci broszury pn. „Bliżej siebie – dalej od narkotyków”. Osoby korzystające z internetu znajdą broszurę także pod adresem: http://www.narkomania.gov.pl/broszura05.doc.
· Więcej na temat kampanii „Bliżej siebie – dalej od narkotyków” można dowiedzieć się na stronie internetowej Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii: http://www.narkomania.gov.pl/
· Rodzice mogą także skorzystać z pomocy specjalistów w poradniach psychologiczno-pedagogicznych na terenie całego kraju (baza adresowa poradni: http://www.narkomania.gov.pl/informator.htm).
· Informacje na temat metod rozwiązywania problemów związanych z używaniem narkotyków można również uzyskać za pośrednictwem poradni internetowej http://www.narkomania.org.pl/
· Proponujemy również odwiedzenie strony: http://www.bycrodzicem.pl/. Dostępne na stronie artykuły, recenzje książek i czasopism w dużej mierze poświęcone są budowaniu relacji z dzieckiem opartej na miłości, wzajemnym szacunku i zaufaniu. Osoby, które pragną być świadomymi i odpowiedzialnymi rodzicami na pewno znajdą tam wiele interesujących informacji.
WAŻNE TELEFONY:
· 0 801 199 990 – Antynarkotykowy Telefon Zaufania (opłata: 35 gr. brutto za całe połączenie).
· 0 801 10 96 96 - Infolinia Pogotowia Makowego Towarzystwa „Powrót z U”.

Norbert Nowak - Dział ds. Uzależnień
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Propozycja nowego tematu
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Propozycja nowego tematu:
Bemowo-lotnisko


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 3
Głosów: 4


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 1 komentarz | Przeszukaj
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: BEMOWO PRZECIW NARKOTYKOM (Wynik: 1)
przez Cezar dnia 27-08-2005 o godz. 17:16:00
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość) http://www.bemowo.warszawa.pl
Wszyscy z tym walczą... tylko prawo jakieś łąskawe dla handlarzy.


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1999-2010

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.08 sekund